şükela:  tümü | bugün
 • kolay değil, tam 86 yıl buram buram anason kokan şehrin alamet-i farikası tekirdağ rakisinın üretildiği fabrika, yapılan son operasyonla fişi çekilerek kapatıldı. artık içinde tekirdağ rakı’sının geçtiği cümleler kuramayacağız bugünkü zamana dair...kına yaksınlar!`:http://sarkoyhaber.com.tr/…0/tekirdagda-raki-huznu/`
 • kapısına kilit vurulmayan bir tane fabrika kalmadan rahatlamayacak bunlar.
  özelleştir özelleştir nereye kadar. sonunda bitecek.
 • yerine avm ve konut yapılması planlanıyor. fabrikanın kapatılma gerekçesi olarak şehir içerisinde kalması gösteriliyor. fabrikanın sahibi firma tekirdağ'da yeni bir yere fabrika kurmak yerine fabrikayi manisa'ya taşımayı tercih etmiş durumda.

  tekirdağ rakısı markası devam edecektir ama artık tekirdağ'da üretilmeyen bir tekirdağ rakısı olacak.
 • biz tekirdağlılar için bunun ne demek olduğunu bir bilseniz. sanki bizi evimizden, yuvamızdan ediyorlarmış gibi.

  bu topraklara ait ne varsa teker teker yitiriyoruz.

  trakya'nın anlamı yok oluyor.
 • çok yakın bir kız arkadaşımın bu fabrikanın tam yanında evi vardı. arada sırada giderdim ona balkonda oturur anason kokusu eşliğinde sohbet ederdik. güzelim fabrikayı kapatmışlar..
 • artık manisa rakısı olmuştur.
 • alaşehir e taşınan fabrika.

  zaten suması alaşehirden tekirdağa gidiyordu. tesis birleştirme galiba.
 • bu ülkeyi yönetenlerin dünyadan bihaber yaşayan birer kara cahil olduklarını gösteren durumdur.

  içki fiyatlarını zamlayarak, içki fabrikalarını kapatarak içki üretimini ve tüketimini kayıt dışına çıkarıp daha da artırdılar farkında değiller. bu işten büyük rant yaratan karanlık şahıslar ve organize yapılanmalar türedi, adamların haberi bile yok.

  millet evde rakı, rom, şarap ve bira üretmeye başladı. internet bu tarz videolarla kaynıyor. illegal bir biçimde ucuza etil alkol satan torbacı kılıklı herifler her yeri sardı. legal olarak da marketlerde litrelik olarak etil alkol satılıyor. bu devlet uyuyor mu bütün bunlar olurken ? kör mü görmüyor mu ?

  elinin altında ucuz ve bol alkol bulan kişiler kontrolsüz biçimde alkol tüketerek kendi sağlıklarını tehlikeye attıkları gibi toplumun güvenliğini de hiçe sayıyorlar.

  devlet de çok ciddi vergi kaybına uğruyor. insanlar işinden gücünden oluyor.

  alkol ile mücadele yöntemi çok yanlış. fiyatları fahiş hale getirerek, fabrika kapatarak hiçbir yere varamazsınız. tam tersi üretimi ve tüketimi daha da artırırsınız. iyice kontrol dışına çıkarırsınız.

  abd, almanya, ingiltere gibi ülkeler alkolizm ile mücadele konusunda nasıl hareket ediyorsa öyle hareket edersiniz. olur biter.