şükela:  tümü | bugün
  • az önce bana mesaj göndermiş numara.
    --- spoiler ---

2019 yerel seçimlerinde x ilimizde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz? bu mesajı saat 19:00'a kadar ucretsız cevaplayarak ankete katılabılırsınız. sıyasal arastırma b001

--- spoiler ---
    anketler böyle mi yapılıyormuş diye merak edip açtım başlığı.
  • bana gelen mesaj
    -

sizce karaman belediye başkanı başarılı mı? bu mesajı saat 21:00'a kadar ucretsız cevaplayarak ankete katılabılırsınız. sıyasal arastırma

-
    bir önceki belediye başkanımız sayın kamil uğurlu çok başarılıydı maalesef şu anki belediye başkanımız sayın ertuğrul çalışkan'ı başarılı bulmuyorum. fekat bu durumu size iletmemi gerekli görmüyorum.
  • bugün de giresunda atmıştır mesaj,

belediye başkan adayınız kimdir demiş,

cevabı da oldukça basit

(bkz: sa na ne)
  • akp’den gelen açıklamalara göre para tuzağı olan smslerdir. ilk kez milletvekili aday adaylarının belirlendiği süreçte ortaya çıkmış, adaylarca da ciddiye alınarak oy verenlerden sms desteği talep edilmiştir. ayni donemde bazı akp il başkanları kendi adaylarına ve halka smslerin özel şirketlerce atıldığını, herhangi bir bağlayıcılığının bulunmadığını, itibar edilmemesi gerektiğini açıklamak zorunda kalmıştır.

haberlerde bu sms’ler ile ilgili soruşturma da başlatılacağı belirtilmişti ama belli ki henüz sonuç alınamamış. bugün bana da sms geldi. hem de fiilen yaşadığım yerin değil resmî ikametimin bulunduğu ilçenin belediye başkanından memnun olup olmadığım soruldu.

şimdi iki tane sorum var. bu özel şirket benim yasal iznim olmadan bana nasıl sms atıyor? ve benim yakın dönemde değiştirdiğim, henüz hiçbir resmî veya özel kuruma tebliğ etmediğim resmî ikametimi nereden biliyor?

akp il başkanlarının soruşturma tehditlerini bile umursamıyor herifler.
  • bana da az önce mesaj atarak dolandırıcılık faaliyetlerini hala sürdürdüklerini göstermiş olan numara. mesajda araştırmayı yapan kuruma dair hiçbir bilgi yok. sen kimsin arkadaşım? numaramı nereden buldun? daha da skandalı nerede yaşadığımı nereden biliyorsun? nereden çektin bu bilgileri? merak edenler için mesaj içeriğini aynen paylaşıyorum ve uyarıyorum. size de buna benzer bir mesaj gelirse itibar etmeyiniz. güvenilirlik 0.

--- spoiler ---

2019 yerel seçimlerinde x ilçemizde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?

bu mesajı saat 21:00'a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz.
    siyasal araştırma b001
    --- spoiler ---
  • siyasal araştırma diyor ama hangi araştırma şirketi belli değil. iyiki saf saf cevap vermedim.
  • "2019 yerel seçimlerinde " " ilçemizde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?

bu mesajı saat 19:00'a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz.
    siyasal araştırma b001"

bu mesaj bugün geldi. artık uygulamalar ve internet siteleriyle kişisel bilgilerimizi paylaşmadan işlem yapamadığımızdan, adamlar böyle bir mesajı oturduğum ilçeyi bilerek atabiliyor. kim bilir ellerinde daha hangi bilgileri tutuyorlar.
  • ''taksim delisi cenk'' olarak cevapladım.
  • kendimi yazdım cevapladım amk. her şey izmir için. başkan adayınız benim haha
  • ikametgah adresimin bulunduğu ilin adını vererek belediye başkanını başarılı buluyor musunuz diye soran mesajın atıldığı numaradır."evet" şeklinde cevap verecek olsam bunlar sanki başka bir işlemi onaylamışım gibi hesabımdan para kesebilirler mi diye düşünmeme sebep olmuştur.içimden sana ne amk diye cevap vermek geliyor ama neyse artık.her hıyarım var diyene bir avuç tuz alıp koşmamak lazım bu devirde.