şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ne diyeyim; sokakta oynayan çocukların sonuncuları belki, belki değil. internet kafelerde sağdan sola koşuşturan, "lan asolt aç asolt!" diye bağıranların ilklerinden bir kısmı.
  pegzel insanlar, selam ederim.
 • 87'li erkeklerden bir yıl sonra doğmuslardır
 • playstation 1 ve 2 aldırmak için ailelerine yalvarmış; pokemon kartları toplamış; sticker defterine sticker doldurup takas işlerine girmiş; harry potter fenomeninin doğuşunu yakalamış; sinemada ilk izlediği film büyük ihtimalle the lion kingolmuş; aklının bir köşesinden zamanında hugo'da yarışmacı olmak geçmiş; türk pop müziğinin iyi bir döneminde çocukluğunu geçirdiği için müzik zevkinin iyi olma ihtimali daha da artmış; kanal e zamanında yabancı dizilere bulaştıktan sonra dawson's creek ile cinselliği; buffy the vampire slayer ile büyümenin getirdiği acıları keşfetmiş ve bu dizilerden birilerine mutlaka aşık olmuş; istanbul'da yaşıyorsa en büyük hayali sıklıkla tatilya'ya gidebilmek olmuş; televizyonda havuç cep telefonu için yalvarırken kendisi de ona eşlik etmiş; bir demet tiyatro mu çılgın bediş mi izlese diye kendini yemiş ve okulda herkes çılgın bediş konuştuğundan tercihini ondan yana kullanmış; "hiiii ece" nidalarıyla izlediği eyvah babam zamanında neredeyse her hafta bir süt dişini kaybetmiş ve yıldız asyalı'dan ebediyete kadar nefret eder hale gelmiş; çocuklar için yapılmış en iyi şey olan disney club'ın muhteşem günlerine denk gelmiş ve selin abla'yla yarışmalar izleyip darkwing duck vs. izlemiş; çiçek dilligil'in dinasourus yarışmasına bayılmış; yalvaç ural'ı zihninin bir köşesine yerleştirmiş; türk çizgi romancılığında dönüm noktaları olan 1 numara yayıncılık ve arka bahçe yayıncılık sayesinde harika süper kahramanlarla tanışıp çizgi roman kültürünü geliştirmiş; 5.sınıfta orta okul için sınava girmekten kıl payı kurtulmuş; okuma yazmayı öğrenme dönemlerinde tarık tarcan'ın çarkıfelek'inden yardım almış erkeklerdir.

  87 ve 89'lularla bu yönlerden benzerlik göstermeleri kuvvetle muhtemeldir.
 • goosebumps yayından kaldırıldığında, "yeğaa!" çekmişlerdir. atari salonlarının son demine yetişmiş, apartman olmadan önce boş arazilerde son defa top oynamışlardır. yine tasoların son demine yetişmişlerdir.
 • atari salonuyla internet cafenin; tekkenle half lifeın; tasoyla kuytunun farkını ve tadını yaşayarak öğrenmiş nadide insanlardır..98 dünya kupasının en genç şahitleridirler..birçok sınav sistemi değişikliğinin kurbanıdırlar..89 erkeklerine nazaran çok daha olgun; 87 erkeklerine göre daha şanssızdırlar..evet 88 liyim..
  edit:bugün haberleri izlerken farkettim ki okuyan okumayan herkese askerlik 12 ay oluyormuş..şaşırmadım nedense..
 • 88'li hatunlar * ile birlikte, tüm nesillerin en şanssız grubu bunlar. ara dönem desek yeridir hani, sistemdeki tüm değişiklikler bunların üzerinde denendi.. bir nevi kobay görevini gördüler. çok zorluklar çektiler ve bunun sonucunda ortaya yaşına göre çok olgun davranan, mantıklı, kibar ve zeki*erkek tipi çıktı. oturun iki laf edin, sözlükte biri dediydi dersiniz. seviyoruz bu türü, kim ne derse desin 88 jenerasyonunda iş var. kız erkek fark etmez, hepimiz iyi çocuklarız. valla bak.
 • isa'nın çarmıha gerilmesinden 58 yıl sonra doğmuşlardır.
 • misket oynayabilen, gazoz kapağı toplayan, leblebi tozu yiyen, okul önlerinde osmanlı macunu, su muhallebisi , turşu suyu bulabilen son nesillerden biridir. power rangers, transformers, pokemon çıkartmaları vardır mutlaka. futbolcu kartları ve tasolar ile çok üdülüp ütmüştür. *

  mahallede yerden yüksek, istop, renkli istop, kuka, 7 taş, saklambaç, seksek oynamış kızlarla birlikte ip atlamıştır
 • inanılmaz yakışıklı ve seksi bir kuşak. çok beğendiğim birine "sen 88'li misin" diye sorup "evet" cevabını aldığımda şaşırmıyorum artık, o derece. belki çocukluk döneminde birçoğu apaçiydi, ama sonradan nasıl bir evrim geçirdilerse, tam ağzıma layık dişime göre filan oldular.

  edit: zamanın ötesine gitmiş ... ya 88'li olmayan erkekler kıskançlık krizine girdiler, ya da 88'liler "çocukken apaçiydi bu nesil" dediğim için alındılar.