şükela:  tümü | bugün
 • bir karakter testi sitesi.
 • beni liberteryen sosyalist çıkarmış ilginç testtir. ideolojime ne isim koyacağımı ben de tam bilmiyorum da, çıkan sosyalist, enternasyonalist, liberteryen ve ilerici özelliklerimle türkiye'nin şu anki halinde yaşamaktan en mutsuz olan kesim içerisindeyim heralde.

  sonucum
 • diğer testlere kıyasla daha fazla detaya girerek iyi bir sonuç getiren test sitesi.
  soruları kendi yaşadığımız ülke ve topluma göre değil de kendi hayat felsefemiz ve dünya görüşümüze göre cevaplarsak daha faydalı olur.

  benim sonuçlar da böyle
 • 70 soru cikinca direkt kapattigim sayfadir.
 • hiç kasmayın lan işte. şimdi ingilizce bildiği için kendini aşırı önemli hisseden ergen kafalar kendilerini önemli hissetmeye devam edecekler ama cidden, kasmayınız. siyasi ideolojisini öğrenmek için yetmiş tane ingilizce soruyu çözmek için kasmak azıcık salakça sanki ha? hey sakin, sana "salak" demedim lan, lütfen ama.

  minik tavsiye:

  siyasi ideoloji türlerini okuyun. size en yakın olan açıklamanın başlığına bakın. hah, sizin siyasi ideolojiniz o işte.

  bak ben de bir test yapıyorum hemen:

  1. arkadaşınız var mı?

  a. hiç arkadaşım yok
  b. çok arkadaşım var

  2. müzik dinlemeyi sever misiniz?

  a. müzik dinlemeyi sevmem
  b. müzik dinlemeyi severim

  3. günde kaç kere sıçıyorsunuz?

  a. bir kere
  b. çok kere

  4. sinemada film izlerken aniden ayağa kalkıp "lölölölü" diye bağırmayı sever misiniz?

  a. severim
  b. sevmem

  5. boyunuz 1.52 mi?

  a. hayır
  b. hayır

  eğer a'lar çoksa: siz, 1.52 olmayan boyunuzla günde en fazla bir kere sıçan, müzik dinlemeyi sevmeyen, tek başınıza gittiğiniz sinemada aniden ayağa kalkıp garip sesler çıkarmayı seven bir insansınız.

  eğer b'ler çoksa: yukarıdaki gibi bir insan değilsiniz.

  bak, soruya falan gerek yok aslında. "siyasi ideoloji" testi imiş. tamam, eğlencelidir belki ama zeka testi değil ki lan bu. kendi siyasi ideolojini bize mi kanıtlayacaksın, nedir? senin zaten biliyor olman lazım. kendi siyasi ideolojinizi bilmiyorsanız bunu çözmeyi hak ediyorsunuz demektir. bak, ben de lafı böyle çevirdim, nasıl?

  ileri okuma,

  (bkz: itici entry'ler/#67919457)
 • amerikan standartlarinda olcuyor gibi. mesela universal healthcare istedim diye bana sosyalist demistir. he canim. avustralya da sosyalistti zaten.

  edit: avustralya'daki healthcare'i de mahvetmeye baslamislar anlasilan. bilgi icin seescreen'e tesekkurler.
 • siyasi ideolojisini bilmek için böyle bir teste ihtiyacı olan birinin herhangi bir ideolojisi yoktur. fazla dikkate almayın gençler. bir de ingilizce bilmeyen sonuçları görmeyi haketmiyor falan yazmış şaka gibi.
 • zorunuza giden kısım nedir izah etseniz keşke. bir kaç dakika ayırıp test çözmeye üşeniyorsan çözme. test çözüp sonucunu alıp eğlenmek istemiyorsundur zaten. haketmiyorsun işte.

  sanki onedio testlerini eğitsel ve bilimsel amaçlı çözüyorsunuz. tak tak tak basıyorsun ki sonuçta ne verecek merak ediyorsun. ben de biliyorum siyasi ideolojinin testten öğrenilmediğini. daha dün genç arkadaşlara aynı şeyi anlatıyordum. çok kasıyorsunuz eğlencesine bakın işte.

  ingilizceye takılan olmuş oha yuh artık diyorum. 1850'de yaşamıyorsun. ingilizceyi bilip yanında 3. ve 4. dili eklemek zorundasın ki bu dünyada yer edinebilesin.

  ha ben yabancı dil öğrenmem köyümde mutluyum diyorsan ona da saygım var. ama dil bilen insanları çeşitli yollardan ezmeye çalışmanın saklı nefretin ortaya çıkman şeklinden başka bir şey olduğunu düşünmüyorum.

  bunun da ötesinde political compass var ki daha eski ve detaylı bir test.

  son olarak, her şeye maydanoz olup, her gördüğünüze düdük çalmaya devam ederseniz eğlenmeye de hakkınız yoktur. biraz rahatlatmaya çalışın.
 • ölçüm kabiliyeti yüksek bir testtir. sorulara cevap verdikten sonra kendi fikirlerimin büyük çoğunlukta sonuca yansıdığını gördüm.

  hani olmaz da merak eden olursa diye sonucum: https://8values.github.io/…1.8&d=58.0&g=59.2&s=72.1