şükela:  tümü | bugün
  • bir sonraki ay içeceği çayları stoklamak için gereken parayı alan insandır. yok, çayları da şirketten içiyorsa ayıp etmektedir.
  • lafı dolandırmaya gerek yoktur.

devlet memurudur.

son olarak;

(bkz: benim memurum işini bilir)

edit: bak hemen özel sektör üzerine alınmış, sakin ol beyaz yakalı elindeki ristretto bianco'yu yavaşça yere bırak.
  • iş sırasında su, çay, maden suyu da mı içmeyelim amk?

elin amerikalısı ofisi starbucks'a çevirmiş ve envai çeşit kahveyi açık büfeden hem içiyor hem de çalışıyor.

ne var bunda?
  • bu konuda yetki sahibi biri olsam, ne kadar müfettiş var salarım alana. işe yarayan yaramayan ne kadar kamu çalışanı varsa tespit ederim. tabi adam kayırmacılık olmayacak. uygun olanlara aktif görev, yaşı geleni emekliliğe sevk, kalanına iş akdi feshi. acırsam şerefsizim.
  • (bkz: dayan devlet memuru)
    çekemiyorlar seni, kıskanıyorlar seni...
  • bir üst seviyesi kahve içmek.onun da üst seviyesi burn'dür.
    eski dilde ajans, yeni dilde creative agency vs. denilen çalışma ortamlarında ellerinde enerji içeceği ile buldukları her masa kenarına kıç koyarlar, araya %12 ingilizce kelime sıkıştırma oranıyla muhabbet döndürür ve çok yavaş hareket ederler.
  • (bkz: benim lan bu)

ayrıca sadece çayla kalmıyor yanında kola ve soda da içiyorum. hatta cuma günü son bir saat "happy hour" münasebetiyle pasta ve yanında envai çeşit içki de icebiliyorum. çalışanların doğum günlerini özel olarak takip eden bir arkadaşımız var. bahsi gecen pasta ve içeceği bu doğum günlerinde de yiyip icebiliyoruz.

daha da fazlasını söyleyeyim mi? haftanın birkaç günü yemeksepetinden joker çıkarsa tatlı da söylüyoruz.

ancak devlet memuru değilim. teknik danışmanim. türkiye'deki havacılık, savunma, medikal ve kalıp firmalarına destek veriyoruz. tasarım ve üretim konularında çok ciddi destek sağlıyoruz.

maalesef ki niteliksiz yada para kazandırmayan mesleklere sahip bazı insanlar işyerinde konforlu bir şekilde calisanlardan olumune nefret ediyor. halbuki , ulkeye katma değer üreten tasarımlar organize sanayi bölgelerinden değil arge ofislerinden çıkar.

keşke öğretmen maaşından, doktor egosundan, ofiste ne yenip icildiginden değil de ülkemize, dünyamıza nasil katma değer uretebilecegimizi tartissak. böyle medeniyetsizlik göstergesi sikik başlıklar da acilmasa.
  • henüz ikinci entry sinde böyle bir başlık açan bünye saptamasıdır.

hayır ayın 15 i değil,
    hafta sonu tatili üstelik, çalışma günü de değil,
    nerden aklına geldi, ne çağrışım yaptın da yazar olduğunun ikinci entrysini bu alakasız günde, böyle bir başlık açarak yazdın diye normal bir yazara sorası gelir insanın,

ama buna sormayalım, belli ki bir yerlerden sponsorluk alıp gelmiş yada trollük yapıp küfür yiyip rahatlıyayım derdinde.

8:00-17:00 trollük yapıp ayın 15 inde maaş alan organizma-

edit: @spektrumj nickle başlığı açan vatandaşın ilk entry si de bununla ilgiliydi, başlığı açan entrylerini silip kaçmış, başlık altını da silebilse tam olacakmış, troll olmayı beceremedi yada parada anlaşamadılar büyük ihtimal.
  • bir şeyler yiyip içmesi mesele değildir. buradaki vurgu hiçbir halt yapmamasıdır. çoğu bilir ki devlet dairelerinde çalışan memurlar (işini dürüst yapanları tenzih ederek) vatandaş gelince triplere girer, yüzünüze bakmaz, bir şey imzalatilacaksa ağzının ucuyla "git şurayı şurayı imzalat gel" tarzı artist artist tavırlar sergiler. tepkinin özü bu tipleredir.
  • (bkz: kaymak tabaka)