• bir arkadaşımın sıkıntısını paylaşmak için yazıyorum. arkadaşıma ve 2 arkadaşına
    (bkz: süleyman demirel üniversitesi) tarafından yapılmış rezalettir.

" geçen hafta yüksek lisans yapmak için ısparta süleyman demirel üniversitesini başvurdum ve başvurduğum zaman başvurum sıkıntısız bir şekilde alındı. ardından mülakata çağrıldım ve mülakat da sıkıntısız bir şekilde çok iyi geçti. olayların kopma noktası buradan sonra başlıyor. bugün ben ve 2 arkadaşım yüksek lisansa kaydımızı yapmak üzere ilgili enstitüye gidip belgeleri teslim etmek istedik. yalnız yaşadığımız şok dillere destandı. başvurduğumuz ve 1,2 ve 3. asil olarak girmeye hak kazandığımız kesin kayıt hakkımızın bulunduğu inşaat mühendisliği alanıyla ilgili gerekli belgeleri teslim ederken kaydımızı alamayacaklarını çünkü yüksek lisans başvuru ve kayıt koşulunda mühendislik fakültesi ve inşaat mühendisliği mezunu olmak diye bir ibare bulunduğunu ilettiler. biz ise ülkenin köklü teknik üniversitelerinden olan yıldız teknik üniversitesi inşaat mühendisliğinden mezun olduk. yıldızda okuyanlar bilir mühendislik alanlarında uzmanlaştıkları için her bölümün ayrı fakültesi bulunuyor. bizim mezun olduğumuz fakülte de inşaat fakültesi diye geçiyor. kayıt yapan memur bize mühendislik fakültesinden mezun olmadığımız için kayıt yapma hakkımızı bulunmadığını ve işlemi yapamayacağını söyledi. bize enstitü müdürü ile görüşmemizi söyledi. enstitü müdürü yerinde olmadığı için inşaat mühendisliği bölümüne gidip bölüm başkan yardımcısı yrd. doç. dr. (bkz: soner uzundurukan) ile görüşmeye gittik. kendisi bize mülakat esnasında teknoloji fakültesi mezunu olan bir inşaat mühendisinin sorun çıkardığını ve onu almazlar ise şikayet edileceğini ayrıca yukarıdan ben kadromu ayarladım siz beni nasıl almazsınız gibi laflar söylediğini bize iletti. bu durumdan ötürü mühendislik anlamında yetersiz teknoloji fakültesi öğrencileriyle sıkıntı yaşamamak için ilana sadece mühendislik fakültesinden mezun olma koşulu getirdiğini söyledi. bizim durumumuz için ise yapacak bir şeyin olmadığını ilana inşaat fakültesi mezunu olma koşulunu eklemeyi unuttuğunu itiraf etti. ayrıca teknoloji mezunu olan arkadaş beni almazsanız diğer üniversitelerden gelen mühendislik fakültesi mezunlarını da alamazsınız yoksa sizi şikayet ederiz gibi bir tehdit de daha bulunmuş. oradan sonra enstitü ile görüşmeye gittik tekrardan. orada bulunan enstitü müdür yardımcısı yrd. doç dr. (bkz: barış bülent kırlar) ve enstitü müdürü prof. dr. (bkz: yasin tuncer) bizim kayıt koşullarını sağlayamadığımızı lakayt bir şekilde ve hiç bir şekilde kendilerinde kusur bulmadan kaydın olmayacağını ne istiyorsanız şikayet konusunda yapabilirsiniz gibi umursamaz laflar ile bizi göndermeye çalıştı. biz ona ne kadar durumu izah etmeye çalışsak da oralı olmadı. daha sonradan biz tutanak tutmak istedik kaydımız yapılmıyor diye gidip bizim kaydımızı yapmadığını ve koşulları sağlamadığımızı tutanakta belirtip imzasını atmasını rica ettik ancak kendisi alelacele rektörlükte toplantısının olduğunu söyleyip adeta oradan kaçtı. 11 ağustos 2017 tarihine kadar kayıt hakkımız bulunuyor bu tarihe kadar elimizden gelen tüm yasal yollara başvuracağız. bu tür liyakat ile alınan yüksek lisans gibi yerlere giderken hiç bir beklentiniz olmasın orada kendi
    kafalarına göre istediklerini almaya çalışıyorlar. bizim mağduriyetimiz herkes tarafından bilinsin."
  • üniversiteler iyice ahıra döndü.
  • bence yildiz teknik gibi köklü bir ünivetsiteden mezun olan arkadaşlar sdü gibi sikko okullara zaten basvurmamali. ne ögrenceksiniz ki orda?
hesabın var mı? giriş yap