• ablacım yaşınız gençse, alın kızınızı ve eşinizi, gidip kanada gibi bir yerde yaşayın. bu memleket son yıllarda iyice zıvanadan çıktı. mağaza sahibi, ulan tuvalette mi emzirsin kadın? elinde bebek emzirme odası derdine mi düşsün bu sıcakta. eline kutsal bir yardım fırsatı geçmiş, sen bunu değerlendireceğine, işi cinsellikle bağdaştırmışsın. tüh senin kalıbına osurayım.

10/10 rezalettir.
  • olay vialand'de geçiyor deniyor.
    sayısız şehir gezmiş bir insan olarak içinde emzirme odası bulunmayan bir avm görmedim. yani başlık sahibi hanımefendinin çocuk emzirebileceği bir yer o yapıda mevcut.

kendim de iki çocuğu büyütürken, ortalık yerde hiç emzirmedim. hem kendim hoşlanmadığımdan, hem insanlara rahatsızlık vermemek adına.

şirket ofislerinde, şubelerinde, boş odalarda, mescitlerde, camilerde, polis merkezinde, silah ve patlayıcı madde şubede(boş olan orasıydı), güvenlik birimlerinde, vs. hepsi "ricam üzerine" bana gösterilen veya kısa süreli boşaltılan yerlerde emzirdim.

bunun tek istisnası toplu taşıma idi ve çocuğun aşırı ağlaması ve yolun uzaması nedeniyle emzirdiğim oldu. onda da, emzirme önlüğü diye satılan ve annenin hem çocuğunu rahatça görebileceği, emzirebileceği, hem de dışarıya karşı mahremiyet sağlayan bir örtü kullandım.

peki bunu, memem görünür, biri etkilenir, meme ortalıkta açılmaz emzirmek çok ayıp bir şey diye mi yaptım? tabii ki hayır! mahremiyet duygusu diye bir şey var. örneğin herkesin içinde kaşınmazsın, kaşınmak ayıp bir şey olduğundan mı? elbette hayır. nezaket ve görgü kuralları yüzünden yaparsın bunu.

emzirmek benim için şuram buram göründü diye değil, kişiye-kişilere, anne ve çocuğa özel bir an olduğu için mahremdir. eğer müsait bir oda varsa kadın arkadaşlarımın yanında bile yapmaktansa ayrı bir odada emzirip gelmeyi tercih ettim bu yüzden.

haliyle, şık bir cafede, insanların sosyal mesafelerinin ve özel alan çizgilerinin had safhada olduğu bir noktada, hiçbir gizlenme ihtiyacı duymadan çocuk emziriyorsan, insanlara rahatsızlık verebilirsin. buradan "meme göstermek ahlaksızlık mı :((" histerisi çıkarmak çok gereksiz. ortam david people, millet bahçesi değil.

çocuk emerken annenin meme ucu zaten görünmüyor değil mi? tamam, aynı cafeye göğüs dekoltesi aşırı derin bir kıyafetle gidin, bakalım kimse rahatsız oluyor ya da uyarı alıyor musunuz. elbette hayır. olay memenin görünmesi değil çünkü, emzirmenin şahsiliği. empati duygunuz gelişkin değilse bunu anlayamıyorsunuz sanırım.

bu arada topluluk içinde emzirmeyi rahatsız edici bulsam da, emziren bir anneyi şikayet etmenin daha büyük bir görgüsüzlük, nezaketsizlik, saygısızlık olduğunu düşünüyorum. karşındaki alternatifi olduğu halde emzirme odasına gitmeye üşenip ortalık yerde kişisel bir eylem mi gerçekleştiriyor? bırak onun düşüncesizliği olsun. başka yere bak. alt tarafı on dk karnı doyacak çocuğun, ne kadar huzursuz olabilirsin ki bundan?

bu durumda en şık olan, garsonun başka birisinin rahatsız olmasını beklemeden müşteriye, mağaza içi uygun bir yer göstermesi veya avm içindeki emzirme odasına yönlendirmesi olurdu. bu durumda da "hayır ben böyle iyiyim benim mememi gizleyemezsiniz!!" diyecek insanda ya art niyet ararım, ya da yeni nesle özgü "istediğim her şeyi her yerde yaparım şımarıklığı" olduğunu düşünürüm. kimse kusura bakmasın.
  • net rezaletttir. calisanlar, sikayet edene "bir bebegin beslenmesi en dogal ihtiyactir. rahatsiz olduysaniz siz gidebilirsiniz." diyemiyorsa o isletme lestir, olay rezalettir.
  • rezalettir. eğer gidip bebeğini emziren kadına “burada emzirme” diyorsan emzirebileceği bir yer göster. ama o yer tuvalet, depo falan olmasın. mesela “ne yazık ki emzirme odamız yok ancak işletmecimizin odası müsait, emzirirken sizi orada misafir edebiliriz isterseniz” de. ben de diyeyim ki “adamlar en azından iyi niyetli”. çünkü bebeğin beslenmesi bir hobi değil, bir ihtiyaç. herhalde kadın da bayılmıyor herkesin içinde memesini açmaya. çocuğunu beslemek için emziriyor.
  • olay doğru ise, o cevabı veren mekan yetkilisinin de, “rahatsız” olan müşterinin de açlıktan can çekişmelerini umarım. her ikisinin de cinsel organlarının işe yaramaz hale gelmesini de. hatta bu hadsizliklerinin, en kısa zamanda başlarına, unutamayacakları olaylar getirmesini temenni ederim. aslında çok sert küfürler geçiyor içimden de artık çirkinleşmeme değmiyor bu tip insanlar. he bu arada hiç umrunuza olmaz ama sıklıkla uğradığım ilgili avm’de, size bir kuruş bile yok benden.
  • emzirme odası diyor...
    bir sey goremedim diyor...

iste sensin o rahatsiz olan kitle senlerden kurtulmamiz lazim.
  • rahatsız olan yavşaklar afrika'da çarşının ortasında bir yanda bebeklerini emziren kadınları, bir yanda da namaz kılan esnafı görse olmayan beyinleri travma geçirecek demek ki.

onlar da müslüman bunlar da müslüman işte. ama modern görünümlü kodumun süzme yobazları da bize nasip oldu.

anasına, bacısına, sokaktaki hayvana bile hallenme ihtimali olanların meme görünce başka bir şey düşünememesi normal tabii.

o boktan bamya sikinizle birlikte hiç gün yüzü göremeden tez vakitte çürür yok olursunuz inşallah!

tamam sakinim. rezalet puanım 10/10. emziren kadından rahatsız olmuşlarmış soysuz insan müsveddesi pezevenkler sizi!
  • başlığı açana itafen:

burası ekşisözlük buradaki ergenler anlamazlar bu işlerden. hatta sana söylenirler niye dışarı çıktın diye. çünkü bebekle dışarı çıkmak bu ergenler için çok büyük bir hatadır. yanlış yere açılmış başlıktır. bebeklere , bebek arabasına, emziren anneye ve bebekleriyle avm asansörüne binenlere, küfür etmedikleri kalır hatta ederlerde.

bir annenin ve bebeğinin en güzel temasına cinsellik gözüyle bakan biri insan bile değildir.

bu 31'ci ergenlere ne anlatacaksın. ileride anne baba olduklarında anlayacaklar diyeceğim ama bu kafayla devam edeceklerse hiç üremesinler.
  • bir avrupa ülkesinde yaşadaydın insanlar sana bakmayacak, herkeste yavrunu emzirdiğin için bir sempati uyandıracaktın.

3 yaşındaki kızını öpme cinsel uzuvun kalkabilir diyen imamların olduğu bir ülkede senin memeni görmek ne demek biliyor musun? adam hergün eşşek düdüklüyor eşşekkkkkk... yobazlık böyledir, yobazların arttığı yerde ahlaktan bahsedemezsin...
  • rezalettir. her ne kadar kendisi bolunerek cogalan bir amip olsa da, musterinin bundan rahatsizlik duymasi nezaketsizlik ve hadsizliktir. garsonun bir de utanmadan bir anneye gelip bunu soylemesi dangalakliktir. benim yemek yedigim bircok yerde, bircok kere bebegini emziren anne gordum. bir bez ile ortup emziriyorlar, acikcasi rahatsizlik duymak aklima gelmedi. yavrusunu doyuran bir anne sonucta. hatta emzirmesi bittikten sonra utanmasam bebeginizin sacini koklayabilir miyim diye sormak bile geliyor icimden, dunyanin en guzel kokusu sonucta.
hesabın var mı? giriş yap