şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: rezerved)
  • 5,89 olabilir. yılaaaaan... tssssss.
  • bu başlığa girer girmez osurdum, demekki ufak bi düşüş rahatlama olacak.
  • günü 5.30’un üstünde kapatacaktır.

ytd
  • haberlere bir bakayim dedim devamli abd ile iliskiler uzerine pozitif bir seyler soymelek isteyen siparisli haberler mevcut. tabii ki piyasa spekulatif, yalan, pireyi deve goren bu haberlere hic itibar etmeyecektir.
    iddia orani 5,36
  • günün belli bir zaman diliminde 5.12 düzeyine inip tekrar sıçrama yapacaktır .

sadece tahmin
  • benzinin litre fiyatıyla karıştırılacak kurdur.
  • piyasa , geçtiğimiz iki günde ama özellikle bugün ''türkiye'nin imf'den borç talep edeceği dedikoduları'', ''abd ile masaya oturmak için bir heyetin washington'a gitmesi'' ve ''merkez bankası'nın 0.25-0.50 baz puan faiz arttıracağı'' bilgilerini 5.25-5.30 arasında fiyatlandırmış gibi gözüktüğünden dolayı doların kendisine 5.33'ü direnç noktası olarak seçtiğini düşünüyorum. o yüzden küçük yatırımcıların dolardan ziyade hazır ''abd'nin iran'a yaptırımdan'' da dolayı emtia piyasasına (iran'la aramızdaki en büyük ihracat kalemi kimyevi ürünler olduğundan dolayı fuel-oil ve plastik sanayi tavsiyemdir.) yönelmeleri uygun olacaktır. tabii varlığınızın bir miktarını da dolar-euro-yuan eksenli arbitraja aktarmak uygun olacaktır.
    not: yukarıda yazdığım şeyler hakkında zerre fikrim yok tamamen götümden uydurdum :)
    edit: ytd*
  • an itibariyle 5.30 olmasıyla 5.50 bandına göz kırpmaktadır.

edit: evet, 5.30 bandı kırıldığında hedef 5.50 olacaktı, bu aşikar. bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok. şimdi mevcut hedef artık 5.80 bandıdır.*
  • bugün "tell the girls i am back in the town" diyecek sanırım.