şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy, üsküdar, beşiktaş ve gebze'deki arkadaşlarımın internet üzerinden teyit ettikleri kadarıyla bir on dakika önce sela okunmaya başlanması durumu.

günün birinde seladan korkacaksın deselerdi inanmazdım herhalde.

ilk geyiği de ben yapayım: ekonominin selası okunuyor

edit: 9 ağustos 2018 sözlük alemine rezil olmam diye düzeltebiliriz :)
    perşembe gecesi selasıymış meğer. bu kadar tedirginlik içinde olmak sadece benim suçum değil ama bence ya...

editlere doyamadım: ayrıca selanın manasını değiştiren de ben değilim.

büdüt: "bu sefer aynı anda okundu, hep öyle olmuyor" demiş biri, bilmiyorum aslını. hayır, suç bende. önce bir twittere falan bak, olmadı bir bilene danış, dimi? sözlükte çok vakit geçirmeye başlamışım sözlük, hep ondan bunlar. millet zaten gol atmaya yer arıyor, cahil bilmem ne demek için fırsat kolluyor...
    her neyse, güldük eğlendik artık mesajla taciz etmeseniz de olur bence. mesaj atmak istiyorsanız bilin ki mevcut mesajlar sizinkini de temsil edecek seviyede. sizin atmanıza gerek yok yani. kıps.
  • (bkz: perşembe akşamı yatsıdan önce okunan sela)

islam'ı müslümanlara öğreten ateist iyi akşamlar diler.

edit: başka bir arkadaş burun farkıyla benden önce yazmış. o da ateist mi bilmiyorum ama ilim ateistte de olsa gidin öğrenin demiş tesla. eved.
  • ya arkadaş nerede yaşıyordun da geldin, perşembe akşamları cuma öncesi yani yatsı ezanı öncesi okunuyordu zaten, neyin tribine giriliyor anlamıyorum. ilk defa duymuş olan arkadaşlar şaşırmayın olağan bir durum.
    edit: bir kaç uyarı düzeltme ve yapılan yanlış genelleme ben hep duyduğum için.
  • tl cenazesi için okunan seladır. yatsı namazına müteakip defnedilecektir.
  • faruk abiyle bir gün takılıyoruz kafam bir güzel bir güzel.
  • 'zaten okunuyordu' demeden bir daha düşünelim, zaten okunmuyordu, yanlış hatırlamıyorsam 15 temmuzdan sonra standart bir uygulama oldu.
    ha 2 yıldır duymamış mı bu arkadaş da bu kadar şaşırmış onu bende anlamadım.
    edit: sayısız mesaj aldım 15 temmuzdan önce de okunuyordu diye, yanlış hatırlıyor olabilirim fakat 15 temmuzdan emin olmamakla beraber en fazla 15 temmuzdan bir kaç yıl önceden beri okunuyordur (istanbul.) yani kimse bana zaten okunuyordu 15 yıldır falan demesin geçmişi en çok 4-5 yıldır.
  • turist misin?
  • hayatında cuma namazı nedir bilmeyenlere dert olmuş uygulamadır.

uygun mudur değil midir tartışmasına girmiyorum.

yarın cuma ve bunun için yıllardır yapılan bir uygulama. yurtdışından ülkeye ilk defa mı giriş yaptınız nedir ?

almancı mısınız ? almanya da sol partiyi destekleyip, türkiye'de sağ parti seçmeni olsanız gerek. yoksa diğer türlüsü olsaydı yarının cuma olduğunu, perşembe gecesinden sela okunduğunu da biliyor olurdunuz.