şükela:  tümü | bugün soru sor
  • antalya'dan saat 20.30 kalkan lüks adana firmasına ait 31 df 402 nolu araçla antalya'dan hatay'a yolculuk ediyordum. araç saat yaklaşık 3.10 gibi -36,1342180, 33,2468980-konumlarina yakın arıza yaptı ve telefonlar çekmediği için yaklaşık 3 saat tünelde bekledik. o sırada araç tamir edilmeye başlandı ve yoldan geçen başka bir otobüse mersin'den yardım istemesi söylendi.sabah saat 6 civarı tünelden çıkıp tünel çıkışında tekrar durduk.tamirci araçla yine bir buçuk saate yakın uğraştı ve tamir edildiğini söyledi. araç 10-15 dakika gittikten sonra aydıncık civarında tekrar arıza yaptı,yanık kokusu aldık ve tamirci tekrar çağırıldı. o sırada muavine neden firmadan yardım talep edilmediğini,otobüs sağlanmadığını sordum.o da sert bir şekilde istersem şikayet edebileceğimi,başka birilerinin araç değiştirdiğini söyledi ve 'sen de gidebilirdin ' dedi. ardından polisi aradım ve yardım talep ettim ama sadece gidip şikayet edebileceğimi söyledi. uzun zamandır yoldayız ve mağduruz firmayı arıyorum ve ulaşamıyoruz.aramalarımıza cevap verilmiyor. aynı zamanda otobüste kısa süreli(ilçeler arası) birden çok yolcu, uzun süre boyunca suriye uyruklu 1 yolcu ayakta seyahat etmek zorunda bırakıldı,aracın orta kapısındaki merdivenlerde uyudu bir yolcu da muavin koltuğunda seyahat etmek zorunda kaldı. ayrıca aracın bagajında sadece başı çıkabilecek şekilde delik bulunan kapalı kutu içerisinde bir tane de köpek taşınmaktadır. ikinci arıza sırasında yine sabah saatlerinde aydıncık civarında kaza olmuş ve beklerken muavin tekrardan bana şimdi de şikayet etsene demiştir. şoför ile pek bir münakaşam olmamıştır. yukarıda adı geçen firmadan;yolcuların güvencesini hiçe sayarak bakımsız ve eski araçla yola çıkıp tedbirsiz davranmasından,seyahet sırasında uzun süre ayakta yolcu taşımasından,hayvan haklarını hiçe saymasından dolayı şikayetçiyim.

edit: aşağıda bir yazar arkadaş otobüsün bozulmasından doğal bir şey olamaz demiş. elbette bozulabilir fakat bir çözüm sunması gerekirken ne haliniz varsa görün minvalindeki sert tavır burada rezalet zaten.
  • lüks adana'dan sonrasını okumadım.
  • "sıcaktan dolayı güneşe ateş eden insanların memleketi adana'ya hoş geldiniz"
  • ondan sonra niye herkes araç sahibi olmak istiyor deniyor. toplu taşıma kan ağladığından olmuş olmasın.
  • sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim;

rezalet puanım 2/10

bak 1 vermeye gönlüm razı gelmedi çünkü olayın süresi nispeten bir rezalet katmış....

bunun dışında uçakların dahi bozulup saatlerce kalkmadığı bir dünyada lüx adana’nın 1 otobüsünün bozulup yolda kalmadı kadar doğal bir şey olamaz.........

başta yazdığımı düzeltiyorum.

rezalet puanım 1

geçiniz.......
  • (bkz: adana)
  • bundan sonra lüks adanayı protesto ediyorum, istediği kadar lüküs olsun binmem bundan sonra. bu ne biçim rezalet! istediğin yere şikayet et diyo bide. adfghklj
  • kardeş biz suserlar olarak dert dinleriz ama dilekçeyi bize yazman çok uygun olmamış sanki
  • lüks adana’ya bok atmaya çalışacaklara şimdiden söyleyeyim: arkadaşlar akdeniz bölgesinin en bilinen, köklü firmalarından biridir bunlar. tabi siz sadece istanbul-izmir seferlerini yapan firlalara aşina olduğunuz için bilmezsiniz.
  • otobüsün bozulması normal bir durum değil, aç gözlülük yapıp günden 3-4-5 sefer yaptırılıp, mazot alırken bile motoru stop etmeyen cahiller yüzünden yolcular sorun yaşıyor. elit sözlük yazarları yine fikirsizce yazmış.