şükela:  tümü | bugün
  • 2 günde bir büyük şehirden bir başka büyük şehire bir adet kargoyu yollayamamaları ile vuku bulan rezalettir.

dün öğlen saatlerinde koli kargoya verilmiş ve 09.08.2017 saat 12:00 sularında kargonun alıcı adresinde olacağı bilgisi mng kargo tarafından tarafımıza iletilmiştir.

09.08.2017 tarihinde saat 14:50 kadar beklenmiş, kargonun bırakın teslimini, henüz sevkiyatının dahi bitmediği öğrenilince internet sorgusu ile firmanın müşteri hizmetleri aranmıştır.

müşteri temsilcisi ise kargonun geciktiğini, kayıt açıldığını hızlıca geri dönüleceğini iletmiştir.

bu kısma kadar bir rezalet yaşanmıştır. fakat rezalet bununla sınırlı değil elbette.

müşteri temsilcisi ile konuşulduktan sonra 1 saatten fazla geri dönüş için beklenmiş fakat geri dönülmeyince tekrardan müşteri hizmetleri ile ile iletişime geçilmiştir.

müşteri temsilcisine durumun aciliyeti ve mağduriyet anlatılmış fakat karşılığında şu cevap alınmıştır:

"şikayetler 48 saat içerisinde giderilmektedir."

toplamda 500 km yolu 4 günde alamayan bir firma var karşımızda sözün özü.

mng kargo rezaleti bu şekilde işte. bunları neden mi anlatıyorum? acil işi olan hayati öneme haiz olan işler için mng' den uzak durun diye anlatıyorum.
  • rezalet değil arkadaşlar boşuna okumayın.
  • sadece yaşayan için rezalettir, başka da kimseye bir şey hissettirmez. misal bana. ben de bir "büyükşehirde" yaşıyorum. ve mng kargonun evime 8 km. uzaklıktaki şubesi tam 11 gün dağıtıma çıkarmadı kargomu (ne yazık ki internetten alışveriş yapmıştım ve mng'ye vermişler ürünümü.) müşteri hizmetleri tırt, hiçbir şey yapamıyor, bölge müdürlüğü ile iletişime geçtim falan filan. velhasıl 12. gün kargom teslim edildi. ha sinirlenmedim mi? sinirlendim. ama ne rezaletler var kardeş. sakin.
  • kargo şirketinin kendine özel çalıştığını zanneden kişi beyanı.
    kargo yoğunluğunda personelin yetersiz kalması durumu.
  • ohooo her kargo rezaletini buraya yazacak olursak ortalık kargo rezaleti başlığından geçilmez. içeriğini okumadım ama çok benzeri tahminen yaklaşık 10 kere başıma gelmiştir. türkiye'de doğru düzgün çalışan kargo firması bulmak neredeyse imkansıza yakındır. şimdiye kadar en az sorun yaşadığım firma sanırım (bkz: ups kargo) olsa gerek. kötünün iyisi diyebilirim.