şükela:  tümü | bugün
 • ümmetimiz, kıymetlimiz arapların 1917'de osmanlı'ya 30 bin şehit verdirerek osmanlı'yı kudüs'ten kovması olayı.

  şanlı ingiliz-arap birlikleri kudüs'e girer, arapların sevinç çığlıklarının kudüs sokaklarını 40 gün 40 gece inlettiği söylenir.
  arapların, şehre giren ingiliz allenby'e bir adeta bir kurtarıcı gibi baktıkları, kendisine ziyafetler verildiği de anlatılır.
  arapların ingiliz general allenby'i nasıl ilah gibi gördüklerini daha detaylı okumak için (bkz: allenby)

  ----
  ara not: tel aviv'e yolu düşenler bilir, allenby adında çok merkezi ve popüler bir cadde vardır tel-aviv'de. siyonist emellere hizmetine karşılık güzel bir jest. bu cadde bir diğer büyük cadde olan, bağımsızlık ilanının okunduğu cadde olan rothschild caddesi ile de kesişmektedir. varın işte siz düşünün arap kabilelerin kimlere hizmet ettiklerini.
  ----

  arapların bu şanlı günlerini kutlar, ektiklerini biçmelerini dilerim.

  http://ilberortayli.com/haber.php?haber_id=13

  hayatlarında allenby, lawrence, gertrude bell, şerif hüseyin gibi figür ve hainlerin adını dahi duymamış sığırların bu ihaneti anlamaları zor.
  biraz tarih okuyan zaten hicaz'dan yemen'e ırak'tan trablus'a ve çanakkale'ye kadar arapların yaptıkları hainlikleri bilir.

  ******
  appendix niyetine:

  açıp bir tarih kitabı okumayan, hadi kitabı geçtim youtube’da 5 dakikalık video ile bile öğrenebilecek bilimsel tarih gerçeklerine gözlerini yuman cahillere notlar;
  ***osmanlı, birinci dünya savaşı sırasında “cihat” ilan etti. böylece amacı, ortadoğudaki cephelerde ingiliz ilerleyişini püskürtmek, müslüman arapların desteğini sonuna kadar almaktı.

  ***gel gör ki, ingiliz bunu çok önceden görmüş, 1800’lerin sonundan itibaren arkeolog, seyyah, tüccar kılıklarında ajanları ile önce bölge halkını sosyolojik olarak anlamış ardından da aksiyona geçmiştir.

  ***arapların altın karşılığında rahatlıkla kendi yanlarına çekilebileceğini görülüp, üzerine de bir devlet sözü ile osmanlı’ya karşı arap isyanı başlatılmıştır.

  ***araplar burada, o çok sevdikleri(!) ümmet ve halifeye karşı ayaklanmışlar, birçok cephede osmanlı’ya karşı savaşmışlardır.
  lawrence’in örgütlediği araplar, ortadoğu’da osmanlı ordularını bertaraf etmekte ingilizler’in en önemli maşaları olmuştur.

  ***kanal seferi‘nde, filistin’de, medine müdafaası‘nda ve megiddo savaşı‘nda araplar osmanlı ordusunun on binlerce şehit vermesinde en önemli müsebbibdir.

  ***mekke şerifi hüseyin 10 haziran 1916’da osmanlı’ya ilk isyanı başlattıktan sonra, mekke ve taif’teki osmanlı türk askerleri vahşice öldürülmüştür.

  ***bu şerif hüseyin denilen adi bu isyanı, osmanlı topraklarının paylaşıldığı sykes-picot antlaşmasından her nasıl rastlantıysa birkaç hafta sonra başlatmıştır.

  ***mekke’de osmanlı’yı arkadan hançerleyen bu isyana rağmen, medine kenti ve peygamberin mezarı, başında fahrettin paşa’nın bulunduğu türk askerleri tarafından kahramanca savunulmuştur.

  ***arap destekli kuşatma boyunca, türk askerlerinin kumanyasında çekirge yediği tarih kitaplarında yazılır. askerimiz kavurma niyetine çekirge yemiş, çekirge unundan ekmek yapmış, çekirge kurusunu da çerez gibi yiyerek bir süre bu şekilde beslenmiştir.

  ***medine müdafaası diye tarihimize geçen bu şanlı direniş maalesef büyük kayıplarla sona ermiştir.

  ***kayıpların dışında, pek çok cephede esir alınan türk askerleri, tüm arap halkının gözleri önünde çöllere sürülmüş, saçları kazıtılmış şekilde çöllerde yürütülmüş ve ölümleri beklenmiştir. eziyet öyle seviyededir ki, askerlerin saç derilerine ingilizler tarafından kesikler atılarak kanatılması sağlanmış ve böylece çöldeki yılanların kan kokusuna gelmesi amaçlanmıştır.

  gelip burada “tarihinize ecdadınıza sahip çıkın” diyen sığırlar, fahrettin paşa gibi kahramanların adını bilmezler. gerçek müslüman, gerçek türk fahrettin paşa gibilerdir. saygı duyulacaksa fahrettin paşa’ya ve orada şehit olan türk askerine saygı duyulmalıdır, müslüman tüccarlarına, bedevi şerefsizlere değil.

  bu ve benzeri tüm eziyetleri medine müdafaası / çöl kaplanı fahrettin paşa kitabında okuyabilirsiniz.
 • buna inanmayan açık ve net maldır dediğim konu. o dönem ortadoğu’yu kaybetmemizin ana nedenlerinden biriside hain araplardı. büyük bir isyan çıkmamışsa bile küçük isyanlar kesin çıkmıştır.
  (bkz: edmund allenby)
  (bkz: şerif hüseyin)
  (bkz: arabistanlı lawrance)
  (bkz: gertrude bell)
 • sen evine ekmek getirmezsen eşini takmazsan aldatılınca da ağlamayacaksın. madem gerçekleri konuşmak istiyorsunuz osmanlının son döneminde rüşvetin meşrulaştığını, bürokrasinin, hukukun nasıl çöktüğünü de anlatsanıza?
 • o işlerin öyle yürümediğini bilen ama insanları kışkırtmak, galeyana getirmek için manipülatif başlık açan yazar hezeyanı. ohal'de bir karşılığı var mı göreceğiz.

  edit:kimin ne düşündüğü kimseyi ilgilendirmez, beni de ilgilendirmez, isteyen arap düşmanı olur isteyen arap yalaması.
  ancak olay kamu güvenliğini riske edecek şekilde toplumu polarize etmekse orada aklı başında her insanın tepki koyması gerekir.
  başlığı açan zatın üslubuna ve zamanlamasına baktığımızda tarihsel bir hakikat iddiasında bulunmaktan ziyade filistin sorunu üzerinden milleti germek ve yeni çatışma konuları türetmek olduğunu görüyoruz.
  ideolojik anlayışlarımızın dalgasına kapılmadan önce aklımızı kullanırsak bizim için daha hayırlı olur.
  sizleri bilmem ama benim ikinci bir pasaportum yok ve nasip olursa çocuklarımı da bu topraklarda büyütmek istiyorum. o yüzden sözlerimin muhatabı bu topraklara ait olanlardır. kökünün nerede olduğu belli olmayanlar değil.
 • dünyada geberen her arap medeniyete ve özgürlüğe bir adım yaklaşmak demektir. bu oçlarıyla aynı çoğrafyadaysanız ne rahat uyku uyuyabilirsiniz ne sırtınızı dönebilirsiniz ne de kendi işinize bakabilirsiniz. ıslak ümmetçilik rüyaları ile yıldız sarayında götünü kaşıyan dalyaraklar hatalarının bedelini devletin yıkılmasıyla ödedi, şimdi yine sarayda ıslak ümmetçilik rüyaları ile götünü karışlayan biri daha var. bunun sonundada aynısı olacak göreceğiz yada çocuklarımız görecek.
 • mq yerinde manipülatif veya değil kulaktan dolma veya mesnetli öyle yada böyle herkesin üstünde konuştuğu bir konu hakkında bile yorum yapanları ohal ile korkutan ve kendilerine ekşi yazarlığı verilmişlerin olduğunu görmemizi sağlayan başlık. lan olum ohal bu işlere değil komşunla olan didişmelere bakıyor.
 • gelmis yine arap gotu yalayanlar.

  bakin o ove ove bitiremediginiz, torunu oldugunuz ecdadiniz dahi araplar hakkinda ne dusunuyor;

  "haber aldım ki abdullah, tlemsen'e gelmiş ve şehre hakim olmuş. karındaşı mes'ud, korkusundan kaleye kapanmış. 25 gün dayanmış. bizim leventler bakmışlar ki iş uzar, yanlarında kale muhasarasına yarar büyük top yoktur, aralarında müşavere etmişler:

  "sahte bir ricat hareketi yapalım", demişler; bizi kaleyi bırakıp kaçtık sansınlar. bu araplar gayetle arsız bir kavimdir. galiptik, mağluptuk bilmezler."türkler kaçtı" deyü kaleden çıkıp yağma hırsıyla üzerimize gelirler. o zaman onları haklar, kaleyi alır, emir abdullah'a teslim eder, cezayir'e döneriz.

  aynıyla böyle oldu. "hay türkler firara yüz tutup kaçıyor!"diyen kaledeki sultan mes'ud taraftarı araplar, leventlerin ardına düştü. leventler gerisin geriye hamle yapıp çoğunu kılıçtan geçirdiler. zira bu araplar, cenk sanatını bilmez bir kavimdirler. çölde çapulculuk yapmakla ordu halinde cenk etmeyi aynı şey sanırlar. cenk sanatını bilen ispanyol kafiri bile türk leventlerine daima mağlup olagelmişken, hangi akılla bilinmez, bu arap kabileleri olur olmaz yerde türkler'in karşısına çıkıp perişan olurlar. zira onlarda insan canı gayetle değersizdir. kulluklarını bilip tedbir alacakları yerde, "her şey allah'tandır" deyip budalaca ölürler. gerçi iyi ata binerler ve içlerinde cesur olanlar vardır. ancak atlarının koşumları bile gayetle iptidaidir. iyi silahları yoktur. olsa da kullanamazlar. ateşli silahlarla araları iyi değildir. sonra en büyük mağlubiyet sebepleri şudur ki, kitle halinde döğüşmenin kaidelerini asla bilmezler."

  barbaros hayreddîn paşa'nın hatıraları

  bu ulke size fazla,

  (bkz: yallah arabistan'a)
 • lan o değilde ucuz kurtarmışız *
 • isyanlarla dolu geçen bir yıldan sonra araplarla yahudiler barış içinde yaşıyorlar...

  https://www.youtube.com/watch?v=bgg8dgnx-bg

  keşke yunan galip gelseydi kafasının buna niye karşı çıktığını anlamak güç?

  işte kurtuluş savaşındaki yunan olmasada arkasındaki ingilizler burada galip gelmiş, rahat rahat müslüman müslüman yaşamışlar değil mi?