şükela:  tümü | bugün
 • canı sıkılan trump başkan 500 milyar doları kızı üşüdüğü için balyalar halinde yakıp küresel ısınmaya sebep olacak ve dolar fiyatı 10 tl ye yükselecekmiş. trumpın danışmanının sevgilisi ağzında kaçırmış.
 • doğumgünümdeki kurdur.
  hediyelerinizi tl ile alırsanız kazıklanmazsınız, dolar çok pahalı..
  en az 3.80 olacak
 • haftanın son işlem gününde 3.40'ın altına düşecek olan kurdur.
  yani bu gidişle öyle olacak gibi. bugün çok sert düştü.
 • gün sonuna kadar yaşanacak olanların sene sonu için önemli ip uçları vereceği kur olacaktır.

  yarın burası sağlam karışacak.
 • 3.40'in altina dusmez ama 3.50'nin uzerine cikabilir.

  bu aralar cok oynak.

  (bkz: volatilite)
 • bence artacaktır.
 • asil iş adamlarımızın müdahalesiyle gününü görecek kurdur.
  (bkz: dolara savaş açan siirtli iş adamı)
 • türkiye 1992 yılında yaşanan george soros- ingiliz merkez bankası restleşmesine benzer bir restleşmeye giriyor. ne olmuştu hatırlayalım, 1992 yılında george soros ingiliz ekonomisinde büyük sorunlar olduğunu ve sterlinin değer kaybedeceğine inanıyordu ve yaklaşık 10 milyar dolar değerinde pozisyonla sterlin satarak mark aldı. ingiliz merkez bankası ise sterlinin değer kaybını önlemek amacıyla 44 milyarlık rezervinin 15 milyarını satarak sterlinin değerini korumaya çalıştı ancak başarılı olamadı. daha sonra devaüle olan sterlinin düşüşünü durdurmak için faizi %2 arttırdılar ancak bu da sterlindeki düşüşü durdurmayınca ingiltere tarihinde ilk kez bir gün içerisinde 2. kez faiz arttırıldı. bu olayın ardından ise george soros hayatının en büyük vurgununu yaparak bir haftada 2 milyar dolar kazanacaktı, kaynak:

  http://arslanburhan.blogcu.com/…lyar-dolar/10408942

  şimdi bize gelirsek gerek hükümet gerek halk yel değirmenlerine karşı savaşarak döviz satarak doları düşürebileceğini iddaa ediyor. aklı başında her trader, her yatırımcı, her spekülator bunun mantıklı bir argüman olmadığını ne kadar döviz satarsanız satın hepsinin toplanacağını ve fiyatın eninde sonunda yeniden yukarı gideceğini bilir ve bu nedenle çok ciddi bir biçimde dolar yönünde poz alır. ve merkez bankası da eninde sonunda hayvani bir miktarda faiz arttırımı yapmak zorunda kalacaktır. bakın bunun böyle olacağını benim gibi kendi halindeki bir yatırımcı bile biliyorsa george soros seviyesindeki insanlar böylesine kolay lokma bir piyasada neler yapmazlar? biz ingiliz merkez bankasından daha mı güçlüyüz ki böylesine bir savaşı "döviz satarak" kazanabilelim? uzun lafın kısası dolar 3.60 tepesini geçtiğinde her gün minimum 10-15 kuruş değer kaybedecek bir türk lirası göreceğiz. ta ki merkez bankası seve seve o faiz arttırımını yapana kadar.