şükela:  tümü | bugün
  • şirket sonuna kadar haklı. sen ehliyet ve kredi kartını yanında taşıma sonra lo lo lo

başlık sahibi salaklığını kabul edip kaçmış.

(bkz: #98917387) numaralı entry'de ss alınmış.
  • her araç kiralamada (eğer şirket kayınçonuzun falan değilse) kredi kartı ve nüfus cüzdanının aslını ister. okumadan onay verdiğiniz o metinde bunu kabak gibi yazıyor zaten. bazı firmalarda işlem sonunda da bilgilendirme yapıyor.

adamlar kurumsal firma doğru olanı yapmış. rezalet puanı 0/10
  • kapının önündeki aracın anahtarını kimliği ve ehliyeti yanında olmayan birine vermek güzel bir iş fikriymiş. bu fırsatı kaçırma rezaletidir.
  • yanında ne ehliyet ne de kredi kartı olmayan müşterinin haksız olduğunu düşündüğüm olay.

burada şirketin hiçbir suçu yok.. sen araba kiralamaya gidiyorsan yanında ehliyetin olacak, fiziki kredi kartin olacak..
  • polis çevirince de ehliyetin fotoğrafını göster ki sonra eksik evraktan yediğin cezanın tadını çıkarabilesin.
  • akli melekeleri yerinde, iq seviyesi de 45 üzeri olan kişiler araç kiralarken;
    araç kullanma yeterliliği olduğunu gösteren ehliyetinin yanında olması gerektiğini ve dahi ödemeyi yapacağı, depozito bırakacağı paranın da kredi kartından çekiliyor olduğunu bilir.
    “merhaba! ben berk, araç kiralayacağım size gülcemalim yeter, hadi eyvallah” denilip araç kiralamak gibi düşünülüp şubeye gidilmiş gibi geldi.
  • ehliyeti istemeleri tamam da kredi kartı olayını anlamış değilim.

ödemeyi almışsın, blokeyi koymuşsun, kredi kartını napacaksın amk?

ekleme: dünyanın her yerinde kredi kartını isterler denmiş. hayır efendim bizim gibi teknolojinin nimetlerinden faydalanmayan ülkelerde isterler. internetten italya'da araç kiraladım, online ödeme yaptım, milan'a inip arabayı aldım. kimse fiziksel kart falan sormadı.
  • trafik polisi çevirdiğinde ehliyetinizin fotosunu, alışveriş yaptığınızda da kredi kartınızın fotosunu gösterin o zaman. kabul etmezlerse rezalet başlığı altında görmek isteriz.
  • başlığı ilk açtığımda, her zaman yaptığım gibi göz gezdirdim. ehliyet, kredi kartı, fiziksel olarak falan filan gözüme çarptı. ohaa herhalde ehliyetsiz birine araba kiralamışlar diyecektim ki, durum başkaymış.
    neyse ki bu ülkede işini hala düzgün yapan firmalar var.
  • ehliyetim yanımda yok kısmından sonrasını okumadım. ehliyetin yoksa nasıl araç versinler sana? ehliyetine belki el kondu? görüntülü aramada da doğruluğunu nasıl tespit etsinler?