şükela:  tümü | bugün
  • güzel bir pazar gününe uyandım ve dedim ki sinemaya gideyim bugün. instagram da netflix'e denk geldim. hem sinema biletinden uygun olması sebebiyle hemde içerik olarak zenginliği sebebiyle dondurduğum netflix üyeliğini yeniden aktif edeyim dedim. -demez olaydım-

şifremi sıfırladım. girişi yaptım sonrasında paketimi satın alıp windows uygulamasına giriş yapacakken birde baktım parola hatası veriyor. bir kaç kere denedim muhtemelen yanlış girdim diyerek yeniden sıfırla dedim. telefona doğrulama kodu geldi yazdım ve rezalet başladı.

"netflix site error

we were unable to process your request.

please go to the netflix home page by clicking the button below."

hatasını aldım. sonra bir daha denedim yine aynı. telefondan uygulama yükledim denedim yine aynı. sonrasında telefon ile aradım. bir problem var mühendislerimiz gidermeye çalışıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin. peki teşekkürler dedim.

2 saat sonra tekrar denedim ve inanır mısınız aynı! tekrar aradım olanları anlattım. bana çerezleri silmek için adres veriyor yaptım dedim.
    başka tarayıcı denediniz mi yaptım dedim.
    bilgisayarı açıp kapatmayı denediniz mi yaptım dedim.
    modemi açıp kapatmayı denediniz mi. yaptım dedim. ayrıca veri ile denedim yine aynı sonuç.

sonra bir kaç dakika hatta bekleticem deyip. önce ki aradığımda var olan metni okudu ve ekledi lütfen tekrar aramayın denemeye devam edin. aramanız bir şeyi değiştirmeyecek. başkalarında bu problemi yaşıyor dedi ve iyi akşamlar diledi.

gelde cinnet geçirme. madem aramam bir şeyi değiştirmeyecek sen neden oradasın! tekrar deneyin ne ya. bedava kola kapağımı umuyorum. parasını verip servis satın alıyorum tekrar deneyin. böyle bir saçmalık rezalet olamaz. parasını dakika dakika çekip tekrar denemek yerine servisi kapatır kendileri. bize gelince tekrar deneyin! benim veya çevremin iptal etmesi bir şey kazandırmaz lakin iptal ettircem. giriş yapabilirsem!
  • sonuçta bu servisler de bilgisayarlar üzerinden insanlar tarafından kontrol ediliyor, bilgisayarlar arıza yapabilir, insanlar hata yapabilir. netflix'in türkiye'ye ilk geldiği zamanlardan beri kullanıyorum ve şimdiye kadar kırk yılda bir takılma veya donma dışında bir sorun yaşamadım, belki onlar da benim internetim yüzündendir. zamanlama açısından sizin için talihsiz olmuş ancak çok ortada çok olağanüstü bir durum göremedim.
    tanım: yeni bir rezalet başlığı
  • iki dakika da dizi izlemeyin allahın beyaz yakalı entelleri, insanlar açlıktan intihar ediyor dediğim rezalet.

tanım: derdini sevdiğimin bir yazarın yaşadığı olay