şükela:  tümü | bugün
  • ukrayna'da annesinin yalnız bıraktığı 9 aylık bebeğin arabasına çıkan kedi, bebeği boğarak öldürmüş.

kediler bile canavar... yok artık...

http://www.milliyet.com.tr/…bogarak-oldurdu-6092574
  • kedi bebek arabasına çıkıp bebeğin yüzüne oturup nefes almasını engellemiş, boğma deyince başka bir algı oluşmasın diye yazıyorum.

bu 9 aylık bebeğin ölmesinin sebebi tamamen annenin bok yemesi afedersiniz. %0.1'lik risk bile almayacaksınız arkadaş, alırsanız sonuçları böyle trajik olabiliyor işte maalesef. ortada hiçbir şey yokken kayıp giden bir can, çok saçma lan çok üzüldüm ya.
  • ne alaka canavarlıkla aq. kedi bu, götünü ısıtmak için bebeğin suratına oturmuştur. belki asıl canavar o bebeydi, hissetti o bebenin potansiyelini, büyümeden halledim şunu belki insanlığa bi faydam dokunur demiştir??! sensin canavar.

edit1: nükteden anlamamışsınız, hemen linç. yazdıklarımdan çıkarılması gereken sonuç şu: bir kediye canavar denilmiş, kedinin gözünden bebek canavar olarak düşünülmüş (!) ve bunu düşündüğü için öldürmeye karar vermiş (!) halbuki kedi ne düşünebilir ne de böyle bir karar alıp eylemde bulunabilir. yani kediye canavar denmesi ne kadar saçma ise kedinin de bebeğin canavar olduğunu düşünüp öldürmesi, canavarlık yapmış olabilmesi o kadar saçma. kedinin suçu ne orada, aklı yok zekası yok. ee düşünerek bile isteyerek de öldüremeyeceğine göre? (bak hala nükteyi anlamamış) olayda geçen asıl duyarsız, zekası olup da beynini kullanmayan sizin gibi amip, mal karı için bi şeyler desenize bana duyar kasacağınıza?? bebeni ne diye sik gibi bırakırsın? sizde de bu mallık var belli ki. siz sakın ama sakınn bebe felan yapmayın aq. bu arada hiçbir anne yavrusunun ölmesini istemezciler bırakın bu edebiyatı, çöp konteynırlarında tuvaletlerde ceninler cici annelerin miydi?

edit2: okuduğunu anlamadan ciddiye alan amip sayısı ne kadar çokmuş. olayda geçen anneye gram laf gelmedi ama anneme laf ediyorlar. puuu. olayın aslı astarı bile belli değil üstelik. neyse. o kedi de şey diyodu en son: "ya bi götümüzü ısıtalım dedik olana bak!"
  • annenin çocuğu öldürüp suçu kedinin üzerine attığını düşünüyorum.

edit: düzeltme
  • kediler aynı şekilde kendi yavrularını da boğabiliyor. kedi sevmem ama bu kedinin bilinçli yaptığı bir şey değil. ben anneyi merak ediyorum, 9 aylık bebeğini nasıl bir yerin avlusunda bırakıp gidiyor, başka bir hayvan da gelip çocuğa zarar verebilirdi. yani ben mi yanlış düşünüyorum 9 aylık bebeği göz önünden ayırmak aşırı büyük bir yanlış bu arabada köpek bırakmak değil yani.

edit: gelen mesajj aynen kopyala yapıştır yapıyorum. "bebekler bu kadar değerli mi gerçekten ?
    merakımdan soruyorum empati yapmaya çalışıyorum.
    yani 9 ayda bir yapılabilen bir şey değil mi
    ortada pek bir yaşanmışlık yok."
    elimin tersi ile bir tane çarpacağım bu ekşi trollerine. çocuğunuz olunca anlarsınız zeka geriliği yaşayan arkadaşlar.

edit2: maalesef kuraldışı olduğu için arkadaşın nickini paylaşmıyorum. ekran görüntüsünü paylaşacağım birazdan.
    edit3: ekledim mesajı entrye
  • bir kedi babası olarak fikrim net imkansız.
  • hiçbir şekilde bebeğin yalnız bırakılamayacağını idrak edememiş annenin ihmalkarlığıdır, kedinin caniliği değil.

kedi büyük ihtimalle sokakta üşümüş ve bebeğin sıcaklığından yararlanmak istemiştir.

edit: ek olarak bebek arabası teknik olarak bir kutudur. kediler kutuların içine oturmayı çok sever.
  • ulan 9 yaşında kardeşim var, öbür odada bilgisayar oynamasına rağmen 10 dakikada bir kontrol ediyorum. insanlar ne kadar sorumsuz olmuşlar.
  • üzücü olay tabi ama bebeği yalnız bırakmak biraz tecrübesizlik mi diyeyim yeni neslin sorumluluk ve yaşama tarzlarının farklılığı mı diyeyim yani sosyolojik yönü de var olayın. allah hiç kimseye evlat acısı göstermesin ama yaşamayanın bilmeyeceği bir duygu bu.

edibüdü: lan şu basit entryde bile duyar kasanlar oluyor. olm 40 yaşına gelmişim nerdeyse izne gittiğimde akşam yemeğe gelmeyince annem darlıyor nerde kaldın diye. gelmezsem kadın yatmıyor o gün. öyle de vicdan yaptığı için ya ararım saat başı ya da eve gelir kadının korkularını kapatırım.
  • "kedinin ölümüne sebep olan kedi ile ilgili aramaların devam ettiği ve bu yönde soruşturmanın devam edeceği açıklandı."

şeklinde haber metnine sahip, üzücü olaydır.