şükela:  tümü | bugün
  • zonguldak'ta vuku bulan hadise,

"zonguldak, akp il başkanı zeki tosun'un adının karıştığı ‘ihale skandalı'yla gündeme geldi. kozlu ilçe milli eğitim müdürlüğü, tosun'a ait mobilya mağazasından üç adet makam odası takımı alıp kullanmaya başladı.

devlet malzeme ofisi'nden (dmo) her biri 3 bin liraya alınabileceği belirtilen mobilyaların “ihalesiz” olarak 23 bin tl+kdv'ye mal edilmesinden sonra “doğrudan teminle” parası ödenmeye çalışıldı. doğrudan teminin eşik değeri 19 bin lira olduğu için fatura bedeli ikiye bölünmek istendi.

kozlu ilçe milli eğitim müdürü mansur gök'ün ihaleye çıkılmadan “mal ve malzeme” alımında yaptığı usulsüzlükleri şube müdürü özkan poyraz, zonguldak cumhuriyet başsavcılığı'na şikayet etti. zonguldak il milli eğitim müdürlüğü, savcılığa yansıyan olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

akp il başkanı zeki tosun'un mağazasından alınan 23 bin liralık mobilyalar “bağış” olarak gösterilerek skandalın üzeri kapatıldı. kozlu kaymakamlığı, ilçe milli eğitim müdürü mansur gök'le ilgili yargılama izni vermeyince başsavcılık suç duyurusu hakkında takipsizlik kararı verdi.

kaynak"
  • basit bir ilçe milli eğitim müdürünün yargılanmasının kaymakamlık iznine tabi olduğunu öğrendiğim şaşırtmayan yolsuzluk haberi.

bu ilçe milli eğitim müdürünün yargılanmasını kaymakam iznine tabi tutmak olayı ne zaman başladı? hangi gerekçeyle yapıldı? bunların cevabını bilen varsa ve yanıtlarsa sevinirim.

düzenleme: social securtymesaj attı. 657’den kaynaklıymış. ilde valilik, ilçede kaymakamlık iznine tabiymiş memurun yargılanması.
  • (iddialar doğru ise) devleti dolandırmış, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemiştir.
  • tahminimce vurgulanan devlet geleneğinin nadide örneklerinden biri olan olay.
  • işin garibi şikayet edenlere verilen '' neden yapılan yolsuzluğa müsaade etmedin'' cezası...
  • ben eğitim bitmiş deyince suçlu oluyorum amk.
  • savcı görev ve yetkilerinin idari yöneticiler tarafından kısıtlanmasının fayda ve zararlarını tartışınız.

-faydaları:
    -zararları: senoktokatragintilyon

100.
  • sayıştayın hiç bir çalışma, araştırma yapmasına gerek yoktur. halk açısından hiç bir değişiklik yaratmaz huloggg.

(bkz: imam hatip lisesine bağışlayacaktım)