şükela:  tümü | bugün
87 entry daha
  • geri çekilmiştir.
    "mohaç savaşı"nı hatırlamış zavallı macarlar.
  • macarlar türklerin unutmayacağı bir hareket yaparak akıllara kazıdılar. japon türk dostluğundan sonra şimdi macar türk dostluğu başlar diyeceğim ama soydaşız biz zaten gardaşız
  • son durum ne? veto ettiler mi etmediler mi? ona göre övecem ya da sövecem
  • avrupada uydu olmayan devletlerde var, bin yıllık türk gelenekleri var, macar halkına selam olsun
  • şu ırkçıların yüzünü görmek isterdim. bak canım macar dediğin adam türklükten çıkmış adamdır. türkler anadoluya göç eden müslümanlaşmış insanlara deniliyor. avrupaya gidip hristiyanlaşanlara hun yada macar deniliyor.

bizleri macar değil de türk yapan allah'a hamdolsun.
  • inanılmaz olaydır. inanamıyorum çünkü halen bir an da olsa veto etmesi yeter, ey macaristan kalbimizde yerin bir başkadır selam olsun naraları havada uçuşuyor.
    geri çekti niçin o zaman? e alçak ingilizlerle fransızlar çok baskı yaptı mecbur kaldılar, napsınlar!
    olm öyle değil geri zekalı, veto ettiği anda tepkiyi zaten ab parlamentosuna yapıyor, seni sevdiği için alınan bir karar değil bu. "göçmenler gelmesin lan buralara ab nin aldığı bu kararlar ne sikime alınmakta" diye rest çekmiş herif olayın türkiye dostluğu ile uzaktan yakından alakası yok lan!

zaten veto yu geri çekmesi fransa ve ingilterenin devreye girmesi falan bunlar diplomatik girişimler olaylar, baskı falan yok ne baskısı ahah sanki savaş kararı alınıyor alt tarafı bir kınama yani... yanlış anlamayı düzelttik tamam demiş aralarında anlaşmışlar sonuçta. macar başbakanın derdi başka, göçmenleri hiç bir şekilde istemiyor, "bize ne amk suriyeden, kim girmiş kim çıkmış banane ne kınayacak mışım, niçin, zaten başımıza bela oldular!" kafası herifinki sadece.

lan olm/kızm bak tekrar söylüyorum bu adamlar mohaç ı da viyana yıda birini bir felaket diğerini islam ve arap toplumuna karşı kazandıkları zafer olarak bellemişlerdir, fii tarihinde aynı yerlerden göçmüşüz dilimiz kökenlerimiz aslında aynıymış diye türklerle kardeşiz(bunu da zaten kendileri keşfedip şaşırmışlar türkoloji kürsüsü kurmuşlardı konuyu araşırmak için. bu türkiye dostu olmalarını sağlamadı, macarlar dostumuz müttefikimiz falan değil, saçmalayıp durmayın ısrarla) şeklinde bir düşünceleri, inançları yok adamların yahu o sendeki saçma turancı kafa sadece. avusturya macaristan imparatorluğu tahtı bunların tarihimiz dediği, attila değil.
  • geri çekmeleri önemli değil. karınca kararınca demişler. ancak bu kadar dayanabildiler. gösterdikleri dik duruş unutulmayacaktır.
  • orada bir yorum yer alıyor. dikkatli okuyun.

müslüman ülkeler kınarken macaristan'ın bu tutumu bir şey gösteriyor. ne önemliymiş? din değil "soy" önemliymiş soy! soydaş olmak, ortak tarihten gelmek bunu gösteriyor işte. geçmişini unutmayan bir türk topluluğu bugünü yorumlayabiliyor. türkiye'yi yalnız bırakmamakla kalmıyor, türklük vurgusunu yapıyor.

benim ülkem bile kendi tarihini bu kadar vurgulayıp yansıtamadı avrupa'ya.
  • düşmanımızın düşmanı bizim dostumuzdur. macaristan tarafını belli etmiş. bu kadar bağıranın arasında tepki çekmemek adına sessiz de kalabilirdi ama herkesi karşısına almak uğruna bizden yana olduklarını dünyaya ilan ettiler. elbet bu hareketinin bir karşılığı olacaktır.

edit : veto kararını geri çektikleri söyleniyor.bu doğruysa bile en azından türklere düşman olmadıklarını gösterdiler ve macarların, arkasında duramadıkları veto kararı ile en azından düşmanımız olmadığını anlamış olduk. bu da yeter.
  • helal olsun bir zamanlar bana oturum kartı vererek ev sahipliği yapan güzel ülkeye.
28 entry daha