şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • - sizin devleti biz kurduk
  + yok ebenin amı
 • ağladı ve oslo'daki evinden alisveriş için cıktı.
 • (bkz: bir heval ağlıyor gözleri yaşlı)

  t: bir teröristin ağlaması olayı.
 • sorun şuradadır...

  "sizin devletiniz" yıllardır bu bakış açısında bazı kürtler. değil abicim, bizim devletimiz değil, hem sizin hem bizim devletimiz, hepimizin devleti burası. lütfen bunun bilincine varın, bu ülkeye sahip çıkın. içten içe baltalamayı bırakın. elbette devletin de büyük hataları var. ama gidin bakın örnek veriyorum burdur'a devlet bitlis'ten daha fazla bir şey götürmüş değil...

  edit : mr and mrs brown'un uyarısı ile "bir kısım kürtler" olarak düzenlenmiştir. kendisi çok haklı, kendisinden ve yoldaşımız, kardeşimiz, dostumuz... adı ister selçuk olsun, ister osman, ister türkiye, isterse de başka bir şey... bu vatanı bu bayrağı paylaştığımız bazı kürt kardeşlerimizden bu vesile ile özür dilerim.
 • bir arkadaşı vardı bunun el ele selam veriyorlardı ona ağlasın biraz da.

  umrumuzda olmayan ağlama.
 • dayımın birebir anlattığı anıyı paylaşayım, bunların zamanında neler yaptığını ve önü alınmazsa neler yapabileceğini duyun/bilin. dayım özel harekat polisi yıl 90'lar, o dönem pkknın en azılı zamanları, bir polis arkadaşı izne çıkıyor sivil olarak otobüsle ve yol bu şerefsizler tarafından kesilip kimlik kontrolü yapılmak isteniyor. izinde olan dayımın polis arkadaşının kimliğini kontrol ederlerken izin kağıdını buluyorlar ve öldürmek için yanındaki hamile karısını ve kendisini götürmeye çalışıyorlar. oradaki insanlar, kadın hamile bari ona bir şey yapmayın diyerek kadını bir şekilde götürmelerine engel oluyorlar, kadının halini düşünün... sonra polisimizi götürüp arka tarafta tenha bir yerde başından vurarak şehit ediyorlar ve kulaklarını kesiyorlar. dayım polis ve asker grubuyla sonradan olay yerine gelip şehidin naaşını alıyorlar. bu anlattıklarım birinci ağızdan olup tamamıyla gerçektir ve o dönemde birçok polis, asker, öğretmenlerimiz benzer hikayelerle şehit edilmiştir. fırsat vermemek gerek, fırsat verilirse böyle olaylar tekrar tekrar hortlayacaktır, tarih tekerrür eder...
 • bir adet orospu çocuğu terörist beyanı.
 • (bkz: sizin devletinizi kuran biziz)

  "dünya gaz ve kürt bulutundan oluşmuştur" deseler de rahatlasalar artık. yetti her şeyi kendilerine mal etmeleri. lafa bak, devleti kurmuş da kibarlık yapıp bize vermiş.
 • geçenlerde bi ekşici de bana mesaj atmıştı, " türkiye'yi türkler mi kurdu?" diye. arkadaşlar ciddi ciddi kürtler arasında bu ülkeyi onların kurduğu efsanesi mi dolaşıyor? bilen anlatırsa sevinirim, kürtlerin kurduğu ülkeye türkiye ismini neden verdiğini de sonuna eklesin lütfen.

  şivan perwere gelirsek. kürt milliyetçiliği yapıp "ırkçileeer" diye bağırması hayli ironik. insanlığı önce kendi eşrafına öğret, oradan bize bulaşır belki.