şükela:  tümü | bugün
  • önemli edit: (bkz: 9 ekim 2019 türkiye sanal seferberliği)

kınayanlardan bazıları:
    abd
    almanya
    fransa
    ingiltere (bütün avrupa birliği ile beraber)
    italya
    hollanda
    güney kıbrıs
    mısır
    arab emirlikleri
    lübnan

lübnan'ın the daily starındaki kınama mesajını duyuran haberde aynı zamanda çocuk ve kadın fotoğrafı paylaşılıyor ve türkiyenin bombalamasından kaçan siviller olarak tanıtılıyor [the daily star lebanon haberi http://www.dailystar.com.lb/…peration-in-syria.ashx]

daha yeni türkiyeyi kınadığını açıklayan arapların meşhur aljezeera'sının sınırdaki son durumları anlatan haberinin başında the daily stardaki kadın ve çocuğun fotoğrafı paylaşılıyor ve türkiyenin sivileri öldürdüğünü ve düzinelercesini yaraladığını iddia ediliyor [aljazeera haberi https://www.aljazeera.com/…tes-191008131745495.html]

toplu kınama yapan avrupa ajansları, [turkey begins military offensive in northern syria; eu chief condemns euronews], the duardian, allahın irlanda haber ajansı...

bunlar böyle uzuyor gidiyor elin avrupalısından mısırlısına amerikanından arabına kadar. hepsinin ortak noktası haberlerini sdf denilen yapıdan alması, türkiyenin suriyede çocuk ve kadınlara zarar verildiğinin empoze edilmesi, terorist yapı ile değil de komple kürtlerle savaşılması.

daha iki sene önce lübnan mısır ve arabistandan katar'a yaptırım olunca ekmeği olmayan katara 15 milyar dolarlık yardım yapılmıştı türkiye tarafından. şuan umurlarında bile değiliz.

biz istediğimiz kadar sınırlarımızı güvenlik içine alalım dış basında melekleştirilen bu terorist yapı. katil devletler bile bizi insanlık suçuyla itham ediyorlar. buna karşı kim doğruları söylüyor? tamam twitterdan asker fotoğrafı paylaşalım. trump'ın twitinin altında cumhuriyetçilerle demokratlar bile aynı paydada buluşmuş birbirlerini gazlayıp ermeni soykırımı derken kim bunlara durun olayın aslı budur diyor? biz de boş durmuyoruz tabi google translete ingilizcesi ile sayıp sövelim.

arkadaşlar bizi duymak istemeyen zaten duymayacak ama şu medyayı kullanmayı öğrenmedikçe hep kötü biz olacağız ekonomisine yaptırım uygulanan da biz olacağız. ülkenin dış ilişkileri çökmüş vaziyette birileri de bunun ucundan tutsun artık.
  • bu gibi harekatlarda diplomatik patirti kopar hep. ama devlet operasyona odaklanip diger taraflarla muzakereyi disislerinin bitmez tukenmez muzakerelerinin iklimine birakir. bu arada diger ulkeler kendi kamuoyundan gelen tepkileri turkiyeye yansitirlar, bir takim diplomatik adimlar atilir, 10-15 gunde diplomatik aksiyonlari zirveye cikar. bir sure daha oyle gider harekatin sonlarina dogru sönümlenir, harekat bittikten bir sure sonra siyasiler bir araya gelip onumuze bakiyoruz, iliskileri gelistirecegiz vs diye eski duruma donerler. donmeyip de naapcaklar? turkiyeyle baglar oyle basit seyler degildir.misirla 5 yildir papaziz. iki taraf da yırtındıgı halde bile hala iliskileri sıfırlayamadık.
  • bütün avrupa ve amerika basını türkiye aleyhine insanları çarpıtılmış bilgilerle manipüle edip kışkırtıyorlar. ben elimden geldiğince facebook instagram twitter gibi sayfalarda bbc, cnn, reuters haberlerine yapılan yorumlara bildiğim gerçekleri anlatıyorum ve cevap yetiştiriyorum. bütün türklere aynısını yapmasını tavsiye ederim. sonuçta medyanın gücü hiçte yabana atılacak gibi değil. medya baskısının nelere yol açabileceğini en iyi biz türklerin bilmesi gerek, çünkü her zmaan yalnız kalıyoruz kendimizi savunurken. lütfen duyarsız kalmayalım. bu konuyu basit bir klavye delikanlılığı gibi görmeyen herkes bu haber sayfalarında türk ordusunun haklı operasyonuyla ilgili bilgi kirliliğini ve aleyhimize yapılan haksız saldırıları engellemeye, doğru bilgileri vermeye çalışabilir. esenlikler.
  • kesinlikle sınır kapılarının açılıp suriyelilerle kürtlerin, kısaca yayan terk etmek isteyen herkesin, şu ülkeden topuklamasını istiyorum. zaten ülke şamar oğlana dönmüş.
  • ümmetin de katıldığı kınamalar.

arapçı ak-it'in sitesine baktım tek haber yok bununla ilgili, kıyıda köşede bir "ümmetten destek" haberi gördüm, tıkladığımda somalili çocuklar çıktı.

hala toz kondurmuyor vatan hainleri.
  • diyarbakır'dan hissedilmemiştir.
    şansa yaşıyoruz valla...
  • siktirsin şerefsizler
  • (bkz: çok da fifi)
  • ecevit hükümetinin içinden geçen emperyal pçlerin elinden nedense ancak amcık gibi ıslak sılak ağlamak geliyor.
  • trump kınamıyor inatla "eski başkan obama'yı hedef alan trump 'başkan obama'nın pkk ile anlaşma yapması büyük bir hataydı" ifadelerini kullandı.

"pkk, türkiye'nin düşmanı. uzun yıllardır mücadele ediyorlar" abd kongresinden kınama falan çıkmamıştır atmayınız.

kaynak