şükela:  tümü | bugün
 • son derece tasak olaydir.

  bir gece ansizin 82 musul 83 kerkuk diye bikbik oten
  kahveden toplama ulkucu tayfa nerede ?

  evinde zor tutuyoruz sanirim devsirme ak neferleri.
 • kurtlerin ele gecirmesinden binlerce kat iyi olarak degerlendiren zihinleri ortaya cikaran olay.

  musuldan erbil'e (tamamen kurt yonetiminde olan bir sehir) onbinlerce arap-turkmen-asuri goce baslamistir. bu insanlar guvenli yasam icin erbil'e gelmeye calismaktadir.

  "musul'u kurtler ele gecirmesin huloogg" diyeceginize masum halkin halini dusunun gerzek, mal, insanliktan yoksun, pis herifler.
 • silahli teroristlerin irak gibi duzenli bir ordu ve polis gucune sahip bir ulkenin en onemli sehirlerinden birini ele gecirmesidir. ortada ic savas falan da yokken. suriye'den vazgecip "hadi kalkin musul'u aliyoruz" diye harekete gecmis bir grup tarafindan. saka gibi a.k.
 • iran'ın ne zaman harekete geçeceğini merak ettiğim olay. adamlar götüm götüm iran'a gidiyorlar lan!
 • bilgisayar oyunu gibi olan durumdur. isyankar bir güç (mob), ya da terörist yapı(barbary states) bir ülkenin bir kentindeki karışıklıktan faydalanıp oraya yerleşiyor ve sınırlarını oyunlardaki gibi gün geçtiktçe büyütüyor. bu ivmeyle ve müdahale ile karşılaşmazlarsa son hayalleri olan ırak şam devletini de kuracaklar gibi duruyor.
 • işte bunlar hep büyük orta doğu projesi. bildiniz mi? hani rte'nin eşbaşkanlığını yaptığı bop. ışid musulu almış, o zaman ne diyoruz hep bir ağızdan hüüloooooğğğğ
 • onca aydır ışid'in önemli bir manevra yapmamasının sebebini göstermiştir.

  ar-raqqah'ta sıkışan örgüt şimdi suriye'de bulunan diğer örgütleri fırat nehrinden sökmeye başladı ve deir ez-zor'da kontrolü ele almaya başladı. link

  musul'un tamamını ele geçip geçmediği belirsiz. bu ivmeyle musul'u kontrol edecekler gibi de duruyor. ortadoğu'nun psikopatlık konusunda 1 numaralı örgütün zaferler elde etmesi bölge için çok tehlikelidir.

  sağ olsunlar ki ırak-şam islam devleti kurulunca sınırlarımızda afganistan'dan daha beter bir devlet olacak. yedirip içirip silahlandıranlara teşekkürlerimi(!) sunuyorum. 1 koyup 3 alacaz diyen zihniyetinize eşekler işesin.

  edit: harekat 5 haziran gecesinde başlayıp 10 haziranda bitmiştir. 2 milyonluk bir şehri 5 gecede zapt eylemek büyük bir başarıdır.

  harekatın harita üstünden yorumlanışı için link
 • türk halkının algısı, işid gibi örgütleri pkk ile kıyaslamak şeklinde. terör örgütü deyince, karakol basan pkk geliyor aklınıza.

  bakın, işid'in, nusra cephesi'nin veya herhangi bir radikal dinci örgütün yanında pkk parkta oynayan çocukların kurduğu bir örgüt gibi kalır. izah edelim:

  pkk köy basar, köylüleri korkutur, zorla lojistik destek alır. nadiren de olsa birkaç kişiyi öldürür, gider.

  işid köy basar, yeterince dindar olmadığını düşündüklerini köy meydanına toplar, kafalarını keser. eğer insaflı anlarına denk gelmişse kurşunla infaz eder. köyü yağmalar, yerleşir ve bir daha çıkmaz.

  pkk karakola saldırır, askerleri öldürür, becerebilirse karakol içinden birkaç görüntü yayınlar, bildiri okur; destek kuvvet geldiği anda pılı pırtı toplayıp gerisin geri kaçar.

  işid karakola saldırır, askerleri öldürür. karakolun kurtarıldığına dair bildiri yayınlar, ölen askerlerin görüntülerini verir. karakola yerleşir. destek gelse bile yerinden ayrılmaz, karakolun bağlı bulunduğu köye/kasabaya yayılır ve her biri tek tek ölmeden işgali sona erdiremezsiniz.

  işid gibi örgütlere karşı, düzenli orduların savaşması neredeyse imkansızdır. şehirlere yayılırlar, devlet binalarını ele geçirirler, kışlalara, karakollara intihar saldırıları (mesela 40 ton patlayıcı yüklü kamyon ile) yaparak tüm güvenlik güçlerini etkisiz hale getirirler. eğer işid (veya nusra cephesi) bir şehre girmiş ise, onu oradan çı-ka-ra-maz-sı-nız.

  eğer işid bir şehre girmişse ve onu oradan çıkaracaksanız yapabileceğiniz tek şey şehri ağır bombardıman yıkmaktır. başka hiç ama hiçbir yolu yok. eğer bir mucize olup işid geri çekilmezse, musul yıkılacak.
 • en azılı türk milliyetçisini bile endişelendirmesi gereken olay. olm bu adamlar pkk'ya falan benzemez, bildiğiniz kafa kesen el-kaideciler lan.
 • kürtlerin ele geçirmesinden daha iyidir diyenler şunu okusun ve tekrar ne dediklerine baksın. yüzlerce kafir öldürmüşler aq. tek suçları onların dininden/mezhebinden olmamak.