şükela:  tümü | bugün
 • devletin kontrgerilla mantığının hızlıca işlemeye başladığının göstergesi. verilmeyen 400 vekilin karşılığı bunlar.
 • akp'nin yakıp yıkma taktiği.
 • olayın basına yansımasına baktım. sadece 4 haber kanalı bunun pkk tarafından yapıldığını yazmış. diğerleri aytaç baran'ın vurulması diye olayı okuyuculara duyurmuş.
  bilin bakalım kimler?

  kanal 7
  http://www.haber7.com/…ran-pkk-tarafindan-olduruldu
  (edit: haha, değiştirdiler hemen, ilk hali)

  tgrt
  http://www.tgrthaber.com.tr/…findan-olduruldu-75014

  habervaktim
  http://www.habervaktim.com/…rusu-iyice-kudurdu.html

  sabah
  http://www.sabah.com.tr/…/huda-para-silahli-saldiri

  sizce bu tesadüf mü?

  ben inanmıyorum tesadüf olduğuna. yine birtakım oyunlar oynanmaya başladı.

  oraları karıştırmak isteyen birileri var ve utanmadan, akıllanmadan bu n kere izletilmiş tiyatroyu sahneye koyuyorlar.
 • yahu,
  bu memlekette hüda par -hdp kavgası yıllardır var.
  bunu seçimin sonucuna bağlamak, işgüzarlıktır.
  aksine, hdp mitingine bırakılan bomba sonrası hüda parlılar, yasin börü fotoğraflarıyla şehrin bazı noktalarında tur attı.
  buna rağmen saldırı olmadı.
  gizliden gizliye, derinden derine sorunlar oluyor, olacak gibi.
 • diktatör seçimle gitmeyeceğini kan dökerek ispatlıyor...
 • ydg-h olayın kendileri ile alakalı olmadığını, arkasında mit olduğunu iddia ettiği öldürülme olayıdır.

  edit: hdp olayların büyümemesi için sokaklardan çekilin çağrısı yaparken, aktroller ve saray medyası olayları provoke ediyor.

  edit 2: bir başka iddia ise birçok şehirde "oy kullanmayın, kullanan mürteddir" diye afişler asan selefilerin (işidci) olduğu yönünde. diyarbakır'da ki bombalı saldırının arkasında da yine işid bağlantılı selefiler olduğu yönünde bilgiler gelmişti. hatta tespit edilen kişinin suriye'de işid ile bağlantılı olduğu iddia edilmişti. bombayı kim koyduysa bugünkü cinayeti de o işlemiş olabilir.
 • 80'lerin sonu, 90'ların başında yüzüne kezzap atılanların, sokakta enseden tek kurşunla vurulanların, vs. hepsinde etken ya da edilgen olarak parmağı bulunan grubun bir üyesinin öldürülmesi olayıdır.
 • hüda par denen aslında hizbullah olan örgütün, devlet eliyle ve özellikle islamcıların omuz vermesiyle iyice parlatıldığına şahit etmemize vesile olan olaylardır.sadece silvan'da 92-95 yılları arasında 815 cinayet işlemiş bu örgüt, son yıllarda ise lider kadrosunun salıverilmesiyle, özellikle bölgede, hdp'liler, sokağa her çıktığında bir şekilde kan dökmeyi hdp kitlesini provoke etmeyi başarmıştır.
  barajı egemenlerin tepesine yıkan hdp'nin kendi açısından böylesi rahat bir ortamda, batman ve diyarbakır'dan milletvekili çıkaracağı iddia edilen ama bunun da fos çıktığı,derin devletin maşası olmaktan öteye gidememiş bu gibi bir yapıyla uğraşmasını, onun büyük ihtimal dışarıdan kaşınan iç hesaplaşmalarının parçası olmasını gerektirecek bir pozisyonu yok.kobanê eylemlerinde elinde pompalı tüfeklerle insanları katledip, üzerine de "yasin börü" diye demagoji yapan pek masum hizbiler birbirlerini yiyebilirler ama bu halk bunu yemez.
 • sadece şu cümleye odaklanmak yeterli; (bkz: 400 vekil verin ve bu iş huzur içinde çözülsün)
hesabın var mı? giriş yap