• mail olarak şikayet et. söz uçar yazı kalır
  • günaydın

edit: arkadaşa fazla yüklenilince başlık bana kalmış
  • sigorta ile garanti hizmetini karıştırmış biraz atarlı, muhtemelen hayata yeni atılmış ama ergenlikten de henüz çıkamamış yazarın başına gelmiş günlük olaylar. rezalet mezalet yoktur. dağılabilirsiniz.
  • dolandırıcılık değildir. her ticari işletme sahibi malına istediği değeri biçer. alıp almamak müşteriye kalmış. mal pahalı diye dolandırıcı olarak itham etmek cahilliktir.

madem profilo ile aynı, gidip onu alsaydın.. gereksiz laf kalabalıklığı..

rezalet puanı veremiyorum zira rezalet değil..
  • 1/10
  • 'eyy çağrı merkezindeki hanımefendi, sen nasıl ekşi sözlüğü umursamazsın layn' diye bir giriş yaptıktan sonra, ortada bir dolandırıcılık göremediğim olaylar silsilesidir.

adam hortumu taksa, sonra sana fatura etse anlarım ama, teklif sunuyor. hatta iyi niyetli olduğundan senin aldığın hortumu da muhtemelen montaj parası almadan takıyor, daha ne olsun?

şu sigorta ve garanti olayına hiç girmiyorum. aralarındaki tek benzerlik iki kelimenin de 'i-r-a' harfleri içermesi diyeyim, gerisini sen anla.
  • rezalet puanim 2/10.

sadece bosch degil bircok markanin servisi yedek parcalari piyasanin cok uzerinde satmaya calisiyor, bu az cok arastirirsaniz bilinen bir durum, bir nevi firsatcilik evet. o hortum da servis para kazanacak diye o fiyatta. eve uydu sistemi veya internet kurmaya gelen sirketlerde de kablo ve servis ucretlerinin sacma fiyatlarda oldugunu gorebilirsiniz.

gelelim garanti mevzusuna. pazarlama stratejisidir, bu ucreti fiyatin icine giydirip 7 yil garanti vermek yerine bu sekilde satiyorlar. sacma buluyorsan almazsin olur biter. piyasada butun markalar 7 sene garanti veriyormus algisi nerden cikti anlamis degilim.

son olarak siemens bosch ve profilonun ayni fabrikadan ciktigi da bilinen bir durum. madem o 400 tl sacma geliyor profilo alsaydiniz (ki ben oyle yaptim).

adettendir, markayla bir baglantim yok. bunun yaninda bosch - siemens veya profilo alacak arkadaslara tavsiyem evinize gelen urunleri kesinlikle horoz lojistike actirmayin, servis formunda acilmasini istemiyorum kutusunu isaretleyerek gonderin, birakin kuruluma gelen servis kutuyu acsin ve kurulumu yapsin. bu sekilde urunde vuruk vs cikarsa birebir yenisi ile degisim hakkinizdan olmazsiniz.
  • bu dolandırıcılık değil dostum. fahiş fiyattan hizmet pazarlamak. sonuçta çalışan ve garantisi olan bir makine vermişler paran karşılığında. sende araştırıp karar verip almışsın.

dolandırıcılıkta ödediğin bedelin karşılığını alacağın vaadedilir ama alamazsın.
    sana kusurlu bozuk makine verseler ve arkasında durmasalar bu bir dolandırıcılık olurdu. tüketici hakem heyetine gidip dolandırıldım diyebilirdin. ama şu durumda diyemezsin çünkü adamlar benim hizmetim bu fiyattan işine gelirse diyor. işine gelmiyorsa da başka markaya bakarsın.
  • profilo ile bosch ve siemens'in farklı markalar altında üretilen aynı ürünler olduğunu yeni öğrenen yazar beyanı.
    aradaki fiyat farkı marka algısına gider.
    içinde bulunduğun sözlükte bile 5 dk ilgili başlıklara baksan bunu görürdün zaten.

audi, vw, seat ve skoda da aynı parçalarla üretiliyor kardeş, aman katakulliye gelme.

edit: ayrıca beyaz eşyaların görülen yerlerinde üretim yerleri yazmakta. mesela bulaşık makinesinin kapağını şöyle bir açsan nerede üretildiğini görürdün yazar kardeş. olmadı satış danışmanına sorsan yine söyler.

ayrıca "hepsinin aynı ürün olduğunu öğrenecek kadar zamanım yok" demiş bir de.
    sen de haklısın yazar kardeş, sen dünya barışını tesis ederken kafanı kaşıyacak vaktin yoktur.
    ama bak burada bir saattir yazılan entry'leri okuyup editleyecek vaktin var her ne hikmetse.

başlığı açan yazar arkadaş yazdıklarının arkasında duramamış ve ilgili entry'i silmiş.
  • +4 yıl garanti için gayet uygun bir fiyat. ayrıca, almanız için kimse zorlamıyor. nalburdan aldığınız hortumu takmakla size iyilik bile yapmışlar.
hesabın var mı? giriş yap