şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle ntv'de yayınlanmakta olan bir acayip olay.
  reis, daha dün muharrem ince'nin yaptığının aynısı bu?

  edit: arkadaşlar 12 yıllık sözlük geçmişimde ilk kez şahit olduğum bir şeye şahit oldum: erdoğan'ın bir konuşmasının başlığı, konuşmanın ortasında adamı tesadüfen tv'de gören bir muhalif* tarafından alelacele umursamazca açıldı. teşkilat troller falan kimse sallamamıştı.

  bir işaret midir bilemem ama çok acayip bu durum. ben şok...

  miting korkunç kötüydü, inanılmaz küçük bir kitleye, muharrem ince'nin dünkü dev sahur mitinginin başarısız bir taklidini yaptı cumhurbaşkanı ve kitle konulardan kopuk goygoycu kitleden ibaretti.

  konuşma da ilginç seyretti, 9 haziran 2018 muharrem ince ntv yayınında ince'nin destan yazdığını fark etmiş gibiydi erdoğan. kıraathane derken aslında kütüphane demek istediğini anlattı tam 10 dakika boyunca. çay-kek falan alakasız konular... tam inerken aşağıdan birinin "af, af?" diye seslendiğini duyunca "yav cevap vermeyeyim diyordum ama bak şunu bilin gündemimizde af diye bir şey yok. aksini söyleyen de bizden değildir." dedi. mic drop yapıp çıktı gitti.

  e reis fetö evrakları? uçup giden vergiler?

  on beş dakika önce muharrem ince'nin apolet davasını, demirtaş algısını, sol imajını kısacası elindeki her şeyi bitirdiğini görmüş gibiydi reis...

  çok acayip çok...

  edit 2: adamlar haber sitelerindeki videolu linkleri yok ediyor, öyle skandal bir miting, siz düşünün.
  habersiz de değil yahu, twitter'da aratınca gençlik kolları'nın falan "hazırlık yapıyoruz o geliyor" temalı tivitleri var saatler önceden.
  sözlükteki a.k. gönüllüleri'nin karşılığı şöyle: "6.000 kişiye iftar verildi, sonra namaza gitti. çıkarken halkı kıramayıp iki dakika konuşmak istedi, büyütülecek bir şey değil." fakat şu noktalar karanlık:
  * 6.000 kişilik iftar kitlesi nereye gitti? erdoğan geliyor, konuşacağım diyor, kitlesi beklemeden dağılıp gidiyor. e bu kötü?
  * 16 yıldır devasa mitinglerle ve korkunç büyük kitlelerle toplumun algısını değiştiren erdoğan, böyle ateşli bir seçim döneminde bu kadar küçük bir kitleyle görüntü vermeyi nasıl kabul etti? daha fazlasını getiremediler mi gerçekten?
  * yanında iki tane bakan ve milletvekilleri de vardı. il teşkilatını hiç saymıyoruz. bu kişilerin küçük de olsa sabit kitleleri vardır. ciğer buradaysa, kedi nerede? kedi buradaysa, ciğer nerede?
  * muharrem ince'nin önceki gün yaptığı sahur mitingi için iktidar medyası "kanunsuz miting" diyordu.*** erdoğan hemen ertesi gün gece mitingi yaparak bu argümanı öldürdü. kitlenin o kadar küçük olacağını tahmin etseydi, bu argümanı öldürmeyi kabul eder miydi? değdi mi yani kanunsuz ince imajını konu dışına itmeye?

  final edit:
  erdoğan @ zeytinburnu

  ince @ zeytinburnu

  ince @ kadıköy
 • götü kurtarma peşinde ama yemezler sayın erdoğan :) gidiyorsunuz.

  ülkeyi yeterince mahvettiniz. bırakın artık, ince ince düzeltmeye başlayalım.
 • 50 kişi ya var ya yok. hem de zeytinburnunda.
  (bkz: t a m a m)
 • top şimdi bahçelide,
 • bomboş... zaten üzgün görünüyordu. 5 dakika konuştu gitti. hem de zeytinburnunda.

  edit: arkadaşlar inanmayanlar olmuş. ntvde izleyenler eğer rte kalabalığa hediye fırlatmaya başladığı anda kanalı değiştirmedilerse yaklaşık 10 saniye sonra kameranın geniş açıya aldığını ve tüm kitleyi gösterdiğine şahit olmuşlardır. abartmıyorum 100 kişi yoktu. zaten benim gibi gören bazı arkadaşlar da aşağılarda yazmışlar.

  tekrar ediyorum sadece ntv verdi. diğerleri o an girmeden önce kestiler o yüzden göremediniz.

  edit2: görüntü geldi
 • insan sayısı çok mu azdı yoksa bana mı öyle geldi? benim izlediğim süre zarfında kamera hiç izlemeye gelenleri çekmedi hatta, en son kapanışta geniş açı yaptığında farkettim.
 • gece vakti burhan'ı, fatma betül'ü evinden aldırmış, soluk soluğa, ne idüğü belirsiz toplaşma.
  toplananlar da konuşulanı dinlemiyor, mahalle maçına gelmişler gibi slogan atıyorlar.

  güldürmüştür.
 • cumhur ittifakı çatlamıştır.
 • erdoğan içine sindirememiş gece gece muharrem ince’nin o kadar kişiyi toplamasına, kendi denemiş ama olmamış.

  ah bana çocukluğumu hatırlattı, bizim de böyle dertlerimiz kıskançlıklarımız olurdu. uzaktan bakıp üzülüyorum kırılıyorum.

  (bkz: me when i was 5 years old)

  edit: he boşa gaza gelmeyin incenin geldiği yok erdoğan kazanacak. nasıl kazanacak hiç kalabalık toplayamazken onu da anlayamadım ama anket sonuçları öyle demiyor. sanırım harbiden korku rejimi olduk, millet isteksiz bir şekilde oy veriyor,
 • reisin bir avuç insana konuşup olaysız dağıldığı mitingtir.