• 16 nisan anayasa değişikliği referandumunda %60 evet çıkacak diyen bir anket şirketinin anket yapmaya yüzü olmamalı.
  • akıllara şu videoyu getiren bir şirketin anketi.
    apaçık manipülasyon.
  • diğer herşeye tamam desem bile, bu saatte mhp'yi yüzde dokuzun üzerinde gösteren bir anketin güvenilir olamayacağını düşünüyorum.
  • büyükşehirler ve bati sahil şeridi ile batman hariç muhalif kürt illerinden hiçbirinin katılmadığı, potansiyel akp seçmeninin maksimum olduğu illerde yapılmış bu ankette dahi durum bu ise zannederim bu sefer gidici reis.

ki bu anketi yapan şirket bildiğin yancı, yanaşma bir şirket.

umudu iyice artıran ankettir.

zorunlu edit: kasettiğim büyükşehirler metropol ya da mega kent tabirine uyan kentlerdir.
  • eve çarşı pazar alışverişini bile hesaplayamayacak adamların anket açıklaması...
  • ortamlarda %52.5 dersin kim bilecek amk..

bunlar iyice yüzsüzlüğü ele aldılar, bari düz hesap %70 deyin de biz de sandığa gitmeyelim..

tahminlerim ise şu yönde, şaşacağını pek sanmıyorum:

rte: %42.5
    ince: %28.5
    akşener: %13.5
    demirtaş: %11.5
    mollaoğlu: %3
    peeinçek: %0.5
    geçersiz: %0.5

ikinci tur:

rte: %47.5
    ince: %52.5
  • sadece yüzde 9 mhp oyuna bakarak ne derece sağlıklı bir anket olduğunu anlayabileceğiniz anket. yav he he deyin ve geçin.
  • haberde yer alan ifadeye göre:

"amasya artvin, batman, bitlis, bolu, düzce, giresun, karaman, kastamonu, kırıkkale, gümüşhane, sinop, bilecik, yozgat, uşak, osmaniye, kırklareli, karabük, kars, kütahya, nevşehir, aksaray) 22 il, 134 ilçe de 5400 kişi ile yüzyüze görüşmelerle yapılmıştır."

ulan bu sehirlerden %51.5 alıyorsan geçmiş olsun. en az%70 alman gerekirdi.

edit: 30+yukarıdaki illermiş, özür diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap