şükela:  tümü | bugün soru sor
 • meral akşener'in akp kalelerinden birinde çok ciddi bir kalabalık topladığı miting. kusura bakmayın ama cuma gecesi chp kalesi olan bağdat caddesinde kalabalık toplamaktan çok daha önemli görüyorum bu durumu.

  facebook yayını.
 • --- spoiler ---

  ya kendi çocuklarınızın akp'den kağıt götürmeden uzman çavuş bile olamadığı bir düzene ya da bu düzeni değiştirmeye karar vereceksiniz. ya nüfus cüzdanınızın ağa da olduğu, paşa da olduğu bir düzene geçeceksiniz ya da haşa sayın erdoğan'ı peygamber efendimizle eş tutanlara ya da allah'ın sıfatlarını taşıdığını iddia edenlere 'dur' diyeceksiniz. ya da bu devran böyle devam eder diyeceksiniz.
  --- spoiler ---
 • ''iki orta bir sade, devamını siz biliyorsunuz!'' diyerek millet kıraathanesini eleştirdiği, baya keyifli bir şekilde meral akşener'in sürdürdüğü miting.
 • --- spoiler ---

  sayın erdoğan diyor ki 'inşallah şehir hastanelerindeki müşteriler artacak'. müşteri dediği kim? hasta, hasta! binaları yaptılar, fahiş fiyatla devlet kiraladı. 2.5 milyar dolardan ne sizin cebinize para girebildi ne de çocuklarınız iş bulabildi.

  65 milyar dolar kanal istanbul için ihtiyaç olan para. 65 milyar doları yatıracaksın, atanamayan öğretmenler, kadınlar, 3600 ek göstergesi hallolamamış polisler ve türkiye'de çalışan çalışmayan herkese bu 65 milyar dolardan ne kadar ödenecek sorusunu sordum dut yemiş bülbül oldular.

  onun yerine büyük bir proje olarak 'millet kıraathanesi' açıyor. 2 orta 1 sade bedavaymış. 16 yıldır iktidardasınız, millete dokunan, insana dokunan projeler yapmanız lazım. bu 2.5 trilyon dolar ile sadece bölünmüş yol yapıldı, başka hiçbir şey yapılmadı.
  --- spoiler ---
 • (bkz: meral akşener/#77035221)

  yukarıda benim de yaptığım eleştirileri dikkate almış olacak ki bugün trabzon'da en iyi mitingini gerçekleştirmekte. üzerindeki ölü toprağını atmış.

  ha şöyle yaa. 2 hafta önce şu mitingini yapsan "fındık üreticimiiiiiiz zor durumdaaaaa, bu hükümet fındıkçının belini büktüüüü" diyecektin ve hepimiz esneyecektik.

  şimdi ne diyor; "berlusconiyle kardeş oldu fındığın içine tükürdü, nikah şahidi oldu ya. ne berlusconiymiş arkadaş."

  ha şöyle ya. senin farkın üslubun. metinden değil yürekten konuş.
 • --- spoiler ---

  çiftçilerin hali perişan. karadeniz'in önemli ürünü fındık. berlisconi ile ahbap oldular fındığın içine tükürdüler. türkiye 5 yıl içinde ithalatı bırakıp kendi kendine yeten bir ülke olacak. geleceğin 2 savaşı var. biri gıda diğeri su. tarımın içine tükürdünüz. bütün bunları tanzim edeceğiz.
  --- spoiler ---
 • meydan tiklim tiklim lan. gozlerim yasardi.
 • --- spoiler ---

  kredi kartından takibe uğrayanların sayısı ülkede 4.5 milyon. bunun büyük bir kısmını, yani öğrencinin, yani şehit ve gazi ailelerinin, emeklilerin, işsizlerin bu borçlarının yüzde 80’ini silip kalanını ödeyebileceği bir şekilde taksitlendireceğiz. bunu söyledim abiler yine kızdı.

  emeklin boynu bükük gezerken sen eğer itibardan tasarruf olmaz dersen bütün bunlar haram zıkkım olsun. gencin aç, gencin işsizse sen 450 odalık saray yapıyorsan, 50 bin ağacı katlediyorsan haram zıkkım olsun.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  trabzon'un en büyük sorunu işsizlik. bir tarafta akp teşkilatlarından kağıt götürüp ballı maaşlara kavuşanlar, bir tarafta vali yanında, kaymakam yanında 1 ay çalışıp sonra 657'nin, yani memurlar kanununun en ballı maaşlarıyla ödüllendirilenler, diğer tarafta sizin çocuklarınız gibi kpss sınavlarında sorular çalınarak hakları yenilen çocukların yanında olacaksınız.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  bana kaynak soruyorlar. şu meşhur arabalar yok mu cümbür cemaat bindikleri, o kiralama parası 8 milyar türk lirası tutuyor. inin arabalardan diyeceğim. alın size kaynak.

  gariban emeklilere biner lira ikramiye yatırdılar. onu da beceremediler. bazılarına 500, bazılarına 750 gitmiş. biz ise her bayram bin 500 tl ‘iyi bayramlar’ ikramiyesi vereceğiz.
  --- spoiler ---