• metro turizm’de cumshot yapıldı, buraya hala gelip tablet çalışmıyordu diyenler güzel bir dayağı hakediyor.
  • delilik aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuç beklemektir.
  • herkese merhaba.

artık metro turizm ile ilgili rezalet ifadesi az kalıyor biliyorum. tahminimce bu firma ilgili sözlük olarak başka bir şey bulmamız daha uygun olacaktır.

yüksek lisans çalışması için bu sabah ankara'ya gelmiştim ve işimi bitirir bitirmez geri dönmem gerekiyordu. ancak bütün okulların tatile girmesi sebebiyle bütün otobüs firmalarının seferleri doluydu.

istemeye istemeye de olsa internet üzerinden metro turizm'in internet sitesini kontrol ettim ve saat 23.59 da olan otobüste boş koltuk sayısı oldukça fazlaydı. 060135 sefer numaralı otobüs iki katlı gözüküyordu ve bilet fiyatı 90 tl gözüküyordu. bugüne kadar iki katlı bir otobüs ile seyahat etmediğim için, talep çok fazla olduğu için ve en çok da mecburiyetten bileti aldım.

sabah 06.30 da geldiğim ankara'da oldukça yorucu bir gün geçirmiştim ve otobüsü hayalimde büyüterek, geniş koltuklarda güzel bir uyku çekeceğimi hayal ediyordum. bu dönemlerde aşti'yi bilen bilir. mahşer yeri gibi kalabalık, inanılmaz bir gürültü vs. yorgunluğa yorgunluk katan bir cehennem olmuştu.

aksilikler arka arkaya gelmeye başladı.

otobüsün hareket saati gelmesine rağmen otobüs ortada yoktu. gelen otobüs de internet sitesinde gösterilen otobüs değildi. gelen araç eski bir (modelini bilmiyorum) neoplan'dı. vaat edilen ve ona göre fiyat biçilen otobüs ortada yoktu ve o hengâmede bize gösterilen otobüs buydu. otobüsün içinde olan teknik donanım ( koltuk arkası tabletler, klima) doğru düzgün çalışmıyordu. bırakın teknik donanımı otobüste muavin yok.

araçta bulunan bazı genç kadın yolcular "telefonlarımızı burada şarj edecektik, ailelerimiz bizden haber bekliyorlar" gibi şoföre şikayetlerini iletiyorlar ama onun da yapacağı bir şey yok.

aşti'de bulunan firma yöneticileri kendilerini "ne yapalım diğer otobüslerde yer yok", "sabahtan beri bagajda gitmek isteyenler var" gibi saçma argümanlarla kendilerini savunuyorlardı.

şimdilik 45 dakikadır yoldayız ve umarım aracın sadece içindeki teknik donanım sorunludur. umuyorum aracın muayenesi vardır, frenleri çalışıyordur vs. yani tek temennim bunlar olmasa aşti'den çıkışına izin verilmezdi herhalde.

edit: eğer trafik şubeden birileri varsa burada ankara-adana seferini yapan 06 agu 31 plakalı otobüsü durdurup kontrol yapmaları hepimizin güvenli bir yolculuk yapması için iyi olacaktır.

edit2: firma tarafından telefonuma çağrı bırakıldı ama şu an kendilerine ulaşamıyorum. memnuniyetsizliği direkt olarak dinlemek istiyorlar herhalde. ya da nerden buldular acaba?
  • kardeşim çok ucuz kurtarmışsın bu rezaletle demek istediğim başlıktır. millet metro turizm de hayatında yaşamadığı ve yaşayamayacağı olaylar yaşıyor haline şükret.
  • şimdi size fakebus esprisi yapacam ama şirket metro turizm. söyleyeceklerim bu kadar.
  • artık her güne bir metro turizm rezaleti oldu. metro turizm pişmanlıktır. bir kere kullanmak zorunda olduğum bir zaman otobüs dinlenme tesisinde sulanmış bahçeye girdi ve çıkamadı. çok da batacağı bir çamur yoktu. yolcuları indirdiler ve otobüsü ittirmelerini istediler işin garip tarafı kimse yadırgamadı ve itti otobüsü. metro da sıradan bir sefer :)
hesabın var mı? giriş yap