şükela:  tümü | bugün
  • akp'li olduğu 1 kilometreden belli olan muhtemelen haksız patron sıçmığı.
    yani sen yasal boşluklardan yararlanıp çalışmak zorunda olan insanların hakedişlerinden çalıyorsun sonra da mağdur edebiyatı.
    yok ya kesinlikle akp'li bu.
    inş davayı kaybedersin uyanık.
  • kıdem tazminatı haktır. sen işçinin hakkını gasp ederek, onun hakkına girerek bir de üstüne burada derebeylik laflar ediyorsun. ar damarını bir kontrol et. belki halen çatlamamıştır.

edit: başlığı açanın entrylerini okudum, siz okumayın. doğmamış çocuğuna kadar sövmeye başlarsınız.
  • işçinin başlık açmasına gerek kalmamış, sen yeterince rezil etmişsin kendini zaten patron bozuntusu.
  • kardeşim kurgu zayıf.

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  • " yürü be aslan parçası. keşke şirketin ismini de verseydin de önünden geçmeseydik" demek istediğim başlık. ne de güzel anlatıyor ya aslanım benim. kıdem tazminatı sevmiyor, maaşı asgariden yatırıyor, kdv'den yırtıyor, primden kurtuluyor. bu akıl küpü aslan kardeşimiz çalışma saati nedir bilmiyor, ekstra mesai ücreti de tanımıyordur.

valla trol ya da değil. şahsımın, çekicin düz kısmı ile allah en verdiyse dalmak istediğim yazar. evet evet şahıs adli makamlara şikayette bulunabilir. ben yapacağım demiyorum, içimden geçeni söylüyorum. sonuçta hayal dünyası benim dünyam. allah ne verdiyse girişmek istiyorum.

sonra da dönüp adaletini sikeyim dünya diye haykırmak istiyorum. 2008 krizinde (hani teğet geçen krizde. bizim içimizden geçti de...) reklam şirketimiz iflas ettiğinde biz yanımızda çalışan diğer 5 arkadaşa yeni iş bulana kadar 3 ay boyunca maaşlarını ödemiştik. mecbur da değildik. biz de gençtik 20'li yaşların sonuna geliyorduk. ortağım aracını sattı, ben bütün kişisel birikimimi erittim. 2 arkadaş kendileri iş buldu, diğer 3 arkadaşa da biz iş bulduk. en son boş ofiste otururken şimdi eskişehir'de ikamet eden ortağım;" siktir et lan, paralarımızı alamadık, battık falan;ama kimsenin de kafasını öne eğdirmedik, mağdur da etmedik. yine sıfırdan kurar yine yaparız" demişti.

hiçbir şey koymuyor da işte böyle karakter yoksunu insanlar hayatlarına ayağına çakıl taşı değmeden devam ediyor ya, (bu arkadaş troll olsa bile böyle insanlar gerçekten var. ) işte bana o çok koyuyor.

edit: çoğu yazar kendilerince haklı da olarak neden ciddiye alıyorsunuz yazmış. yaram var güzel kardeşim, yaram var... başlığı açan yazar öyle olmasa da böyle insanlara karşı yaram, garezim var.
  • başlığı açan şahsın yusuf yerkel'i savunan entryleri mevcut, bak kadir mısıroğlu veya berat albayrak falan değil, yusuf yerkel yanlış anlaşılmasın!!!

sana "bisiktirol" tavsiye ediyorum...
  • (bkz: troll olabilir mi bu)
    (bkz: lütfen olsun çünkü) kendini böyle ifşa eden birinin şirketinin olması kadar rezalet bir durum değildir.
  • anlattıkları hukuken yanlış olmayan fakat etik olarak yanlış, fırsatçı, köylü kurnazı denen modelden kendileri. mide bulandırıcıdır.

ben size peşinen söyleyeyim bu tiplerin halı altına süpürmeye çalıştığı pislik çok olur ve hatta yaptığı bazı işlemlerin yanlış olduğundan bile haberi yoktur. köylü kurnazı olmanın ilk şartı zaten ne yaptığını tam bilmemektir. maliye şikayeti ciddiye alır müfettiş gönderirse zaten bugüne dek kaçındığı kıdem tazminatı ücretlerini aratmayacak düzeyde birşey çıkartır karşısına.

gel gelelim ödemeyip af beklerlese karşılığını da bulur. yüce gönüllü ülkem ve oy uğruna vatan hainliğini affedecek olan hükümetler sağolsun.

edit : yazar arkadaşlar hukuken de yanlış olduğunu söylediler. bir ay çık gelme diyormuş başlığı açan gavat. bunu yapmasa çalışmaya devam ettirse net cezai işlem fakat iki tarafında haberi olduğunu ve personelin bir ay çalışmadığını göz önüne alırsak bahsedilen hukuken yanlışlık tescil edilemez gibi geliyor bana.
  • yemeyip içmeyip trollük yaptığı 100 km öteden belli bir suser tarafından yazılmış, feeder'lar tarafından da ciddi ciddi yorumlar yapılan serin hikaye.

ekşi sözlük'teki iq seviyesine bak amk. keşke bir çoğunuz siktirip gitseniz buralardan.
  • ben patronum demişsin ama çalışanının söyleyeceklerini sen söylemişsin