şükela:  tümü | bugün
 • saat 01:00 sularında whatsapp uygulamasına gelen mesaj içerir. ben sadece 'üzülme yetime birgün gelir koyar g.tüne' diyorum.

  sahibi olduğum ve turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketlerimden birinde uğradığım ahlaksız tehdit. her şeyi yasalar çerçevesinde yaptığım için korkum yok. ancak kendisi de bir ekşisözlük yazarı. beni tehdit edeni ben rezil ederim. sanki illegal bir şey yapıyormuşum gibi beni ifşalamakla, maliyeye şikayet etmekle tehdit ediyor. kamuoyu oluşturmak için de internette başlık açacakmış. bak sen şu zırzopa!!!

  o açmadan ben açıyorum. çünkü eğer bugün 9 haziran 2020 xxxx rezaleti diye firmamın adını verirse çok yüklü bir tazminat davası açacağım sonra altından kalkamayacak. bu tehditlerini de yüz yüze görüşürken soracağım. hadi bakalım hodri meydan...

  özetle tüm işçilerimin birinci yılı dolmadan yol gösteriyorum çünkü kıdem tazminatı ile uğraşmak istemem. yapılan iş enerji gerektirdiği için gençleri alıyorum biraz eğitiyorum sonra satışa salıyorum. benden sonra başka yerlerde de bulurlar. ancak yine vicdanlı davranıp karşıma geçirip durumu anlatıyorum. bir aylık ücretsiz izine çık sonra yine sigortaya alırım diyorum. hepsi kabul ediyor zaten. sanki aile geçindiriyor namussuzlar.

  ayrıca maaşları asgari veririm her zaman. bir asgari maaşı da ticket kartlarına yemek için yatırırım. hem kdv kazanırım hem de işveren primlerinden bir nebze kurtulurum. sanki bu da şeytan işiymiş gibi bana karşı kullanıyor adi şerefsiz. gitsin mahkemeye versin hakaretten. o kadar tahrik etmeye dua etsinki ağzını yüzünü patlatmıyorum.

  velhasıl bu yeni yetme madonna beni bunla devletten vergi kaçırdığımı iddia ediyor. benim içim rahat hiç sıkıntı yok. bu yazıyı da kanıt olarak devletimin şerefli müfettişleri gelirlerse göstereceğim. sert kayaya çarptı haberi yok.
 • akp'li olduğu 1 kilometreden belli olan muhtemelen haksız patron sıçmığı.
  yani sen yasal boşluklardan yararlanıp çalışmak zorunda olan insanların hakedişlerinden çalıyorsun sonra da mağdur edebiyatı.
  yok ya kesinlikle akp'li bu.
  inş davayı kaybedersin uyanık.
 • kıdem tazminatı haktır. sen işçinin hakkını gasp ederek, onun hakkına girerek bir de üstüne burada derebeylik laflar ediyorsun. ar damarını bir kontrol et. belki halen çatlamamıştır.

  edit: başlığı açanın entrylerini okudum, siz okumayın. doğmamış çocuğuna kadar sövmeye başlarsınız.
 • işçinin başlık açmasına gerek kalmamış, sen yeterince rezil etmişsin kendini zaten patron bozuntusu.
 • kardeşim kurgu zayıf.

  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
 • (bkz: troll olabilir mi bu)
  (bkz: lütfen olsun çünkü) kendini böyle ifşa eden birinin şirketinin olması kadar rezalet bir durum değildir.
 • başlığı açan şahsın yusuf yerkel'i savunan entryleri mevcut, bak kadir mısıroğlu veya berat albayrak falan değil, yusuf yerkel yanlış anlaşılmasın!!!

  sana "bisiktirol" tavsiye ediyorum...
 • ben patronum demişsin ama çalışanının söyleyeceklerini sen söylemişsin
 • anlattıkları hukuken yanlış olmayan fakat etik olarak yanlış, fırsatçı, köylü kurnazı denen modelden kendileri. mide bulandırıcıdır.

  ben size peşinen söyleyeyim bu tiplerin halı altına süpürmeye çalıştığı pislik çok olur ve hatta yaptığı bazı işlemlerin yanlış olduğundan bile haberi yoktur. köylü kurnazı olmanın ilk şartı zaten ne yaptığını tam bilmemektir. maliye şikayeti ciddiye alır müfettiş gönderirse zaten bugüne dek kaçındığı kıdem tazminatı ücretlerini aratmayacak düzeyde birşey çıkartır karşısına.

  gel gelelim ödemeyip af beklerlese karşılığını da bulur. yüce gönüllü ülkem ve oy uğruna vatan hainliğini affedecek olan hükümetler sağolsun.

  edit : yazar arkadaşlar hukuken de yanlış olduğunu söylediler. bir ay çık gelme diyormuş başlığı açan gavat. bunu yapmasa çalışmaya devam ettirse net cezai işlem fakat iki tarafında haberi olduğunu ve personelin bir ay çalışmadığını göz önüne alırsak bahsedilen hukuken yanlışlık tescil edilemez gibi geliyor bana.
 • probleminizi kendi aranızda çözüp buraları işgal etmeyin.
  (bkz: hayırlı forumlar)