şükela:  tümü | bugün
  • ben diyorum ama yakında da duyacağınız anket sonuçları da olabilir.
    muharrem ince taraftarı olduğumu da bilen bilir.
    rte 50-52
    ince 26-28
    akşener 9-12
    demirtaş 10-11
    civarı bir sonuç bekliyoruz. akşener'de yaşanan düşüşü bu aralıklarla yazabiliyoruz. çünkü bugüne kadar görmediğimiz bir yükseliş ve düşüş hikayesini yaşatıyor bize.
    geçmiş entry'lerimi de kaynak gösterelim.
    nisanda 45 erdoğan
    18 chp adayı
    17 akşener
    mayıs 47 rte
    26 ince
    14 akşener
    şeklinde seyreden sonuçların son hali bu şekildedir. ben kaynaklı bir araştırma olduğu için kâle de almayabilirsiniz.
    ince 30 bandına yaklaşabilirse çok şeyler değişir.
    son tahlilde katılım oranı bu ölçümleri boşa da çıkarabilir. 23 milyon arası gelecek rte oyu yüzde 90 katılımla bir anlam da ifade etmeyebilir.
    edit: işim bu:)
  • kaynak götüm anketin tutarsa ben de burada eşek gibi aniririm. ulan ne kadar işsiz adam var ya o kadar da yazmış amk.
  • ilk tur:

rte: - %48 +
    ince: - %30 +
    akşener: -%11 +
    selo: - %10 +

kalanlar diğer adaylara paylaştırılır.

ikinci tur:

rte: %51
    ince: %49

maalesef.
  • ilk tur ;
    rte : 40
    ince : 35
    akşener : 15
    selo : 10

ikinci tur ;
    rte : 46
    ince : 54

edit : sırf sövmek için yeşillendiren trollerin bile acı gerçekleri bir türlü kabullenemeyişlerini anlıyorum ama size kötü bir haberim var sayın trollcanlar, rte 1.turdan bu seçimi alamazsa bu seçimi unutsun çünkü ince 2. tura kalırsa bu millet bu sefer affetmez.
  • algı yönetimi (bkz: siyasi anketler)
  • başlığa girilen entry sayısından 10 kat daha fazla mesaj aldığımız tahminlerdir.
    bu sebepten dolayı çok adetimiz olmasa da ikinci bir entry girmek istedim.
    arkadaşlar 1 kasımda da referandumda da benzer durumu yaşadık.
    bir şekilde son 2 haftada akp lehine tercihler artıyor.
    referandum tahminlerimizi de eski arkadaşlar içinden takip edenler vardı. hayırlar önde giderken son hafta ibre evet'e dönmüştü.
    şimdi durum şu:
    akşener düşerken ve kararsızlar azalırken akp ve chp oranlarını artırıyor.
    muharrem ince 30 seviyelerine ulaşırsa zaten 2. tur kesin ve çok iddialı bir duruma gelecek.
    ha siz duymak istediğinizi yazmamı istiyorsunuz ama gördüğümüz bu.
    1 tane oyum var ve onun adresi belli.
    bak dip dalgası muhabbeti dönüyor ortalıkta belki binlerce kişi bizi trolluyor. sonucunda tespit yaparken kullandığımız kriterlere bir yenisi daha eklenir. şu an da eski tekniklerle yaptığımız ölçümler bunlardır.
  • karma puanımın ırzına geçmeniz önemli değil de aylardır bir şey demeye çalışıyorduk ama anlatamadık ona yanıyorum.