• karagöz - hmmm ygs_lys kalksın, sat benzeri bir sınav yapalım. evet evet yapalım
    hacivat-sosyal ve fen kazanımları?
    karagöz - amaaaan bana mı kazandılar?
    hacivat- branş öğretmenleri?
    karagöz - söz mü verdik iş diye?
    hacivat - yayınevleri?
    karagöz - acele işe şeytan karışır. az beklesinler.
    hacivat - e çocuklar?
    karagöz - her şey güzel olacak ya.

aradan zaman geçer ve "göklerden" gelen bir kararla ygs neredeyse geri döner.

ortaoyununa çevirdiniz egitim sistemini. biz rehber öğretmenleri de ibiş'e... o değil de, yarın bu çocuklara ne diyeceğiz yine?
  • tyt ne mk? yks ne?

biz en son öss'de kaldık, bize yüzyıllar geçmiş gibi gelen durum.
  • sürekli değişiyor efendim durduramıyoruz.
    madem bu kadar değişiklik yapılacaktı neden hemen açıklama yapıp sınav budur diyorsun. nasıl bir olay anlamak mümkün değil.
  • (bkz: yavaş dön yök ümmet hızına yetişemiyor)

hayır anlamadığım şu: tekrar ygs nin laciverti haline getirecektiyseniz ne diye sistemi değiştirdiniz?
  • giderayak eğitime ve şu ülkenin diğer ülkelere göre en büyük zenginlik kaynağı olan gençlere/genç nüfusa nasıl daha çok zarar veririz çabaları olarak görüyorum bütün bu yapılanları.

şu genç nüfus potansiyelini değerlendirseydi bu ülke; avrupa ve ortadoğu şu anki halinden farklı olurdu.

edit: giderayak dedim zira siyasal islamın son kullanım tarihi geldi.
  • (bkz: son kararınız mı sayın amına koduklarım)

1 ay içinde 3. defa değiştirdiniz sistemi, bu sınava hazırlanan çocukların psikolojisini sikip attınız. dönüp dolaşıp eski sisteme geri geldiniz.
  • teog'da bir kere daha değişti bu arada. sadece sekizinci sınıf soracaklarmış yeniden. borsa gibi anlık takip gerektiriyor.
  • allah'ın belaları. az önce okuduğum haberdir.

ben ne anlatacağıma karar veremez oldum. öğrencilerim mala döndü. dershaneler, etütler artık ne haltsa öğretmen ala, çıkara bittiler. zihnen anasını ağlattılar milletin.

her şeyi geçtim, tek bir dileğim var: "bu gencecik insanların ahları, fitil fitil çıksın hepinizden."

ahmaklar sürüsü. iş bilmezler. kalmış şurada 6 ay, sistem değişiyor. öğrencilerin kayıp giden 3 ayına ne olacak? sayısalcılar tam kendini sadece türkçe ve matematiğe vermişken nedir bu?

allah belanızı bin kere versin.
  • yarim saattir aralıksız küfür etme sebebim...
hesabın var mı? giriş yap