şükela:  tümü | bugün
  • 1 haftada uydurdukları ön çalışma yapmadan dayattıkları yks'ye (bkz: #71332624) gelen 3. değişiklik haberi.

10 kasım öncesi gecenin bir vakti gelen açıklamayla tyt sınavına;
    20 sosyal bilimler (5 coğrafya, 5 felsefe, 5 din, 5 tarih)
    20 fen bilimleri (fizik 7, kimya 7, biyoloji 6) eklenmiş. 120 soru için 135 dk verilip tyt cumartesi, yks pazara alınmış. türk gençliği ise artık bıkmıştır!

edit: ayrıca mesajla soranlar oluyor linkteki açıklama harici bilgi yok. katsayılar belli değil yani şuan din sorusuyla matematik sorusu aynı puan. galiba yeni bir açıklama daha gerekecek(!)
  • karagöz - hmmm ygs_lys kalksın, sat benzeri bir sınav yapalım. evet evet yapalım
    hacivat-sosyal ve fen kazanımları?
    karagöz - amaaaan bana mı kazandılar?
    hacivat- branş öğretmenleri?
    karagöz - söz mü verdik iş diye?
    hacivat - yayınevleri?
    karagöz - acele işe şeytan karışır. az beklesinler.
    hacivat - e çocuklar?
    karagöz - her şey güzel olacak ya.

aradan zaman geçer ve "göklerden" gelen bir kararla ygs neredeyse geri döner.

ortaoyununa çevirdiniz egitim sistemini. biz rehber öğretmenleri de ibiş'e... o değil de, yarın bu çocuklara ne diyeceğiz yine?
  • tyt ne mk? yks ne?

biz en son öss'de kaldık, bize yüzyıllar geçmiş gibi gelen durum.
  • sürekli değişiyor efendim durduramıyoruz.
    madem bu kadar değişiklik yapılacaktı neden hemen açıklama yapıp sınav budur diyorsun. nasıl bir olay anlamak mümkün değil.
  • (bkz: yavaş dön yök ümmet hızına yetişemiyor)

hayır anlamadığım şu: tekrar ygs nin laciverti haline getirecektiyseniz ne diye sistemi değiştirdiniz?
  • giderayak eğitime ve şu ülkenin diğer ülkelere göre en büyük zenginlik kaynağı olan gençlere/genç nüfusa nasıl daha çok zarar veririz çabaları olarak görüyorum bütün bu yapılanları.

şu genç nüfus potansiyelini değerlendirseydi bu ülke; avrupa ve ortadoğu şu anki halinden farklı olurdu.

edit: giderayak dedim zira siyasal islamın son kullanım tarihi geldi.
  • (bkz: son kararınız mı sayın amına koduklarım)

1 ay içinde 3. defa değiştirdiniz sistemi, bu sınava hazırlanan çocukların psikolojisini sikip attınız. dönüp dolaşıp eski sisteme geri geldiniz.
  • 10 kasım öncesi açıklanmış olması ülke gündemi açısından manidardır.
  • teog'da bir kere daha değişti bu arada. sadece sekizinci sınıf soracaklarmış yeniden. borsa gibi anlık takip gerektiriyor.