• diyanetin kurucusu mustafa kemal atatürk, bugün yapılacak hutbede yine yer almamış. büyük bir vefasızlıkla atatürk'ün ruhuna fatiha bile okutulmayacak.

kaynak 1
    kaynak 2
  • eksik olsunlar!
    ne atatürk'ün ne bizim onların günah kokan ağızlarından çıkan fatihalara ihtiyacımız yok.
  • şu başlığı okuduğumda bile fatiha okudum. atatürk'e ve silah arkadaşlarına bu ülke için, bizler için can ve mal gözetmeden çarpışan bütün geçmişlerimize rahmet diliyorum.
  • artık cami mi kaldı diye bir soru sormak istiyorum . camiler artık malum partinin mahalle merkezi haline gelmiş bu halde hala atatürk hakkında hutbe mi bekliyorsun ?
    biz atamıza duamızı evde de ederiz , işte de , okulda da , fakültede de !
  • ya bu sey degil mi baba kizina sehvet duyabilir diye fetva veren diyanet.

sahsen cuma hutbesinde ataturk'e yer verseler sinirlenirdim, boyle daha iyi.
  • bırakın olmasın dediğim olay.

atatürk'ün, cuma hutbesinde yer almaya ihtiyacı yok. ya da onların sevgisine ihtiyacı yok. zaten böyle devam ederlerse ileride atatürk'ün ne kadar önemli işler yaptığını anlayacaklar.
  • hayatıma herhangi bir etki etmeyecek olandır.
    diyanetin hutbesine ihtiyacımız yok çok şükür.
  • yahu islami bir törenin içinde niye atatürk olsun?

- "utanmadan tanrı tarafından gönderildim diyen adam" ,
    - "gökten indiği sanılan kitaplar ",
    - "kuranı türkçeye çevirttim ki herkes arapoğlunun ne haltlar yediğini görsün"
    diyen,
    … ve sarhoşken müezzine uyuz olup cami yıktıran (king of the mountain) bir adamı müslümanlar neden kutsasın ki?

adamın amacı, utanmadan tanrı tarafından gönderildim diyen adamlara inanan saftiriklere zamanla gerçeği öğreterek doğru yola sevketmekti. uzun vadede kendisini müslümanlara sevdirmek gibi bir gayesi yoktu, onun projelerine göre şu an türkiye'de müslümanlar azınlık kalmalıydı, erken öldüğünden ve arkasından gelenlerin gevşekliğinden dolayı bu projesinin devamı sekteye uğradı.

peygamberinin seks hayatını renklendirmeye kendini adamış bir tanrıya aklı başında bir adam inanmaz zaten, o da bilginin serbest dolaşımı ve internet ile gerçekleşecek yakında.

bugün atatürk'ü anmıyor diye serzenişte bulunduğunuz adamlar, o "utanmaz adamlar"a inanan son nesiller olacaklar, zaten ileride cuma muma kalmayacak.

az daha sabır...
  • lan yemin ediyorum kendimi yakacam. ölünün arkasından dua okunmaz.
    hayırlı bi iş yapacaksanız, adamın dikte ettiği ilkeleri uygulayın hayatınızda, çevrenize de uygulatın. herkes yapsa yeter zaten.

hala diyanetten bir şeyler beklemek saçmalık. onlar kendi aralarında ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar.

not: yanında ne biçim bir adam olduğunu bilmediğinden, artık cuma için bile camiye gitmeyen, ama iyi/doğru insan olmaya çabalayan bir insan oğluyum, kitabın emrettiği gibi.

tanım: körler sağırlar birbirini ağırlar grubunun normal karşılanacak fiili.
  • fatiha okunmasını muhtemelen istemezdi ama yokmuş gibi davranılması doğru degil.
hesabın var mı? giriş yap