şükela:  tümü | bugün
  • diyanetin kurucusu mustafa kemal atatürk, bugün yapılacak hutbede yine yer almamış. büyük bir vefasızlıkla atatürk'ün ruhuna fatiha bile okutulmayacak.

kaynak 1
    kaynak 2
  • 10 kasım devlet töreni olduğu için laiklik ilkesine ters düşmemek amacıyla yapılmıştır. malûm din ve devlet işleri ayrıdır.

yine de atatürk'e ve silah arkadaşlarına bir fatiha okunacak merak etmeyin.
  • bugünkü diyanet iktidar ilişkileri bağlamında atatürk için gurur duyulası bir durumdur.
  • eksik olsunlar!
    ne atatürk'ün ne bizim onların günah kokan ağızlarından çıkan fatihalara ihtiyacımız yok.
  • cuma hutbesinde devlet töreni yapılmasından bahsedilmiyor.

mustafa kemal atatürk bu ulusu sömürgecilerin kan damlayan dişlerinden kurtarmış kişidir. çağdaş devlet kurup insanları insanca yaşatmaya çalışmış biridir.

kimse onun için camide devlet töreni yapılsın demiyor. zaten atatürk en başta kendisi böyle bir şeye izin vermezdi.

yapacağınız şey, sizi canavarlardan kurtaran bu insanı hayırla yâd etmektir.

tabii ki ruhunu o canavarlara satmış dahili bedhah değilseniz.
  • şu başlığı okuduğumda bile fatiha okudum. atatürk'e ve silah arkadaşlarına bu ülke için, bizler için can ve mal gözetmeden çarpışan bütün geçmişlerimize rahmet diliyorum.
  • fatiha'yı biz okuruz. dert değil!
  • ya bu sey degil mi baba kizina sehvet duyabilir diye fetva veren diyanet.

sahsen cuma hutbesinde ataturk'e yer verseler sinirlenirdim, boyle daha iyi.
  • bırakın olmasın dediğim olay.

atatürk'ün, cuma hutbesinde yer almaya ihtiyacı yok. ya da onların sevgisine ihtiyacı yok. zaten böyle devam ederlerse ileride atatürk'ün ne kadar önemli işler yaptığını anlayacaklar.
  • hayatıma herhangi bir etki etmeyecek olandır.
    diyanetin hutbesine ihtiyacımız yok çok şükür.