şükela:  tümü | bugün
  • çaylak bir arkadaşın benden ricasıyla ve ciddi bulduğum için bu başlığı açıyorum. (bkz: @musth)

olay , istanbul eyüp- rami semtinde gerçekleşmiştir.
    konu şu şekildedir ;

" çaylak olduğum için yazamadığım bir konu var başlık açarsan sevinirim,

9 kasım gecesi cüppeli ve sarıklı bir grup, rami semtinde apartmanların kapılarına müslüman olmak neyi gerektirir başlıklı kağıtlar dağıtmışlar. ben cimer'e ve karakola bununla ilgili başvuruda bulundum ama kasıtlı olarak 10 kasım'dan bir gün önce yapılan bu saygısızlığın daha fazla kişiye ulaşması gerektiğini düşünüyorum. "

başlık olarak ne yazacağımı bilemiyorum, sen uygun bir başlık açarsın. benim yazdığım kısımları da kafana göre ekle veya çıkart.

kapılara asılan kağıtların linkleri;
    1
    2
    3
    4

yazıları paylaşan şahıslardan biri

edit: bu 10 kasımda gerçekten troller aşırı çaba sarfediyor. adamların tek derdi bu ülkenin en ikna edici yeri olan din üzerinden iş yapmak. sorgulama, araştırma , okuma ve yazması olan herkes bunların ne kadar cahil, geri kafalı şeriatçı tipler olduğunu anlayabilir diye düşünüyorum. bu ülke üstünde yaşayıp atasına ihanet etmeyi görev bellemiş kanı bozuk bunlar. adamlar resmen cumhuriyete saydırmışlar. cumhuriyetin din düşmanlığı olduğu demokrasinin ve laikliğin allah'a şirk koşmak olduğunu düşünüp beyinlerini boşaltmışlar. yazık .
    edit2: imla