şükela:  tümü | bugün
  • merhabalar sözlük. dün bir mesaj geldi savcılıktan çağırdılar ifade almak için. 2015 yılında twitterdan cb hakaret davasında yargılanmıştım. 10 ay hapis aldım 5 yıl ertelemeli olarak. e tabi ki eleştiri ve hakaret arasında ince bir fark var. ben de bundan dolayı pişman olduğumu belirtmiştim.
    hükmün açıklanmasının geri bırakılmasından yararlanıyordum. 2 şubat 2016 dava görüldü,karar verildi. 9 eylül 2016 aynı tweet tekrar atılmış. fakat ben hesabımı sildim mahkemeden 3-5 ay önce. ve 2 adet farklı kullanıcı hesapları ile atılan tweetler bunlar.
    hiç bir şekilde bu tweetleri ben atmadım ki bir insan aynı suçtan 5 yıl içinde tekrarı olmaması şartı ile affedilmişken üniversite okuyan birisi olarak tekrar bu suçu işlemem mantıken mümkün değildir.
    çok şükür ifademi verdim,fakat hukuksal olarak bundan sonra ki süreç ne olur bu konu hakkında bazı telaşlarım var.

(bkz: yanlışlıkla 33 yıl hapis yatan adam)

daha önce kapıya polisler gelmişti fakat isim benzerliğinden dolayı kaynaklanmıştı. dün gelen polis aynı şekilde belirtmiş.
    bana bu konu ile alakalı olarak bir mesaj gelmedi öncesinde. e devlet yada muhtarlıkta bir şey yazmıyordu.

bu konuda beni aydınlatabilicek bir arkadaşımız var mıdır ? bu tweetler ıp adresi tarafından atan kişi bulunamaz mı ? dosyada sadece tweet fotoğrafları vardı ve o hesaplara baktığım zaman kullanıcı bulunmadığı gözüküyor.
  • senin attığın tweet ile evinin adresine dair her şeyi öğrenebiliyorlarsa, sana ait olmadığını iddia ettiğin tweetlerden de her şeyi öğrenirler. tweetleri atan hesaplar yok diyorsun ama elbet twitter bunu bir arşivde saklıyordur.