şükela:  tümü | bugün
  • mühimmat patlaması sonrası malesef şehit sayısının çok fazla olduğu ve büyük bir patlama olduğu söyleniyor.
    haber burada, içerikte henüz şehit haberi yok.
    edit 2: yanlış anlamaya sebep olmaması için edit 1’i sildim. oradan bilgi alabilen insanlardan duyduğum haberi 1-2 haber sitesi de yavaştan girmeye başlayınca, doğru olduğuna kanaat getirerek başlığı açtım. aramızda bazı dallamalar kötü niyetli yerlere çekebilir. neyse önemsiz detaylar, başımız sağolsun.

edit3: istismar edilmemesi için sayıyı da sildim. resmi açıklamalar yapılacaktır zaten. üzüldüğüm nokta şu, haber merkezleri vs. tek bir merkezden emir gelmeden haberleri girmiyorlar artık. saat 21.10’dan önce haber girişi yapmamış çoğu ana akım kuruluş. tek söyleyebileceğim; bu tavır, devleti daha güçlü yapmıyor, aksine hatanın nerede olduğunu anlamamızı zorlaştırıyor. tekrar başımız sağolsun.
  • henüz haber sitelerine düşmemiştir. umarız doğru değildir.
  • arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu olduğu söylenen patlama.
  • askeri personele bu kadar değer verilip bu kadar değer verilmediği başka bir dönem olmuş mudur?
  • dualarımız askerimizle. umarım kötü haber almayız.
  • hakkari şemdin'li ilçesinde bir üs bölgesinde vuku bulmuş olay. umarım can kaybı olmaz. top atışı esnasında arızalı mühimmattan kaynaklandığı söyleniyor. yaralanan askerlerimize acil şifalar dilerim.
  • haber. yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum.
    edit:
    konuyla ilgili hakkari valiliğinden açıklama yapıldı.

açıklamada, "09.11.2018 günü ilimiz şemdinli ilçesi ortaklar süngü tepe üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır" denildi.
  • görüntüleri izledim. durum çok kötü görünüyor. umarım askerlerimizin durumu iyidir. 2 şehit var deniyor ama net değil.
  • 3 güne unutulacaktır.

(bkz: türkiye)
  • kesin bilgi alamadığımız olay.
    sosyal medyada söylentiler dolaşıyor ve maalesef söylentiler üzücü.