şükela:  tümü | bugün
 • 11.09.2017'de vakıfbank’tan ev kredisi kullandım. 1 defaya mahsus sigorta yapılacağı ve ısrarla sormama rağmen her yıl yenilenmeyeceği söylendi. ancak bugün şans eseri öğrendim ki; hesabımda bakiye olmamasına rağmen, kredili mevduat hesabımı eksiye düşürecek ve faiz işletmeye başlayacak şekilde sigorta tutarı çekilmiş. bu işlemden hiçbir şekilde haberim olmadı. girip görmesem belki de icralık olacağım. sigorta yaptırmak veya yeniletmek istemiyorum.

  devlet bankasıyız diye geziyorsunuz. televizyonlarda reklamınız dönüyor. yaptığınız işlere bakın. bu işlem için müşteri hizmetlerini aradığımda şubeye yönlendiriyor. şubeye gidecek durumda değilim. habersizce onayım olmadan yapılan işlem için neden şubeye gitmem gerekiyor.

  insanları enayi yerine koymayın.
 • özelden mesaj atacaktım ama faydalanacaklar için burada dursun.

  ismi lazım değil bir banka aynı ayağı bana da yaptı.

  telefonla arayarak iptal ettirmek istediğimi söyledim. "telefonla iptal olmuyor, şubeden iptal ettirmeniz lazım" dediler.
  işin gücün arasında binbir rica ile izin aldım ve şubeye gidip iptal edilmesini istediğimi bildirir dilekçe verdim, dilekçeyi teslim aldıklarına dair fotoğraflarını çektim.
  iki gün sonra şubedeki kız arayarak "genel merkez talebinizi reddetti, iptal edilmeyecek," dedi.
  tekrar izin alarak şubeye gittim, " bana dilekçemin reddedildiğine dair yazılı belge verin, tüketici mahkemesine başvuracağım, daha sonra size dava açıp avukat parası da kitleyeceğim," dedim.
  "resmi gelen bir yazı yok, bizi arayıp söylediklerini söyledik, evrak veremeyiz," dediler.
  "10 gün önce dilekçe verdiğime dair fotoğraflı belge elimde, siz nasıl olsa ona 15 gün içinde cevap vermek zorundasınız. her dilekçeye cevap verilme zorunluluğu var, cevap vermezseniz de mahkeme esnasında bir de bilirkişi ücreti kitleyeceğim size," diyerek çıktım.
  ertesi gün beni şubeden bir erkek arayarak "komşunuz çivi çakar, eviniz zarar görür, gelin iptal ettirmeyin," dedi.
  "sen bunu iptal etme, sana dava aşamasında yükleyebildiğim herşeyi yükledikten sonra tanıdığım tanımadığım herkesin maaş hesabını bankanızdan taşıtacağım," dedim.

  ertesi gün parayı hesabıma iade ettiler.
  maaş hesabım olduğu için taşımakla uğraşamadım. ama bir daha nah kredi çekerim kendilerinden.

  tanım: hiççç bir şekilde zorunlu olmayan ve iptal edilebilen sigorta türüdür.