şükela:  tümü | bugün
  • “ömer önemsizdi. ömer cahildi. ömer saftı, ömer’i kullandılar, hor gördüler, itip kalktılar ömer’i. sonra da fırlatıp bir kenara attılar. ama hesap etmedikleri bir şey var; intikam, ölümden güçlüdür.”
  • bir takımı desteklemekten bağımsız olarak yazıyorum. futbol başlıklarının %90 ı troll dolu. gözümle izlediğim şeye aksini yazıyor adamlar. gs, fb, bjk farketmez hepsinin trollleri aynı. dün fener maçıda gs li bjk li troll doluydu.

kardeşim sizin bir işiniz, aileniz, ne bileyim uğraşınız olan birşeyler yok mu? bu kadar mı boş beleş adamlarsınız lan? o orospu çocuğu, bu şikeci, şu tinerci, bu himmetçi. lan olm bi gidin yüzünüzü yıkayın, aynaya bakın, naptınızı bir düşünün lan.

hastamısınız, manyakmısınız nesiniz çözemiyorum. hayır herşeyi geçtim 2 adam gibi maç yorumu okuyamıyoruz lan sizin yüzünüzden götelekler.
  • --- spoiler ---

şu maça sıradan fener maçının yarısı kadar entry girilme sebebi fenerbahçenin büyüklüğü allahın sığırı.
    --- spoiler ---

fenerbahçe’nin büyüklüğü ne kupa ne şampiyonluk büyüklüğüdür, onun büyüklüğü entri büyüklüğüdür.
  • 10 kasım sebebiyle göğsündeki reklamı siyah bantla kapatarak #yarınımızsensin yazan galatasaray futbol takımına bir fenerbahçeli olarak sonsuz teşekkür ediyorum. iyi ki varsınız.
  • ağlamıyorum dostlar, gözüme çizgiye inip orta kesen sol bek kaçtı.
  • cüneyt çakır galatasaray'a 2 penaltı rakibine 2 kırmızı verir diye başlayan fenerbahceliler "antep yenilmek için çıkmıştı görevini yerine getirdi" diyerek maçı tamamladı.

milli aradan sonra görüşmek üzere, esen kalın.
  • -galatasaray penalti kazanir yaziyoruz arkadaslar
    -e penalti olmadi
    -cuneyt cakir taraf tutuyor yazin
    -e cuneyt antep'i tutuyor
    -şeyyy o zaman antep kaybetmeye cikmis yaziyoruz
    -tamam abi
  • gectigimiz hafta lig sonuncusu kayserispora yenilen, dun aksam ise kendi evinde 2 penalti golu ve 10 kisi kalan rakibini zar zor 3-2 yenenlerin , "getirin antepi cimbom şov yapacak" seklinde avuntu bulduklari mac
  • sol bek bölgesinden gelen düzgün bir orta mı ?

allahım bugünleri çok bekledik.
  • galatasaray'ın ilk 45 dakikada futbol oynayarak, ikinci yarıda ise vitesi boşa alarak 3 puanı hanesine yazdırdığı maç olmuştur.

fatih terim, maça luyindama-ahmet çalık-marcao 3'lü defansıyla çıktı. orta sahada ömer bayram ve lemina ikilisiyle tempolu bir oyun hedefleyen terim, solda adem büyük sağda feghouli, ileride ise tek forvet olarak andone ile başladı maça. ancak henüz maçın başında andone'nin sakatlığı sonrası babel'i oyuna almak zorunda kaldı. esas itibariyle bunun fatih terim'in çok işine geldiğini düşünmüyorum. zira andone tempolu oyuna daha yatkın, hareketli bir forvetti.

galatasaray ilk yarı boyunca lemina ve ömer bayram'ın dikine kat etme istekleriyle, bu sezon ilk kez ileride bu kadar hareketli gözüktü. bunun bir diğer nedeni ise kadroda istekli oyuncu sayısının diğer maçlara kıyasla fazla olmasıydı. lemina, adem büyük, ömer, emre taşdemir ilk yarının en istekli isimleriydi. ancak ilk yarının ve maçın en iyisi olarak ahmet çalık'ı es geçmemek gerekir. galatasaray'ın bu sene, bu bekleriyle 3'lü defans oynaması en akıllıca seçenek. çünkü maç boyunca gördüğümüz üzere, rakibin hızlı kanatlarını luyindama ve marcao'nun karşılamasıyla, nagatomo ve mariano'nun karşılaması arasında dağlar kadar fark var olumlu anlamda.

ikinci yarıda ise galatasaray'ın tamamen topu gaziantep fk'ya verip kontra atak anlayışıyla oynadığını gördük. bunun bir tercih olduğunu düşünüyorum zira muslera özellikle ikinci yarı boyunca neredeyse tüm topları uzun kullandı. topu bırakmak galatasaray için ikinci yarı planıydı. tabi bu planın iyi mi kötü mü olduğu tartışılır. ancak burada sumidica'ya bir parantez açmak gerekiyor. galatasaray'ın zaaflarını kullanmayı akıl eden bir anadolu antrenörü görmek futbol adına olumluydu. bütün maç boyunca özellikle defansif yönü zayıf olan iki bekin arkasına uzun-ters toplar attı gaziantep ki ataklarının çoğunu da böyle geliştirdiler. biraz kaliteli ayakları olsa gol bulmaları çok olasıydı.

son söz... galatasaray'ın 3'lü defans ile oynamasının gerekliliği bu maçta kendini belli etti. takıma giren ''asker''lerin takıma en azından ilk yarı katkısı olumluydu. maç sonu taylan antalyalı'nın oyuna girmesi de terim'in genç oyuncuyu düşündüğünü belli etmesi bakımından önemliydi. galatasaray, hezimetten sonra aldığı bu galibiyetle biraz olsun silkelenmiş olarak yoluna devam ediyor...ancak tünelin ucundaki ışıktan bahsetmek için kat edilmesi gereken mesafelerin olduğu açık hala..