190 entry daha
  • dolar 9 lirayı geçti
    (panik)

dolarla mı maaş alıyorum sanki
    (rahatlama)

işsizim maaş alamıyorum
    (panik)
  • dolara müdahale etme konusunda yeni bir yöntem deneniyor sanırım.

ilk kabine açıklanırken berat albayrak ismi açıklandığında dolar %10 civarı artmıştı. şimdi gidişi ile aynı oranda düşecek mi diye bekliyorlar bilemedim.
  • merkez bankası başkanı değişikliğini çoktan satın aldı piyasa. damat değişikliğini de bugün fiyatlayacaktır.

eğer işi istifa etti kabul etmiyorumlara getirirler veya makamı bir iki gün boş bırakırlarsa o zaman fiyatlama güçlü al olarak değişir.
  • bence hiçbir şey olmayacak kurdur. gereksiz felaket senaryosu yazmaya gerek yok. hatta damadın istifası artı biden'ın gelişi nedeniyle bir miktar düşüş bile beklenebilir.
  • güne düşüşle başlayıp, birkaç saat içinde yükselecektir. #106117958 ytd

edit: valla yalan yok, bu kadar düşeceğini tahmin etmemiştim. berat bakanım sandığımdan daha etkili bir isimmiş.
  • sert düşecekmiş?
    zemine çakılırsa kolu kırılır doların agalar
    sıkıntı olur bu durumda.
  • şuan da her şey istifanın kabul olup olmayacağına bağlı. kabul edilirse biraz düşme yaşanır. kabul olmazsa kemerlerinizi bağlayın.
  • mhp bozdumu dolarları bilen söylesin.
  • damat niye haklıydı biliyor musunuz; dolar yarın 1.5 tl olsun yapılan hangi zam, açıklanan hangi enflasyon oranı, dayatılan hangi vergi düşecek? tabana dolarla işimiz yok diyerek bu düşünceyi kabul ettirebiliyorlar.

arkadaşlar filler tepişir, çimler ezilir. bence çözüm çok basit ama değer yargılarım var ve silivri soğuk.

kimse; kimin, neyi, neden yaptığını hiçbir zaman bilmeyecek bu ülkede.

edit: ekleme
  • ekonomiden anlamam ama, bu istifa olayı dövizi bir miktar düşürmek için olabilir mi diye düşündüm. böylece yastık altındaki dövizler bozdurulur ve bir süreliğine döviz açığı kapatılır.
    konuyu bilenler yeşillendirebilir.
667 entry daha
hesabın var mı? giriş yap