şükela:  tümü | bugün
  • bir ev hanımı, kocası ve evlilik terapistleri bir aşk üçgenine saplanır. yetmezmiş gibi kendilerini antik bir el yazmasını ele geçirme planının tam ortasında bulurlar.

başroldekiler: demet akbağ, haluk bilginer, elçin sangu.

imdb linki

ezel akay'ın naşlanmasını kınıyorum.

edit : başlığı açıp naşlanması diyen yazar entry silip uçup gitmiş, yazılan bu içerik ona ithafen yazılmıştır.
  • kadrosunda demet akbağ ve haluk bilginer'in de yer aldığı film.

yönetmenini severiz, beklemedeyiz.
  • bugün neredesin firuze yi bir kez daha izlerken keşke ezel akay yeni bir film yapsa da ağız tadıyla izlesek diye düşünen bana ilaç gibi gelmiş haberdir.

seviliyorsun ezel abi
  • haber okuma alışkanlığı olmayanlar için link i de ben vereyim.

merakla bekliyoruz, ezel akay mevzu olunca ve kadroya bakınca tabi kaliteli birşey bekliyor insan.
  • ezel akay'ı ayrı, haluk bilginer'i ayrı, demet akbağ'ı ayrı, fırat tanış'ı ayrı sevdiğimden dört gözle beklediğim film.
    hadi arkadaşlar, azcık çabuk çekelim, burada bekleyen var
  • contact film works’ün yapımcısı olduğu, dağıtımcılığını ise cgv mars’ın üstlendiği film, zengin iş adamı adem’in (haluk bilginer) genç sevgilisi nergis (elçin sangu) uğruna evliliğini bitirmeye çalışmasının eğlenceli hikâyesini anlatıyor. adem boşanmayı reddeden aşırı domestik karısı leyla’yı (demet akbağ) dokuz kere öldürmeyi deniyor ama beceremiyor! beklenmedik komik sürprizlerle dolu bu yolculukta adem, istemeden de olsa sadece iyi bir şeye sebep oluyor: “kadınların yeni bir dünya kurmasına.”

kaynak ve görseller için link
  • contact film works’ün yapımcısı olduğu, dağıtımcılığını ise cgv mars’ın üstlendiği film, zengin iş adamı adem’in (haluk bilginer) genç sevgilisi nergis (elçin sangu) uğruna evliliğini bitirmeye çalışmasının eğlenceli hikâyesini anlatıyor. adem boşanmayı reddeden aşırı domestik karısı leyla’yı (demet akbağ) dokuz kere öldürmeyi deniyor ama beceremiyor! beklenmedik komik sürprizlerle dolu bu yolculukta adem, istemeden de olsa sadece iyi bir şeye sebep oluyor: “kadınların yeni bir dünya kurmasına.”

sinopsise bakılırsa survive style 5+ filmiyle benzer kısımlara sahip. umarım ezel akay böyle bir aparma yapmamıştır çünkü kendisini şahsına münhasır biri olarak tanırız.
  • anladığım kadarıyla senaryo yazarından (bkz: levent kazak) görüntü yönetmenine (bkz: hayk kirakosyan), başrol oyuncusundan (bkz: haluk bilginer) yönetmenine (bkz: ezel akay), hacivat karagöz neden öldürüldü ekibi yeniden bir araya gelmiş.

düzeltme editi : bir yazarın uyarısı ile senaryo yazarının levent kazak olmadığını öğrendim. kendisine teşekkür ederim. burada görüğüm görsel beni yanıltmış.

projenin senaristleri adnan yıldırım, özlem lale, uğur saatçi ve ezel akay'mış.
  • mart ayında sinemalarda olacak, ilk tanıtımı yayımlanan sinema filmi.

fragman
  • sağlam kadrosu olan film. uzun zamandır böyle kadrolu türk filmi yoktu. en azından ben hatırlamıyorum.