• fragmanını izleyip renklerini, kostümlerini, müziklerini fena halde liza the fox fairy'e benzettiğim film.
  • fragmanı beni izlemeyin diye bağıran film.
  • haluk bilginer varsa izlenir.
  • hayattaki tek başarısı ekşisözlüğe yazar olmak olan adamların, henüz yayınlanmamış film üzerinden ezel akay'ı eleştirmesi ülkemizdeki cahilliğin özeti gibi.

edit: dizi-film.
  • cuma gününe girdik neden yayınlanmadı? millet izlemeden gömmeye başlamış. üst düzey bir beklentim yok ama izlenebilecek bir filmdir diye düşünüyorum. bu gece eşimle izleriz diye düşünüyorduk. nasip yarın gecedeymiş.
    netflix’in yeni yapımları saat 11.00’de yayına koyduğunu bilmeyen bir benmişim, ikna oldum. daha fazla mesaja gerek yok.
  • heyecanları beklediğim ,oyuncu kadrosunda haluk bilginer ,demet akbağ, elçin sangu olan komedi filmi.
  • hakkındaki ilk eleştirilerin oldukça olumsuz olduğu film.

(bkz: brace yourself)
    (bkz: let the linç begin)
    (bkz: ilk taşı günahsız olanınız atsın)
  • ezel akay’ın yönettiği ve bugün netflix’te yayınlanacak olan türk komedi filmi.

ezel akay’lı filmleri genel olarak beğenirim. bu film için de beklentim yüksek. fragmanını ilgi çekici buldum. izledikten sonra da yorumlarımla burayı şenlendiririm. genel izlenimim eğleneceğim yönünde.

başlıkta yazılanlara bakılırsa herkes farklı beklentiler içinde.

ekşi sözlük adlı platformda, özellikle dizi ve film başlıklarında aşağıda listelenmiş yazarlar yaygın görülür:

hiçbir şeyi beğenmeyenler
    bunu beğenen recep ivedik’i de beğenirciler
    neyini beğenmedinizciler
    eyyorlamam bu kadarcılar

sözlük doğası gereği bu tip yazarların görülmesi son derece normal olmakla beraber bu yazar tiplerinin en iyi zevk kendisine aitmiş gibi davranmaları halen ekşi sözlük bilim insanları tarafından açıklığa kavuşturulamamıştır.

film yayınlandıktan sonra bu başlık altından inceleme detaylarına ulaşabilirsiniz. tahminim ilk iki tip yazarların yoğunlukta olacağı yönünde.

l’edit: yüksek olan beklentim 6/10 seviyelerine indi sevgili sözlük sakinleri.

--- spoiler ---

hikaye güzel ancak başarılı anlatılamadığını düşünüyorum. tam olmamış ama neden olmamış bulamıyorum, açıklayamıyorum. yine de eğlendiğim bir film oldu.

haluk bilginer’in müzikal sahneleri çok uzun tutulmuş. keyifli sahnelerdi ama bir yerden sonra sıkılıyor insan.

demet akbağ o kadar sakin, duru ve anaç ki konuşurken insana huzur veriyor. elçin sangu ile son sahneleri yine uzun tutulmuş. saçlarının kızıla boyandığı an üzerindeki elbiseyle bana aquaman’deki mera’yı andırdı (kulakların çınlasın amber heard).

son sahnede lilith’e ithafen ben sandıkları gibi biri değilim, bunlar hep ademoğlunun işi minvalinde bir konuşma dönüyor. filmin tümünde elçin sangu adeta bir lilith, dolayısıyla verilmek istenen mesajla biraz çeliştiğini düşünüyorum bu nergis karakterinin.

--- spoiler ---

editime banmadan evvel biraz yazılanları okuyayım dedim. recep ivedik içeren entarileri görünce bir rahatladım. çok şükür yukarıda bahsettiğim herkes burada. bana gelince, eyyorlamam bu kadar.
  • sabırsızlıkla bekliyorum bu arada demet akbağa gıcık olurum ama haluk bilginer gibi bir üstadı izlemek için işten koşarak döneceğim büyük boy cips ve kola bana eşlik edecek
  • ne zaman yayınlanacak ki bu film. kaç saattir bakıyorum yok.
hesabın var mı? giriş yap