şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edit 1 : arkadaşlar sanırım eklemem gerek ki daha önce söylediğim gibi aracım 2 kapılı ve ön sağ koltukta kız arkadaşım oturmaktaydı. o yüzden arkadaki erkek arkadaşlarımın dışarıya çıkma gibi bir durumu olamadı ve adam da benim arabama tam kapı kısmından çarptığı için kapıyı açamadım zaten açacak alan da yoktu öndeki kız arkadaşım da olayın heyecanıyla arkadakileri çıkarmak yerine bizi ayırmaya çalıştı.

edit 2: cam olayında haklısınız keşke kapatabilseydim fakat adam öyle bir şiddetle aracıma doğru geldi ki camı kapasam camı kıracak gibiydi ve arabada cok kişi olduğumuz için camların bize saplanmasından da korktum.

öncelikle başlıktaki kelime boşluğu için üzgünüm, sığmadı. 50 karakter malum.

dün akşam saat 8.30 sularında bornova büyük park önünden ben ve üç arkadaşımla araçla seyrederken, aracımın sağından dap dar bir alandan izmirgaz damgalı-işaretli beyaz bir citroen c-elysee'nin hızlı bir şekilde geçmesiyle kornaya bastım. kural ihlali, insanların hayatını, bizim hayatımızı tehlikeye atan bu garip insan, yolun ortasında bir anda durup -ki çarpma ihtimalimiz vardı ve gayet işlek bir yol- küfürler eşliğinde yolun ortasında arabamıza koşmaya başladı, camdan içeri yumruklar ve küfürler salladı. bu şahsın üstünde izmirgaz yeleği de bulunmakta. bayağı bi yumruk yedim tabi açık camın içinden. arkadaşların ve sonuçta saçma bir olaya karışmamak için -trafik magandalarından her gün kaç kişi ölüyor- bastım gittim korna çalarak. yoluma devam ederken aracını önüme kırıp arabama çarparak beni durdurdu. aracından hızlıca inip açık olan camdan yine yumruklar sallamaya başladı, her türlü, ağıza alınmayacak küfürü yedim, çok dar yaklaştığından ve üst üste yediğim yumruklardan dolayı aracımdan çıkamadım, aracım çift kapılı olduğu için arkadaşlarım da çıkamadı ve olayları böyle çözmeyen insanlar olmadığımız neye uğradığımızı şaşırdık. en son çevreden insanların adamı
    tutmasıyla uzaklaşabildik. ki 20 saniye içinde gerçekleşti her şey.

darp raporu alıp, karakola ifademi verdim.

peki bunu neden yazıyorum, bu insanlar sizin evinize giriyor, siz tekken veya eşiniz çocuklarınızın yalnız olduğu eve. bu tarz insanları çalıştıran bir firmaya nasıl güvenebilirim, güvenebilirsiniz? hatta bunu geçtim böyle kural tanımaz insanların yine hayati önemi olan bir iş olan evinize doğalgaz bağlanmasını düzgün yapacağını düşünüyor musunuz?
  • bimere sikayet edilerek sojuc alinabilecek hadise.
  • tepki verilmeyen rezalet. çünkü "izmir". yobazlıkta zirve, saplantılı ve aşırı korumacı, garip insanlarsınız.
  • sizin adınıza üzüldüm. bu çomarlar yalnızca şiddetten anlıyor. geçmiş olsun.
  • arabada 4 kişi iken bir tane adamdan dayak yiyen ekşici beyanı. tamam hanzo olmayın da bu kadar da tırsak olmayın. o arabada 4 tane kadın olsa o dayağı yemezdi.
  • bornovadaki evimize 4 kere gelip sırf bahşiş vermiyoruz diye (sonradan emlakçı ayıktırdı) hiç bir sorunu olmayan doğalgazı açmadan 4 kere geri dönen ve en sonunda para karşılığında gazı açan izmirgaz çalışanlarının olduğunu bildiğim için şaşırmadığım durum.
  • takip edilmesi gereken, saldırıyı yapan tip işten atılmadan nihayete ermeyecek olay.

ama beyler, yapmayın. türkiye'deyiz, tartışmada kavga başlatan taraf olmayın ama kavga çıktığında kendini korumayı bilin. sadece erkekler için de değil, yeni türkiye'de hayatta kalabilmek için güçlü olmak, kendini koruyacak seviyede dövüş sporu bilmek lazım.
  • muhtemelen legal aksiyon alınmasına rağmen bir sonuç elde edilemeyecek olaydır. üzücüdür.
  • bir izmirgaz çalışanı maganda açık camdan aracın içindekilere saldırmış, bizim suser bu magandayla aynı yöntemi kullanmamış, bütün efendiliğiyle gaza basmış.
    sayko peşine düşmüş, yine araca çarpmış, yine saldırmış. nerden? aynı yerden, açık camdan. arkadaş, kavgada iki rol vardır ya saldırırsın ya savunursun. o sıçtığımın camını niye kapatmadın da iki kere aynı yerden vuruldun? bi arabanın camını kapatmak ne kadar efor ve zeka gerektirir, bıçakla saldırsa bye bye london'dın şimdi. yani kınayalım biz bu psikopat camışı ama sen de bi hayattaki rolünü sorgula.
  • malesef bu tür vakalarda adli makamlara çok güvenimiz kalmadı.
    polisler de vakayi adiyeden görüp he he diyip gecistiriyorlar saldırganı bulsalar bile karakolda baristirmaya calistiriyorlar sanırım.
    olay araştırılmalı deliller kamera kayıtları şahitler bulunmalı sonuç alınmazsa gerekirse kurum önüne gidilip protesto edilmeli.