şükela:  tümü | bugün soru sor
  • roxy club'da gerçekleşmiştir, kapı açılışı 21.00 olup juren vu ile çalmaya başlamış olan sabah 6'ya kadar devam eden ve trance denince akla gelen ilk isimlerden ferry corsten'ı getirmiş oldukları future forward projesi. çalan dj'ler özellikle burak & emre ve illumina gerçekten türkiye'de trance akımını devam ettiren başarılı isimler.

mekan gerçekten çok küçüktü, havalandırma sistemi yeterli değildi zaman zaman içeride nefes alamaz olduk. ses sistemi epey vasattı. sadece sahne önünde ana hoparlörler vardı ve diğer destekleyici ufak hoparlörler surround'a yeterli kalmıyordu. bass ve treble kalitesini geçtim rahatsız edici şekilde bir rave gecesinin huzurunu kaçıracak kadar cızırtılıydı... ses sistemi çok kötü, roxy bir daha asla. ferry corsten'ı getiriyorsun ama ses sistemin leş. adamın yerinde olsam bırakıp giderdim seti cidden.

gelen insan kalabalığının, abartmıyorum, 10da 9u erkekti ve bilet alıp bilerek gelen insanlardan daha fazla yoldan geçerken giren insanlar sadece ecstasy kullanmak için haplanıp gelen tipler. (kişinin kendi tercihidir, böyle daha iyi hissediyorsa daha güzel eğleniyorsa karışmam keyifli de olurlar zaten ama sanki bonzai çekmiş gibi kendinden geçen tipler olunca, tatsız...) türk insanı elektronik müzik dinlemeyi bilmiyor. elektronik müzik eşittir haplanıp patlamak olarak görüyorlar. konserlerde en uyuz olduğum davranış şüphesiz telefonu eline alıp şarjı bitesiye kadar video çeken insanlar... abi o videolar youtube'da da var. tamam hatıra olsun diye çekiyorsun ama o videoda sen olmadıktan sonra önemi yok tekrar açıp izlemeyeceksin o videoların hiçbirini. telefon tutmaktan müziği dinleyemiyorsun dans edemiyorsun nasıl keyif alıyorsun... bir de sevgilisiyle kız arkadaşıyla gelip sadece sarılanlar var, trance konserine gelip sadece onunla takılıyorsun. tamam seviyorsun yanında olmak istiyorsun da beraberce çılgınca dans et bişiler yap, sadece sarılacaksan evinde de sarılırsın hep zaten. müzikten keyif almanıza bakın gerçekten anı yaşamak çok daha önemli.
  • sol kulağımı bıraktığım konser. hala yuksek sesle müzik dinleyemiyorum. teşekkürler roxy.