şükela:  tümü | bugün soru sor
 • oha yargıtay yaşıyor muymuş diye tıkladığım, haa hee taam taam pardon diye kapattığım trajikomik karar.

  sinirlenip başlığı açan arkadaşa kızmamak gerek haber bu şekilde, yanlış bir ifade yok.
 • hukukçu değilim fakat bence can dündar'ın aklanabileceği bir bozma kararı olacaktır . "gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme" suçundan hüküm tesis edilsin denmiş .

  şimdi can dündar ve erdem gül "gizli belge ve bilgileri açıklamak" tan ceza almışlardı. bence haksız bir karar ama varsa böyle bir suç işlenmiştir diyebilirdin. açıklanmış bir bilgi var sonuçta,

  ee ama şimdi verilen karar da "gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme" bu suçu işlediler nasıl diyeceksin ?

  tdk der ki ; "casus :bir devlet veya kuruluşun gizli amaçları için çalışan kimse, çaşıt, ajan."

  ee bu adamlar bilgiyi casusluk amacıyla temin etmediler ki . türkiye devletinin mit denen teşkilatı silah taşırken yine aynı ülkenin savcıları tarafından durduruldu ve görüntüler aynı gün ortaya saçıldı. gizli kalması gereken bilgi zaten açığa çıkmıştı. bunun üzerine erdoğan ; "hiç kimse kalkıp 'mit, el kaide'ye silah gönderdi' diye iftira atarak, istihbarat teşkilatımızı zan altında bırakamaz. eğer haysiyetleri varsa, ispatla mükelleftirler"açıklaması yaptı. 17 gün sonra da haber yapılarak halka anlatıldı.

  bu casusluk değil gazetecilik, haberciliktir. bu sebeple türkiye'de ceza alsa dahi aihm süreci yaşanırsa oradan döner.
 • sanırım tüm davalar bitti can sıkıntısından can dündar davasını raftan indirip tekrar değerlendirip daha yüksek ceza vermek için beyin fırtınası yapıyorlar.

  giden gitmiş sen arkasından istersen 800 yıl ver.
 • ulan başka ülkelerde biri aynısını yapsa adamın leşini bulamazlar bizimkiler hala 5 yıl mı verelim 10 yıl mı. bir hukuk devletinde çoktan guantanamo hapishanesinde derdini meksikalı oğlancı koğuş ağalarına anlatması gerekiyordu bu finonun.
 • erdoğan'ın yakın tarihteki can dündar açıklamasını düşününce yargıtay kararı olup olmadığını sorgulatır.
  link

  ayrıca bir de bunlar var tabi:
  (bkz: yargıya talimatı verdik)
  (bkz: yargıya o dönemde müdahale edemedik)
  (bkz: yargı yarın sizi de davet ederse şaşırmayın)
  (bkz: aym kararına uymuyorum saygı da duymuyorum)
  (bkz: ergenekon'un savcısıyım)