• yaklaşık 5-10 kuruş olarak gerçekleşecek indirimdir.

normalde petrol fiyatının ve doların sürekli yükselişiyle birlikte zam gelmesi beklenirken epdk’nın baskısıyla bayi karlarından kısılarak hem zam yansıtılmamış hem de indirime gidilmiş. bu işlemin bu saatte yapılması tamamen 9 mayısta çıkacak gazetelerin ilk sayfalarının doların yükselişi ve borsanın düşüşü yerine akaryakıta gelen indirimi göstermesi içindir.
  • bugun 1 kuruş indiriyorlarsa yarın 16 kuruş bindirecekler demek ki...
  • (bkz: t a m a m)
  • benzine, 1 kuruş demişler sadece.

benzine, indirim diye seslenmişler sadece.

benzine, indirim deyip kaçmışlar.

benzinle, indirim kelimesini cümle içinde kullanmışlar sadece o kadar.

benzini, indirim olan bir mağazanın yanından geçirmişler.

1 kuruş indirim ne amk ?
  • "döviz kurlarında son günlerdeki artışın akaryakıt fiyatlarına bu gece yarısından itibaren zam olarak yansıması beklenirken, fiyatlarda dağıtım bayilerinin ve dağıtıcıların kar oranları üzerinden indirim yapıldı. bu kapsamda 55 kuruşluk ortalama litredeki kar, benzinde 2-5 kuruş, motorinde ise 5-10 kuruş arasında indirildi."

sıkıysa indirmeyin. kim bilir nasıl tehdit ettiler firmaları. devlet kendi gelirinden vazgeçmiyor...
  • yahu bırakın bu işleri, stoklar tükenmeye başlamıştır, yakında kallavi bir zam gelecek iki akaryakıt türüne de.

dolar 4.30'u geçip, petrol varil fiyatı 75 dolsr civarında gezinirken şayet indirim oluyorsa, devlet sübvanse ediyor demektir, başka bir açıklaması olamaz.

net söyleyim, seçim yatırımı denir ona. seçimden sonra ise.. inananlar rabbine sığınsın, inanmayanlar sevdiklerine, zira bu kış çok sert geçecek.

düzeltme: ben demiştim demek istemiyorum ama epdk baskısıyla yapılmış, buyrunuz.
  • allah akıl fikir versin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
  • "fiyatlarda dağıtım bayilerinin ve dağıtıcıların kar oranları üzerinden indirim yapıldı"

görüyorsunuz. başka söze gerek yok görüyorsunuz.

vergiden falan değil ha. bildiğin dagiticiya baskı yaparak indirim yapmış. yalandan vergi indirmeye bile durumları yok demek ki...
  • dolar 4.3386'ya yükselmişken şaşırtan indirimdir. 2-5 kuruş arasında gerçekleşmiştir. ancak çok şaapmamak gerekir. dolar böyle çılgın atarken yakın zamanda 20 kuruş artış olarak götümüze girebilir.

ayrıca enrty'yi editlerken farkettim ki dolar 4.3353'e düşmüş. neredesiniz eyy ekşiciler! dolar 4,3353'e düştü sesiniz kesildi!!11!bir!
hesabın var mı? giriş yap