şükela:  tümü | bugün
  • yazar olmayan bi arkadaşım adına yazıyorum.

------

metro turizmden ankara-istanbul gidiş dönüş bilet almıştım bileti alırken ödeme sayfasında karşıma çıkan bileti iade etme ve değiştirme hakkından 4 tl fark ödeyerek faydalandım. bugün biletimin tarihini değiştirmek için metro turizmi çağrı merkezini 5 kere aramama rağmen bileti iptal etmeyeceklerini, bileti satın alırken iki taraflı onaylanan satış sözleşmesindeki cayma hakkından yararlanamayacağımı, 4tl fark ödeyerek faydalandığım bilet iade hakkından yararlanamayacağımı, o ödenen paranın boşa gittiğini "bilinçli yolcunun" bunlara dikkat ederek bilet alması gerektiğini söylediler. diğer aramalarımda çağrı merkezi çalışanları biletimi değiştirmek istediğimde yarım yıla kadar bu güzergahta boş otobüs olmadığını söyledi. bir başka aramamda müşteri temsilcisi derdimi anlatmama izin vermeden telefonu yüzüme kapadı .ilk aradığımda çağrımı yanıtlayan selman adlı şahıs bilinçsiz bir yolcu olduğumu iddia ederek sözleşmeyi okumadığımı söyledi fakat imzaladığım sözleşmede cayma hakkı olduğu açıkça yazıyor.üstelik biletin iadesi için 4 tllik seyahat sigortası yaptırdım.

bahsettiğim sözleşmelerin ekran görüntüleri:

1
    2
    3

siz siz olun metro turizme bulaşmayın sözlük. 2 tl az ödeyeceğiz diye bileti iptal edene kadar bir ton hakarete aşağılamaya maruz kaldık.

-----

yeni bir metro turizm rezaleti daha sözlükte yer edinmiş bulunmaktadır.

edit: 9 mayıs değil, 7 mayıs olacak.
  • amaaan ben de öldün sandım.

rezalet puanım 1.
  • bu ne biçim metro turizm rezaleti. aşk, ihtiras ve tutku nerede.
  • hızlı tren varken otobüse, onu da geçtim metro turizm e gitmeseymişsiniz keşke.
    şirket komple rezalet çünkü.
    hani sonunu bile bile lades.
  • biletinin tarihi değiştirilmeyen bir kişinin yaşadığı rezalet. aslında rezalet sayılmaz, otobüse binince asıl felaketi o zaman yaşayacaktı. belki de bu bir mesajdır?

ayrıca ankara - istanbul arasında çalışan yüzlerce firma, tren, uçak varken metro turizm'i tercih etmiş olmak büyük başarı.
  • gidiste ölmezsem dönüşte ölürüm diye dusunup uzerine 4 tl daha fazla odeyen yazarin hakli serzenisidir.
  • müşterisinin yüzüne attıran şirketten aldığı bileti iptal ettirememeyi rezalet sayanlar varmış. vay anasını sayın seyirciler... bilet iptali ile ilgili metro turizmden rezalet bekliyorsan bileti iptal ettirmek istediğinde şirketin deri eldivenli üstleri çıplak 45 50 kadar fedainin gelip üstüne işemesi gerekiyor beybisi.
  • surata attırma yok, emme yok, gömme yok.

rezalet puanım 3