şükela:  tümü | bugün
 • philadelphia'nın seriyi son maça taşıyacağını düşünüyorum. dolayısıyla bu maçı tahminime göre philadelphia kazanacaktır.
 • phi 7. maçı bulamaz koca takım embiid'in eline bakıyor, embiid hücumda iyi iş çıkarsa da aynı başarıyı savunmada gösteremiyor, işin açıkçası takım olarak phi savunması düşük ve çözüm bulamazlarsa kaybedecek gibiler.

  bizi galiba clevland - boston konferans finali bekliyor fakat doğunun bu performansına bakılırsa şampiyon houston gsw maçını kazanan olur gibi duruyor.
 • celtics'in ikinci çeyrek sonunda vites arttırarak ilk yarıyı 61-52 önde kapattığı maç.

  jayson tatum yine yanıyor.
 • özeti bir simmons uğruna ya rab ne seriler bitiyor olan karşılaşma.

  edit: 3.çeyreğin bitimine 4 dakika kala fark 11 iken simmons nihayet kenara geldi ve bilin bakalım ne oldu. fark üçüncü çeyreğin sonunda 1'e indi. tj'in son saniyedeki atışı çemberin içinden dönüp çıkmasaydı sixers öne geçecekti.

  edit2: 4.çeyrekle birlikte tekrar oyuna giren simmons, tam da sixers oyunun kontrolünü ele geçirip 4 sayı öne geçmişken, üst üste 2 hücumda saçma sapan tercihleriyle kaçırdığı atışlar ile takımının 10-0lık bir seri yemesini sağladı. tj ile simmons'ı aynı anda sahada tutup topu simmons'a vermekten daha saçma bir tercih olamaz. böyle bir saçmalığı brett brown'dan başkası da yapamaz. eseri ile gurur duysun. sixers'ın rahatlıkla 4-1 kazanabileceği seri brown&simmons işbirliği ile 4-1 verildi.
 • 4.çeyrekte başa baş geçen maçta 4 dakika kala celtics 102-100 önde.philadelphia seriyi uzatmak istiyor ama henüz gereken riski almadı.

  ek: philadelphia o riski aldı ve 2.30 dakika kala 105-102 önde. aynı tempoyla devam ederlerse seriyi uzatmaları mümkün duruyor.

  ek2: 114-112 celtics kazandı ve finalde cavs'ın rakibi oldu. philadelphia imkansızı kovaladı ama başarısız oldu.
 • 17/18 playofflarının en heyecanlı maçı.
 • son 1.5 dakika 76ers o kadar akıl almaz hatalar yaptı ki akıl tutulması. bu mental problemlerle buraya kadar gelmeleri çok büyük başarı. takımın belkemiği dediğimiz oyuncular daha küçük normal aslında bu kadar ürkek olmaları
 • boston celtics'imizin 114-112 kazanarak konferans finallerine çıktığı maç.
 • serinin diğer maçları gibi seyir zevki son derece yüksek maçların sonuncusuydu. inanılmaz mücadele, gidip gelen maç, hızlı-delici ataklar ve seyircinin her an oyunun içerisinde olması. hiç kuşku yok ki 17/18 elemelerinin şimdiye kadarki en heyecanlı/izlemesi keyifli serisiydi. 2. sırada ise bana göre indiana/clev maçlarıydı.

  76ers maalesef deneyimsizliğin kurbanı oldu. gelecek vaat eden ve belki de kadroyu koruyabilirlerse nba'yı domine edebilecek bir takım görünümünde.
 • brad stevens’ın öğrencilerinin şans vermeyen herkesi bir kez daha yanılttığı serinin son maçı. herkes özrünü dilesin. konferans finali geldi.