şükela:  tümü | bugün
  • tamam ömer turan bir goygoycu filan da bu reklamcılar ne ayak ben onu anlamıyorum. neresinden baksan elinde kalacak bir reklam. tarih, slogan, görsel. ömer turan'a bol bol malzeme veriyorlar.
  • arkadaş cidden " al kardeşim bundan bir şeyler çıkart" temalı bir çalışma olmuş. cb bunu alıp madur edebiyatı yapmaya başlar
  • reklamda kullanılan hakim renk de turuncu. alın size turuncu devrim!
  • klasik reklamcı yaklaşımı. o günün popüler kültüründen dikkat çekerek nemalanma çabası.
    fakat bu demek değil ki millet ayaklanmaya teşvik ediliyor. nihayetinde amacımız normale dönmek. gördüğümüz herşeyi ayaklanma, darbe ve türevlerine bağlarsak toplum olarak bu psikolojiden arınıp normale dönemeyiz. hadi medya olsa, bir yayın kuruluğu olsa ne bileyim kitleye yön veren büyük bir firma olsa tamam ama sen gıda işi yapıyorsun yahu, ne alaka postal? hassas dengeler ve hassas konular üstünden reklam çalışması yapılmasını doğru bulmadığımı belirtmek isterim.
  • unileverin yüzlerce milyon vergi borcunu "sıfırlayan" ben olmadığıma göre sıfırlayanlar düşünsün diyeceğimdir.

unilever de mi kandırdı canım?
  • https://www.youtube.com/watch?v=mn_p9zwpv2o

o zamanlar pek de kaale almamışlar unilever'i
  • konuyla ilgili firmadan gelen cevap metni aşağıdaki gibidir;

"türkiye’de 1950 yılından bu yana üretim yapan ve 5. 000’in üzerinde çalışana istihdam sağlayan unilever türkiye olarak, şirketimiz ve markalarımız hakkında asılsız ve masa başında üretilmiş yalan bir habere ilişkin açıklamamızı altta bulabilirsiniz:

unilever, hiçbir politik görüşü olmayan, tüketicilerine ürettiği yenilikçi hızlı tüketim mamülleri ile en iyi hizmeti vermeye odaklı bir şirkettir. “unilever, 23 haziran’da halkı sokaklara istilaya çağırıyor” şeklinde bir itham içeren söz konusu haber, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. unilever, ya da markalarının 23 haziran’da böyle bir etkinliği ya da çağrısı bulunmamaktadır. habere konu edilen “sokakları istila” etkinliği unilever’in ev dışı tüketim hizmeti veren markası unilever food solutions tarafından geçmiş yıllarda düzenlenen, çalışanlarına ve iş ortaklarına yeni ürünlerin tanıtıldığı bir etkinliktir ve bundan öteye bir amaç ve anlam taşımamaktadır. haberde yer verilen afiş ise, 2011 yılına ait olup, hiçbir güncellik ihtiva etmemektedir.

şirketimizin kurumsal ve ticari itibarı ile ürün ve markalarını kasıtlı olarak zedelemeye yönelik söz konusu yalan haberi üretenlere ve yayanlara karşı her türlü hukuki haklarımızı saklı tutmak kaydıyla, bu kurgu habere tüketicilerimizin, iş ortaklarımızın ve kamuoyunun itibar etmemesini önemle rica ederiz.

saygılarımızla,

unilever"