şükela:  tümü | bugün
 • tabii ki kötü bir lider olduğu içindir, ya ne olacağıdır?

  9 tane adamı karşına oturtup konuşamamış, derdini anlatamamışsın. davana inandıramamışsın. diyalog kuramamış, kendi perspektifini özümsemelerini sağlayamamışsın. ver eline yüzüğü, aksın beyni, sığır gibi ne dersen onu yapsın anca çığlık ata ata. nerede insiyatif? nerede stratejik zeka? kafa kalmamış ki adamlarda? etleri lime lime dökülmüş beyni mi kalacaktı?

  nazgul dediğin yürüyen bir pastırmadır ve sauronun berbat bir kumandan olduğunun yaşayan örnekleridir. ya da ölü örnekleri. ya da arafta kalmış örn--eeh. bir çeşit örneğidir!
 • emrindeki binlerce ejderha ve balrog ordusuyla yenilmeyi basarabilen, ustune bi de orumcekten dayak yiyen morgoth pacozuna bakarsak, sauron 9 nazgul, bikac bin gerizekali orc ve uc bes troll ile iyi is basarmis aslinda. en azindan morgoth gibi maskara olmamis, yenilisi bile ihtisamli olmustur.

  yani bilip bilmeden konusmayin. adamdaki malzeme bu. ha o parmagi saf gibi uzatip yuzugu kaybetmesi affedilemeyecek bi aptallik. bari diger elini uzatsaydi.. hadi o aptalligi yaptin yolunda giden herseyi mahvettin, binlerce yil sonra ikinci bir firsat bulmussun, o her boku goren gozunu biraz da kendi bolgene cevirseydin de o iki sefil hobbit koskoca organizasyonun icine sicmasaydi.. isletme korlugu, olur oyle seyler diyorlar. hayir olmaz. o yuzugun sadece mount doom'da yok edilebilecegini biliyorsun. bi nazgul dik kraterin agzina dursun. ayrica bu nasil goz arkadas apartman guvenlik kamerasi kadar da mi ise yaramaz? anca kuru gaz.. yine de bir morgoth kadar loser degilsin sauron.

  edit: ben bunu alay etmek icin, millet gulsun diye, abarta abarta yazmistim eksi seylere girmis :/ morgoth'un balrog ordusu falan yoktu. toplasan 3-5 tane balrog vardi emrinde. gerci 1 tanesi bile butun middle earth'u cehenneme cevirmeye yeterdi ama neyse. hem sauron, hem de melkor saygideger karakterlerdir. oyle demek istememistim. benim anam da orktur.
 • hatalarından ders çıkaramayan tiptir. abi adamların olayı belli tam yendim bitirdim dediğin anda birileri çıkıyo ortalığı dağıtıyo. ona göre önlemini al işte. hemen havaya girme. ten thousand ordu toplamayı biliyosun azcık da strateji falan yap. herolara çalış. aragorn gandalf olmasın bak bi boka yarıyo mu diğerleri. neyse özetle; sen stratejiden anlamayan sauron, o kadar nazgulu, attack trollü piç ettin layığını buldun.
 • (bkz: sauron'un aslında salak olması)

  biz bunları hep yazdık ettik.

  ayrıca bu nedir ya? bunu bana biri açıklayabilir mi lütfen?

  adam zaten yerde, ben nazgul olsam havalanmadan önce gandalf'ı da dişlerimin arasına alır havadan rohirrim'in üstüne bırakırdım. hatta theoden'e denk getirmeye çalışırdım.
 • liderlik vasfi yoktur.
 • arkadaşlar tamam belki sauron başarısız bir liderlik yaptı ama onun yerine kimi getirecektik kılıçdaroğlu'nu mu, adamda liderlik vasfı yok bir kere.
 • nazgul veya yüzüktayfları, tamahkârlıklarından dolayı sauron tarafından bahşedilen yüzüklerin tesirine yenik düşen bir zamanların kudretli insan krallarıdır.

  filmlerde lanse edildiği gibi aslında çok da ölümcül ve de yıkıcı bir etkileri bulunmamaktadır. sauron'un komutanları olarak değerlendirebileceğimiz yüzüktayflarının esas meziyeti ruhen yaydıkları korku ve hissettirdikleri ürpertidir. nitekim karşılarına çıkmaya cesaret edebilecek yüreğe sahip biri pekala onlara karşı koyabilir.**

  yine filmde gandalf'ın dokuzların en kudretlisinin karşısında aciz hale düştüğü sahne tamamen yönetmenin atraksiyonu olan ve kitapla uyuşmayan kolpa bir sahnedir. her ne kadar saruman'ın askeri olsak da gandalf lan bu alayını alır karşısına kendisine komutanım çektirir yanlış olmasın.

  tanım: mına koduğumunun ölüleri olmasa orta dünya'yı karanlığa bürüyecek tip.
 • yav kartal kartal diyorsunuz da kartallar emir eri mi bakalım. bakalım yüzüklü biri onlara binsin isterler mi. kartal da kartal. sanki posta güvercini amk.
  sauron normalde fillerle işi bitiriyordu. nazgullere ihtiyaç olmadığını düşünmüş olmalı. ne bilsin elin ölüsü gelip bunun dirisini sikecek.
  (bkz: savaşın cilveleri)
 • zaten bu orta dünyanın alayı geri zekalı kardeşim. hele o beş ordunun savaşındaki ork ordusu her aklıma geldiğinde sinirlerim tepeme çıkar. bütün düşmanlarının birbirini telef edeceği anda salak gibi ortaya çıkıp ben tek siz hepiniz diyerek savaş kaybetmek nasıl bir mallıktır ya. amk hala sinirim geçmiş değil.
 • suratina meşale sokunca çığlık çığlığa kaçan, aragorn'un 1v5 kapıştığı nazgul'lerin ne etkisini bekliyordunuz ki? anca işin artistliğindeler. bence bir gwaihir, 10 bin nazgulu yok eder. bir de peter jackson, kesilmis sahnelerde utanmadan witch king ile gandalf'ı kapıştırıp koca gandalf'ı yerlerde sürüklemişti. yatacak yerin yok peter.