şükela:  tümü | bugün
176 entry daha
 • up
 • dünyanın binbir türlü hali var. bir bebeğin ve bir ailenin hayatını karartabilecek bir olayın alel acele üzerinin örtülmesine işgüzarlık yaparak destek veren eksisozluk yönetimi belki de varlık/yokluk endişesiyle karşı karşıya bırakıldı. eğer öyleyse zaten burda yazılanları ciddiye alamazlar. ama menfaatiniz için bunu yaptınız ise okudukça sızlasın vicdanınız.
 • bir bebek ve ailesinin hayatında ömür boyu izlerinin silinmeyeceği travmatik olaylar zincirinin yaşandığı tarih ve hastanedir.

  yine silinmiş yine yazıyorum.
 • unutma unutturma , up
 • ekşisözlüğün yine hakkında entry silmesi gereken vicdansızlık. zira ancak entry silindiği zaman gündeme gelebiliyor.

  ana akım medya, bu veya benzeri firmaların karıştığı olayları vermediği sürece, biz de sesimizi ancak buradan duyurmaya çalışacağız.
 • varan 3:

  yine silinmis, yine kopyala:

  oooo meger cop tenekesinde neler varmis. sorun degil, sagolsun kopyala yapistir. yapmisken sabire meltem banko, çakma psikoterapist emel baş ve sibel üresin i de yapistirayim.

  annem bundan 40 yil once devlet hastanesinde dogum yaptiginda, aralarinda aksam yapacaklari yemegi konusan ebe denen canavarlarin zamaninda mudahele etmemesi yuzunden ablam olu dogmus. onunlar birlikte onceki ve sonraki bebekler de. ama en azindan o ebelerde vicdan varmis, aglayarak ozur dilemis bir tanesi annemden sonradan.

  bu ozel hastane denilen ve kelle koltukta gidip para makinesi gibi goruldugunuz yerleri yoneten ve oralarda calisan insanlarda goruyorum ki o kadarcik bir vicdan da yok. en agir yaptirimlar diyecegim, tazminat diyecegim, mahkeme diyecegim ama neye yarar. bu kadar arsizca ve yarim yamalak kendilerini savunan bu igrenc sirketin mutlaka kendileri kadar arsiz, vicdansiz, adaletsiz bir arkalari da vardir.

  olayin insani boyutunu oturdugumuz yerden hayal bile edemeyiz. su an hamileyim ve gecen her ayin, her haftanin, her gunun, her saatin ne buyuk korkularla, dualarla, sabirla ilmek ilmek gectigini biliyorum. boyle bir sonucla karsilassam, bebegim boyle canavarlar yuzunden sakat kalsa heralde gider oradaki herkesi tarardim. bu durumu hicbirsey duzeltemez, affettiremez, hafiflettiremez. aileye sabir diliyorum... sorumlular umarim kat be kat beterini yasasinlar.
 • bugün o bebeğin bu dünya üzerinde 75. günü biliyor musunuz? sağlık durumu hakkında olumlu haberler alamıyoruz.,

  daha önemlisi doğum öncesi, doğum anı ve sonrası süreçlerle ilgili hastanenin ve ekibin en ufak bir sorumluluk hissetmemesi ve bu sorumsuzluk duygusuyla yeni vakalarda da aynı sorun yaşama ihtimallerini korumaları...

  eğer bir nebze bu süreçteki sormluluğu objektif bir yaklaşımla değerlendirselerdi, ya da bir diğer deyişle öncelikle
  -> gerçek dışı iddiasıyla inkar yoluna gitmeselerdi,
  -> sansür uygulamasalardı
  -> bu konuda sadece gerçeği öğrenmek isteyen bunca duyarlı vatandaşı sağlıkçılara şiddet gibi aslında asla parçası olmayacakları bir şiddet örneğinin öğesi gibi göstermeselerdi
  -> ve yine sadece objektif olsalardı

  o hastanenin bundan sonraki vakalara daha ciddi, daha sorumlu yaklaşacaklarını düşünebilirdik.

  onlar şu anda 75 günlük bir bebeğin geri dönülmez beyin hasarıyla doğmasına sebep olmakla kalmadılar, bundan sonraki olası doğum ve diğer tıbbi müdahalelere de aynı derecede gayriciddi, bilgisiz blinçsiz hatalı yaklaşabileceklerini ve bundan en ufak bir sorumluluk hissetmeyeceklerini gösterdiler.

  sayın ekşisözlük yetkilisi;
  mahkeme kararları karşısında boynumuz kıldan ince, yeni bir karar çıkarsa silebilirsiniz, biz yine yazarız. tepkimizin şekli ve yönü nettir. yukarıdaki satırlarda hukuki bir sorun olmadıgını başak da takdir edecektir...
 • (bkz: kulaktan kulağa)

  yalnız bir çocuk oyunu değil, bilginin yayılma biçimlerinden biridir. tabii kişilerin kulaklarına mahkeme kararıyla beton döktürürseniz, bu sorundan kurtulabilirsiniz.
 • girilen entrylerde yalan, yanlış, aldatıcı ve markaya zarar veren unsur varsa buyrun ispatlayıp, mahkemeye çıkartın.

  kafanıza göre karar çıkarttırıp, üstüne yönetimin desteği ile tüm entryleri sildiriyorsanız, bir şeylerin üstünü örtüyorsunuz anlamı çıkıyor.

  vicdan neydi ? adalet neydi ?