şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • edit: ailenin limon kimyon zorro'ya ilettigi mail
    edit: birgun gazetesinin aileyle yaptigi roportaj.

silin silin, iyi oluyor. tam unutulmaya yuz tutmustu, simdi tekrar hatirlanacak.

yapilan ihmaller zincirini, anne karnindaki bebegin canina kasteden para duskunlerini tarih unutmayacak.

edit: ucurulan ilk entry.

edit: ersooo adli yazar, ailenin bir yakini tarafindan bebegin fotolarinin kendisine iletildigini soyledi ve bu entrye eklememi rica etti.
    foto1
    foto2

fictionel bebegin halasiyla twitter uzerinden konusmus:
    merhaba bebegin durumu büyüdükçe kötüye gidiyor. tum vucudunda kasilmalar var gözleri görmüyor kulaklarinin yapilan test sonucnda cok cok az duydugunu öğrendik. surekli epileptik nöbet geciriyor maalesef hic hic iyi degil. dava sureci uzun oldugu icin sabirla bekliyoruz.

hürriyet gazetesi ile aile röportaj yapti fakat hastane haber yapilmamasi konusunda baski yapti.

sesimizi duyuramiyoruz, hicbirsekilde"
  • aydan naber? paralar nasıl, artıyorlar mı? bakıyorum da görmeyeli pişkinlikten hiç ödün verilmemiş, sizin yüzünüzden hayatı kararan bir bebeğin annesine hiç utanmadan bağırmaya devam ediyorsun, çarşamba pazarında eşofman altı için kapışan kadınlar gibi carıldıyorsun maşallah cinayet yüzüne vurulunca.

ah belki birilerinin gözünden kaçmıştır, aşağıdaki ses kaydı, anne karnında hiçbir sorunu olmayan sağlıklı bir bebekken, 09.04.2017 tarihinde koru hastanesi'nin kasıtlı olarak yaptıkları yüzünden bugün bu halde olan saygın ali yetkin'in annesi başak hanım'a aittir, aydan sildirene kadar herkes dinlesin:
    https://clyp.it/kypavblh
  • hakaret içeriği silmenizi anlarım da komple bütün bir başlık nasıl silinebiliyor ey sözlük?

çoktan unutulmuş, bu ülkedeki çoğu rezaletten biri. kimsenin iplediği yok o ayrı.
  • koru hastaneleri rezaletidir.
    bu mahkeme kararıyla engelleme de moda oldu.
    ver ekşi sözlüğe biraz para, yalandan bir mahkeme kararı, hoppp engelle başlığı.
    ohh mis!
  • ailenin hürriyet gazetesine verdikleri röportajın yayınlanmaması üzerine saygın ali bebeğin babası murat bey ile mailleştik bugün. kendilerinden izin alarak aşağıdaki mesajı siz sözlük yazarı ve okurlarına iletiyorum.

"
    sağduyunuz için teşekkür ederiz.

ne benim ne de eşim başak hanım'ın gündem olmak veya başka kazanımlar elde etmek gibi bi gayesi yok. lakin hastane olayı soran hastalarına veya tanıdıklarına bizleri onlardan koparan paragözler veya onları ticari olarak batırmak isteyen insanlarmışız gibi lanse etmekte.

oysa biz sadece çocuğumuz annesinin karnındayken sağlıklı takip edilip sonrasında sağlıklı doğsun diye malum hastaneye bedelini ödeyip anlatılan olayları yaşamış bir anne ve babayız.
    hastanenin parasına ihtiyacımız yok, olsa dahi bu hastanenin parasına tenezzül edecek tıynette insanlar değiliz.

ben de eşimde mesleğini sadakatle yapmaya çalışan kendine ve ailesine yetmeye çalışan insanlarız.
    olayı zaten çoktan yargıya taşıdık.
    türk hakimlerinden adalet bekliyoruz.

hürriyet gazetesine yaptığımız röportajın yegane amacı bu acıyı başka hiçbir anne babanın yaşamaması için insanları daha dikkatli olmak konusunda ikaz etmek ve ilk açılan başlık akabinde gelişen sözlük ahalisinin sağduyusuna bir cevap ve teşekkür etmek idi. lakin olmadı.

tek temennimiz hiçbir bebek bu bahtsızlığı yaşamasın.
    sevgi ve saygılarımızla

başak ve murat
    "

edit:
    (bkz: birgün koru hastanesi mağduru aile röportajı)
  • kısa bir süre önce saygın ali'nin sağlık durumunu ve dava sürecini öğrenmek için aile ile iletişime geçtim. aile sürekli saygın ali'nin tedavi ve terapileri ile ilgileniyor fakat maalesef iyi yönde bir gelişme yok. saygın ali şuanda 9 aylık, malum hastanenin yeni doğan yoğun bakımından çıktığı ilk günden itibaren fizik tedavi ve emme yutkunma terapileri alıyor. hala nazal yoldan midesine mama verilerek besleniyor çünkü emme yutkunma refleksi yok. ayrıca baş boyun tutma yok, görme yetisi yok. tüm bunların üstüne dirençli nöbetlerinden dolayı 6 farklı nöbet ilacı kullanıyor. geçirdiği nöbetler yine beyninde hasar bırakıyor. tüm vücudunda kasılmalar var, küçücük bedenini zorluyor tabi… saygın ali'nin rahatını sağlamak için çok çaba gösteriyor aile.. tüm bunlarla mücadele ederken hastane bütün arsızlığıyla aileyi yıpratmaya yönelik yalan yanlış haberler uyduruyor. hukuki süreç devam ediyor, aile dava sürecinde kararlı. yaşanan olayla ilgili birçok gazeteye röportaj verildi fakat sansüre uğradı, yayınlanmadı…
  • sadece ekşisözlük değil bir çok başka sitedeki haberlere ulaşılamıyor. bir mahkeme kararıyla sanki hiç birşey yokmuş gibi hayatına devam et. ne güzel valla.

http://odatv.com/…taligi-karistirdi-2505171200.html

http://www.birgun.net/…e-dogum-rezaleti-161253.html

http://haber.sol.org.tr/…l-hastaneyi-savundu-197682

http://www.birgun.net/…e-dogum-rezaleti-161253.html
  • içim paramparça, dökük, kırık, darmadağın. 2017 mayıs 17 de ben de bu rezilliğin tıpkısının aynısı bir doğum yaptım. tek fark benimkinin sonu farklı, ölü doğdu benim kızım, izmir’deki egepol hastanesinde. hangisi daha iyi; ölü ve küçücük bedeniyle ,bembeyaz kefeniyle toprağın altında, annesiyle bir kere olsun kucaklaşamamış bir bebek mi, yoksa malpraktis yüzünden sakat kalmış bir bebek mi tam bilemiyorum, kafam tam 10 aydır çalışmıyor. adalet diyoruz da yok ki adalet, hani nerde? benim de elimde bir kağıt, hastanemizin bir kusuru kabahati yoktur ibaresi yazılı, sağlık şurası imzalı. elimiz kolumuz bağlı, uğraştık ama sonuçsuz, allah aileye, özellikle anneye sabır versin.
  • türkiye'de, hayati önemde hatası ayyuka çıkan;
    ne bir doktor; ne bir hemşire; ne de bir hastane;
    hatasını kendiliğinden kabul etmiştir bugüne dek!
    üç maymunu oynamak tercih edilir ilk başlarda,
    zeytinyağı gibi üste çıkmak için çabalarlar sonra,
    yavuz hırsız ev sahibini bastırır en nihayetinde ve
    1. ulusal riskli bebek kongresi de yaparlar üstüne!

koru koruyucuları, kanun koyuculardan korkmazlar
    çünkü ülkemizde maalesef hep balık baştan kokar!
  • daha evvel yazdığım entry'de bebeğin halası ile twitter üzerinden iletişime geçtiğimi ama henüz dönüş alamadığımı söylemiştim. az evvel kendisinden dönüş geldi. yazdıklarını aynen aktarıyorum;
    ----
    "merhaba bebegin durumu büyüdükçe kötüye gidiyor. tum vucudunda kasilmalar var gözleri görmüyor kulaklarinin yapilan test sonucnda cok cok az duydugunu öğrendik. surekli epileptik nöbet geciriyor maalesef hic hic iyi degil. dava sureci uzun oldugu icin sabirla bekliyoruz.

hürriyet gazetesi ile aile röportaj yapti fakat hastane haber yapilmamasi konusunda baski yapti.

sesimizi duyuramiyoruz, hicbirsekilde"

sc: https://hizliresim.com/nwaq2v
    ----
    bu rezalete sebep olanları da, otosansür uygulayanları da allah'a havale edip, vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.